18. listopad 2018
Svátek slaví Romana, zítra Alžběta

Rozmanité Řecko: Která oblast má nejlepší moře?

/
 • Řecko láká turisty.
  10. února 2017 ● 12:07
   

  Řecko patří tradičně k nejoblíbenějším letním cílům Evropanů. Věděli jste ale, že pevninu a více než dva tisíce ostrovů omývá hned několik moří?

 • 1.

  Jónské moře

  Podle mnohých to nejhezčí v Řecku. Koupat se v něm můžete na západním pobřeží a přilehlých ostrovech. Korfu láká na zámek Achilion císařovny Sissi a úchvatné pláže. Neméně populární je i Zakynthos vyhlášený želvami Caretta Caretta, písečnými plážemi a bujarým nočním životem. Kdo chce něco klidnějšího, může zvolit Lefkadu s fascinujícím západním pobřežím, kde se pláže choulí pod skalami u tyrkysového moře. Na dohled se pak nachází Kefalonia.

  Řecká Kefalonie. Jedno z krásných míst na dovolenou.

 • 2.

  Libyjské moře

  Libyjské moře omývá jižní pobřeží ostrovů Kréta či hornatého skvostu Karpathos s množstvím odlehlých pláží. Některé jsou úplně divoké, u jiných najdete příjemnou taverničku, z níž se line vůně gyrosu, musaky či pečeného skopového, a k tomu zní tradiční řecká hudba. Ve vnitrozemí stojí za návštěvu vesnička Olympos, zdatnější turisté mohou podniknout výstup na nejvyšší vrchol Kali Limni – ocitnou se ve výšce 1215 metrů nad mořem. A to doslova.

  Západ slunce v Řecku.

 • 3.

  Krétské moře

  V Krétském moři, jež je jižní částí toho Egejského, se můžete koupat na největším řeckém ostrově, na kterém vždy část roku žije i spisovatel Robert Fulghum. Hlavními lákadly jsou písečné pláže, cenné historické památky (za všechny zmiňme Mínojský palác Knóssos, který měl 1400 místností) a také příroda – vnitrozemím se táhne hřeben, jehož nejvyšší vrchol Psiloritis má 2453 metrů, atraktivní je i túra 16 kilometrů dlouhou soutěskou Samaria.

  Výhled na krétské moře.

 • 4.

  Egejské moře

  V něm leží desítky vyhlášených ostrovů. K těm turisticky nejpopulárnějším a nejrušnějším patří Rhodos a Kos. Kdo by zatoužil po něčem klidnějším, může volit mezi ostrovy Samos, Lesbos, Limnos, Thassos či Chios. Mimochodem, migrační krize některým ostrovům paradoxně pomohla. Například Kos je podle mnoha turistů nejuklizenější za posledních deset let – místní politici a hoteliéři se totiž mimořádně snaží, aby sem návštěvníky přilákali.

  Západ slunce v Řecku.
 • 5.

  Další tipy na výlety

  Video
  délka: 00:30
  720p 480p 360p 240p

  Léto v Řecku YouTube/Visit Greece

  Fotogalerie
  43 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy