Druhé největší město Egypta – Alexandrie

Byla vybudována Alexandrem Velikým před více, než dvěma tisíci lety a obývána Egyptskými panovníky. Dnes je Alexandrie po Káhiře druhým největším městem Egypta. Má téměř 5 milionů obyvatel. Centrum města disponuje autobusovou dopravou, metrem, tramvajemi i autobusy. Ve městě se nachází také mezinárodní letiště. Alexandrie rovněž disponuje velmi živým přístavem. Město žije turistickým ruchem. Nachází se zde mnoho hotelů, barů, sportovních klubů, diskoték i jiných atrakcí. Kromě zahraničních turistů navštěvuje Alexandrii i mnoho návštěvníků ze zbytku Egypta.

Oficiální stránky města Alexandrie, památky a mapy naleznete zde!

Památky a muzea Alexandrie

Až do příchodu Arabů byla Alexandrie hlavním městem Egypta. Proto se zde nachází spousta monumentálních historických staveb a památek na Egyptskou, Řeckou i Římskou kulturu. Mnohé stavby byly bohužel poničeny zemětřeseními. Můžete navštívit například Římské divadlo v centru Alexandrie. Za návštěvu také stojí Quaitbayova pevnost, pobřežní citadela z 15. století. Nachází se v ní mimo jiné i Hydrobiologické muzeum. Za vidění stojí také Pompeyský pilíř. A navštívit můžete rovněž katakomby Koum El Shoukkafa. V Alexandrii se nachází rovněž několik významných muzeí. Svojí návštěvou můžete poctít například Alexandrijské národní muzeum, Řecko-římské muzeum, nebo Muzeum královských klenotů.

Ubytování a servis – Alexandrie

Z hlediska ubytovacích kapacit si multimilionová metropole vede více, než dobře. V Alexandrii není problém najít hotel. Cenu samozřejmě ovlivňuje míra luxusu. Místnost vybavenou, jako vězeňskou celu, seženete za pár korun na noc. Rozumné ubytování s vlastní toaletou, sprchou a restaurací vás ale vyjde minimálně na 500kč/noc. Cena roste v závislosti na vzdálenosti od centra a míře luxusu. Díky systému hromadné dopravy je vše dobře dostupné. Ve městě se nachází i řada pláží. Voda je zde čistá a většinu roku je zde ideální počasí na koupání.

Související odkazy:

Nekropole v Gíze, muzeum i Sakkara – vítejte v Káhiře

Češi se opět vrací do Egypta: Je tam bezpečno? Blesk to zkusil na vlastní kůži!

Skvělé místo pro relaxaci u moře - Šarm aš-Šajch

Na cestách s Danou Batulkovou aneb Tipy na nejkrásnější dovolenou s dětmi

Kam k moři? Vedou Egypt, Chorvatsko, Itálie a Řecko