Vezměte historický příběh z Punských válek, přimíchejte trochu muzikálového pozlátka, přidejte špetku sexu, sebevražedně otužilé herce, promíchete půl na půl s armádním cvičením a celé to pošlete do blíže neurčeného času mezi historií a současností. Vytvořte z toho největší divadelní představení na světě a pro jistotu nad diváky odpalte i lavinu. Tak nějak by se dalo popsat představení, které se letos 12.4. odehraje na ledovci Rettenbach nad Söldenem. Redaktor Blesku se jedné z akcí už dříve zúčastnil.

Co dalšího můžete čekat?

„Vy, co tady lyžujete, jestli je vám teď teplo, vezměte si večer podobné oblečení a ještě jednu vrstvu navíc,“ varovali pořadatelé dopoledne před představením. A měli pravdu. Událost se totiž koná až po setmění a v třítisícové výšce teploty padnou i více než 20 stupňů pod nulu. Hra je značně interaktivní, a tak si sněhovou bouři, která bičovala nebohé kartagince, odžijete jako diváci také. Více než hodinové představení byste doslova protrpěli.

Přes 500 účinkujících

A byla by to škoda. Jako jeviště se tu využívá tři kilometry dlouhý prstenec horských štítů kolem stanice lanovky Tiefenbach Gletscher a hry se účastní přes 500 účinkujících. Včetně akrobatické letky Flying bulls se stíhačkou a vrtulníky i legendárními letadly jako B-25 Mitchell nebo P38 Lightning. Slony v příběhu znázorňují více než dvě desítky sněžných roleb a součástí je i bitva Kartága a Říma, při které se v akrobatickém mumraji míhají sněžné rolby s desítkami motokrosových motorek a sněžných skútrů. Neopakovatelným zážitkem jsou i parašutisté s pochodněmi, kteří po dopadu sjíždí na lyžích po ledovci dolů. A aby toho nebylo málo, dostanete i ohňostroj přes čtvrt horizontu nebo opravdovou lavinu, kterou odstřelí v horském štítě nad hledištěm.

Spoře oděné tanečnice i početí hlavního hrdiny

Abyste pochopili, jak těžké to museli afričtí dobyvatelé mít, je dobré být v první řadě. Ne náhodou totiž vrtulník rozpoutává sněžnou bouři přímo nad hlavami diváků a motokrosové motorky schválně protáčí kola, aby proti obecenstvu vyslaly ten největší gejzír ledových krystalků, jaký dokážou. Herci přitom vypadají jako extrémní otužilci. Nechybí spoře oděné tanečnice nebo scéna, kdy pár znázorňuje akt početí hlavního hrdiny. A ten pak velkou část představení velí šikům sněžných roleb z vysokého stožáru nebo se houpe na laně pod vrtulníkem. S vlajícím pláštěm, v tílku, v -20°C a nekonečné sněžné bouři. Historicky přesné? Ani omylem! Bizardní? Trochu ano. Velkolepé? To beze všech pochyb!

Kdy se akce koná?

Kdy: Pátek 12. April 2019

Kde: Rettenbachgletscher, Sölden, Tyrolsko

Začátek: 19h30

VIDEO: Na takovou show se můžete těšit!

Video
délka: 00:32
1080p 720p 360p

HANNIBAL in Sölden | 12.04.2019