Hradec Králové ovšem nenabízí pouze staré architektonické stavby a památky, zábavu si tu užijí i děti!

Obří akvárium

Akvárium skýtá jedinečnou možnost zhlédnutí flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.
Během prohlídky projdete deštným pralesem i pod hladinou sladkovodní tůně, kde nerušeně pozorujete přirozené chování vzácných ryb. Nenechte si ujít krmení těchto ryb, které v akváriu provádí potápěči. To se koná každý čtvrtek od 13 do 15 hod.
Ve druhé části prohlídky se ocitnete na tropické lávce v deštném pralese, kde můžete sami na sobě poznat co obnáší pobyt v tropech - kombinaci tepla s vlhkostí 85-90%. Dojem deštného pralesa umocňuje občasný tropický déšť či uměle připravovaná mlha.
V objektu se též nachází rodinné sportoviště s ricochetovým kurtem, saunou a posilovnou, které nabízí aktivní odpočinek v soukromí s celou rodinou.
Vstupné je přijatelné : Dospělí  120 Kč, děti Děti  80 Kč
Více informací o akváriu zde

Městské historické a průmyslové muzeum

V expozici muzea jsou představeny nejstarší dějiny královského města od pravěku až do poloviny 18. století. Jedním z hlavních unikátů je nový model podoby města před rokem 1420. Další zajímavostí je model z let 1908-1916 zachycující podobu vojenské pevnosti v roce 1865 od Františka Žaloudka a model města z roku 2000, který dokumentuje zejména období tzv. Salonu republiky. Kromě expozic a výstav muzeum pořádá i další kulturní a společenské akce. Součástí Muzea východních Čech je Památník bitvy 1866 na Chlumu.
Muzeum východních Čech je otevřeno denně mimo pondělí.
Vstupné je 50 Kč, snížené pak za 20 Kč
Více informací o muzeu zde

Katedrála sv. Ducha

Již téměř sedm století je katedrála Sv. Ducha výraznou dominantou Hradce Králové. Svou osobitou cihlovou architekturou zaujme na první pohled snad každého návštěvníka. Z vybavení interiéru je nejvzácnější cínová křtitelnice z roku 1406, kořist husitských vojsk získaná z podlažického kláštera, dále pseudogotický pískovcový oltář v jižní lodi s pozdně gotickými malbami nebo obraz sv. Antonína od Petra Brandla z roku 1730. Dvě mohutné kostelní věže nesou několik zvonů, z nichž největší a nejstarší jsou Orel (1496) a Žebrák (1538).
Více informací o Katedrále zde


Bílá věž

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. ¨
Tato věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejích ochozů se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. V posledních letech ožila věž výstavami, stala se centrem akcí cestovního ruchu a kultury.
Bílou věž lze mimořádně navštívit v noci na nočních prohlídkách nebo prožít svítání nad Hradcem Králové s bohatou snídaní či se dokonce účastnit zvonění na zvon Augustin.
Vstupné je příznivé, dospělí 60kč, děti 40kč.
Další informace o Bílé věži zde

Vodní elektrárna Hučák

Secesní budova byla postavena podle návrhu Františka Sandera, technický projekt vodního díla vypracoval ředitel Elektrických podniků pražských prof. ing. Karel Novák. Protože elektrárna vyrostla poblíž takzvaného „Hučavého“ jezu, dodnes se jí říká Hučák.
K vidění jsou historické předměty ze sbírek Národního technického muzea, dá se nahlédnout i do elektrárenského provozu.
Více o elektrárně zde

Vyhlídková plavba po Labi

Plavba se provozuje od května do září (v případě dobrých klimatických podmínek až do října) od 15:00 do 19:00, o víkendech a svátcích od 10:00 do 19:00 hodin. V době prázdnin (červenec - srpen) otevřeno již od 10.00 hod. i ve všední dny. Vyplouvá se zpravidla v celou hodinu. Bezplatně vám na lodi přepraví také vaše kolo.
Plavba trvá 50 minut, s obrátkou pod kamenným mostem na Pláckách. Lodě je možné si objednat i mimo provozní dobu (pro školní výlety, zájezdy, soukromé akce, apod.). Dětem můžete dopřát projížďku na pirátské plachetnici nebo si můžete půjčit loď. Přístaviště najdete v Hradci Králové na Smetanově nábřeží naproti městským lázním.
Více o plavbě, zde!