Červíček skončí u policie. Policejní exšéf chce být hejtmanem za ODS

Autor: ČTK, simao - 
13. ledna 2016
23:49

Bývalý policejní prezident Martin Červíček má být hlavním trumfem ODS v boji o křeslo hejtmana Královéhradeckého kraje. Rozhodli o tom ve středu večer delegáti regionálního sněmu občanských demokratů.

Kandidátku ODS pro krajské volby v Královéhradeckém kraji povede šéf krajské policie a bývalý policejní prezident Martin Červíček. Rozhodl o tom regionální sněm v Hradci Králové, který zároveň podpořil Petra Fialu jako staronového šéfa strany pro víkendovou volbu na sjezdu v Ostravě.

Pro Červíčka v Hradci hlasovalo 66 delegátů, tři hlasovací lístky byly neplatné. Červíček potvrdil, že ukončí své působení u policie.

„Jsem přesvědčen, že jakmile skončím ve služebním poměru jako policista, tak vstoupím do ODS,“ řekl dnes Červíček ČTK. Do konce týdne se setká s policejním prezidentem. „Mohu prozradit, že budu postupovat ve smyslu zákona o služebním poměru, a jakmile podám žádost, do dvou měsíců budu končit jako policista,“ dodal.

Červíček jednal i s ČSSD

O Červíčkovi se přitom před několika měsíci spekulovalo jako o možném lídrovi královéhradecké kandidátky ČSSD. Červíček dnes uvedl, že absolvoval několik rozhovorů s politickými stranami, ale kývl až na nabídku ODS. Šéf královéhradecké ČSSD Jan Birke v dnešním Právu jednání s Červíčkem potvrdil. „Prostě jsme se nedomluvili. Já jsem nečekal, že bude kandidovat, ale respektuji to,“ uvedl Birke.

Policejní exprezident Martin ČervíčekPolicejní exprezident Martin Červíček | Blesk – Zbyněk Pecák

Červíček pochází z Náchoda a u policie pracuje od roku 1990. V letech 2007 až 2008 působil například jako ředitel služby dopravní policie. V letech 2012 až 2014 byl policejním prezidentem. Vedení policie v hradeckém kraji se ujal v březnu 2014.

Kdo proti Červíčkovi: Miliardář Hlavatý odmítl, prosadit se chtějí i ženy

Policejní exprezident může reputaci ODS v kraji jedině vylepšit. Minulé krajské volby v regionu totiž vyhrála ČSSD před KSČM a vytvořily spolu koalici. Hejtmanem se stal Lubomír Franc (ČSSD), který již dříve oznámil, že funkci ve vedení kraje už obhajovat nebude a chce se soustředit na svou práci senátora.

Jací jsou další krajští lídři jednotlivých stran? U ČSSD se vzdal Birke této pozice ze zdravotních důvodů a jméno jeho nástupce známo není, u ANO odmítl pozici jedničky majitel textilky Juta, podnikatel a senátor Jiří Hlavatý. A tak by za babišovce měla zabojovat náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. 

Klára Dostálová, náměstkyně ministryně pro místní rozvojKlára Dostálová, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj | ČTK

Lídrem TOP 09 bude šéf krkonošských horských záchranářů Adolf Klepš, KSČM by mohl do boje vést náměstek současného hejtmana Otakar Ruml, STAN a Východočechy poslankyně Martina Berdychová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

salto ( 14. ledna 2016 09:55 )

Koryto, koryto, koryto - jemu je jedno za kterou stranu, důležité je koryto...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud