„Taková menší Hurghada“ – Safaga

Vadí vám plné pláže, obsazené hotely? Představujete si klidnou dovolenou bez davů turistů? Safaga může být tím pravým místem pro vás. Toto přístavní město leží přibližně 60 kilometrů jižně od letoviska Hurghada. Na rozdíl od svého bohatého souseda Safaga není tolik navštěvovaná. Přesto nabízí mnohé. Ceny zájezdů začínají na 10000kč/týden.

Historie města Safaga

Mnohá přímořská letoviska Egypta vznikla doslova z ničeho. To ale není případ Safagy. Toto město bylo a stále je důležitým dopravním uzlem. Zdejší přístav spojuje Egypt se Saúdskou Arábií. Město je rovněž významným silničním uzlem. Silnice na západu Safagy vede přes hory k řece Nilu. Safaga žije rovněž z těžby fosfátů.

Co dělat? Aktivity Safaga

Stejně, jako ve většině ostatních letovisek Rudého moře, i ve městě Safaga jsou hlavním lákadlem nádherné písečné pláže a průzračné moře. Počasí pro koupání je zde celý rok a díky velikosti letoviska pláže obvykle nejsou přeplněné. Safaga je rovněž vyhledávaná pro vodní sporty. Jsou zde ideální podmínky pro windsurfing. Rudé moře je také skvělé pro potápění. V oblasti se nachází řada potápěčských škol a půjčoven vybavení. Safaga také mnohým turistům slouží jako výchozí bod pro výlety za památkami. Například město Luxor je od Safagy vzdálené přibližně tři hodiny cesty.

Další informace o letovisku Safaga naleznete ZDE!

Související odkazy:

Pláže a moře klidu – dovolená v letovisku Taba

Češi se opět vrací do Egypta: Je tam bezpečno? Blesk to zkusil na vlastní kůži!

Lenošení u Rudého moře – Hurghada

Pohled pro bohy: Mladík vylezl na vrchol nejvyšší egyptské pyramidy a nafotil úžasné snímky

Skvělé místo pro relaxaci u moře - Šarm aš-Šajch

Na cestách s Danou Batulkovou aneb Tipy na nejkrásnější dovolenou s dětmi