Lesního muže jsme neuštvali, moc kouřil, brání se primátor, který ho dal vystěhovat

Autor: ljš - 
5. února 2016
18:31

Snaha dostat Miroslava Vojtěcha (†63) a jeho rodinu z královéhradecké hájenky vynesla tamní radnici vlnu kritiky. Ta ještě zesílila poté, co lesní muž ve čtvrtek zemřel. Mnozí jeho zastánci v čele s dokumentaristkou Silvií Dymákovou tvrdí, že ho magistrát svým jednáním uštval. Primátor to odmítl, svým šokujícím vyjádřením ale ještě přilil olej do ohně.

„Vždy, když někdo umře, je to smutná zpráva. Navíc byl teď hodně medializovaný. Pan Vojtěch byl dlouholetý invalidní důchodce a hodně kouřil,“ řekl Českému rozhlasu primátor Zdeněk Fink, který je původním povoláním lékař.

Uvedl, že s lesním mužem mluvil naposledy 26. prosince. „(Tehdy) jsme si říkali, že má tu výpověď a že se to pokusí nějak zvrátit. A byl v klidu. To, co se rozpoutalo potom, není ani tak vina města, jako spíš petentů a paní Dymákové a dalších,“ vyjádřil se.

Známou dokumentaristku, kterou proslavil projekt Šmejdi, jeho slova šokovala. „Ke slovům pana primátora se vyjádřím, ale nejdřív se musím absolutně vyklidnit. Dnes už neříkám nic, už jsem byla plamenná dost,“ napsala v diskusi na Facebooku.

Vyjádřil se ale další člen petičního výboru Aleš Dohnal. „Pan Vojtěch dělal těžkou práci v lese, 40 let žil na samotě, ale osudnou se mu stala úřednická a politická zvůle, arogance a ignorace. Stalo se to, na co jsme upozorňovali, že může nastat. Nevydržel tu nelidskou štvanici a cílené útoky a jeho srdce včera (ve čtvrtek, pozn. red.) večer přestalo bít. Miroslave, odpočívejte v pokoji, Vaši hájenku budeme bránit dal,“ vzkázal lesnímu muži do nebe.

Městskou hájovnu U Dvou šraňků v královéhradeckých lesích, v níž Vojtěch žil se svou družkou Květou a její dcerou, chce radnice nahradit moderním výukovým centrem. Proti zboření hájovny se v internetové petici vyslovilo téměř 6000 lidí. Aktivisté chtějí v boji proti plánům radnice dál pokračovat.

babapsi ( 7. února 2016 17:22 )

na diskusi s facebooku už nejde nic přidat, demokraticky a právnostátně zakázáno, za komunistů se tomu říkala cenzura, takže poslední dnešní zpráva od hájenky, pokud tam město to UFO prosadí, bude se to jmenovat STAVBA SMRTI , to už jim nikdo neodpáře, danci byli smutní, semknutí ve stádu, ráno jednoho z nich odvezli někam do obory, posl. práva je, že ani jednoho ze zbývajících danků (asi je jich 10), prorádné Městské lesy pod ředitelováním pana ing. Zerzáně nedostanou, mimochodem tento pan inženýr sám bydlí v nedalého hájence, která pro něj,aby žil v lůně lesů, byla opravena. Takže sobě, klid, pohodu a krásné bydlení a druhého uštvat k smrti. FUJ !!!

karmavana ( 6. února 2016 11:17 )

Nedivím se tvému vzteku.Nejdřiv vám Švícaři uštvali Slávka, teď zase zase váš bejvalej souputník co prozřel, že je modra nebo oranžová než nějaká odporná červená , hajnýho...

funebrak ( 6. února 2016 11:15 )

Já nic, já Fink. Já jen mám rád penízky! Móóóc penízků. A moje krev Lišková taky.

honzazchaloupky ( 6. února 2016 11:03 )

V lese je kouření zakázáno pane primátore, jedině kdyby vám ho kouřila sekretářka na Biřičce za rybníkem

meverickx ( 6. února 2016 09:07 )

Měli spíš pověsit toho Ožralce a vlastizrádce a zrzavého krypla Havla ,,,a tebe hned vedle něho

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud