21. listopad 2018
Svátek slaví Albert, zítra Cecílie

Objevte jižní pobřeží Bulharska: Na jemném písku si budete připadat jako na obláčku

/
 • Objevte jižní pobřeží Bulharska: Po písku jako po obláčku...
  16. srpna 2016 ● 20:29
   

  Jemný písek mají snad všechny bulharské pláže. Ale nejměkčí je podle znalců na jihu země, a čím jižněji, tím hebčí je. Prý to souvisí s geologickým vývojem, pravda ale je, že jižní pláže Bulharska si zaslouží obzvláštní. Sever a jih Bulharska se pomyslně střetávají u Burgasu. Dělicí čára na mapě není, ale směrem k tureckým hranicím se poznenáhlu a nenápadně mění jak ráz krajiny, tak i pobřeží. Začne převládat takřka subtropické rostlinstvo, výrazně se otepluje a moře je o poznání tyrkysovější, klidnější i čistší. Jih země je z hlediska turistického ruchu pořád ještě v mnoha ohledech panenskou oblastí. Podívejte se proto spolu s námi na nejzajímavější města a pláže, které tam lze navštívit. pozornost.

 • 1.

  Primorsko

  V poslední době je nejoblíbenějším cílem Čechů a doslova roste před očima. Staví se tu nové hotely a penziony a městečko samo je obklopeno čistými plážemi jak severně, tak i jižním směrem. Ta se táhne až ke Kitenu. V Primorsku se domluvíte česky, i jídelní lístky jsou v češtině – možná díky CK Alexandria, která zde provozuje nejen svoji kancelář a informační centrum (kde poradí s ubytováním, výměnou peněz apod.), ale i jídelnu a knihovnu. Pokud si vezmete na dovolenou knihu, nechte ji tam, uvítají ji.
  Primorsko
  Primorsko
  Autor: Shutterstock

 • 2.

  Sozopol

  Staří Řekové tomuto přístavu na poloostrově říkali Apollonia Pontica a zůstalo tu po nich dost archeologických památek a také Řeků, kteří tvoří významnou menšinu. Je tu kolem patnácti recenzovaných hotelů, čistá a udržovaná městská pláž a zajímavé staré město s domy prozrazujícími turecký vliv.
  Sozopol

 • 3.

  Achtopol

  Ospalé rybářské městečko s malebným přístavem okouzlí milovníky romantiky. Turisté ho objevili teprve nedávno, dá se tady sehnat levné ubytování (kolem 200 korun za dvoulůžkový pokoj na noc) a strava také nijak draho nevyjde. Ve vyhlášené restauraci Morski dar si můžete dát i žraloka. Pláž je tu jedna velká a spousta malých mezi skalisky.
  Achtopol
 • 4.

  Sinemorec

  Poslední bulharské městečko před hranicemi s Tureckem je jako konec světa. Hraniční přechod tu není, a proto tady zůstalo vše jako kdysi dávno, architektura i pohostinnost zdejších lidí. Pláže jsou bez údržby, ale čisté a je jich tu spousta. Milovníkům přírody se doporučuje návštěva přírodní rezervace Strandža.
  Sinemorec
 • 5.

  Černomorec

  První »jižanské« bulharské městečko leží – jak jinak – na jižní straně Burgaského zálivu. Má nádherné čisté pláže, rázovité uličky i náměstíčka s pravidelnými trhy s nepřeberným množstvím zeleniny a ovoce. Pokoj v soukromí se dá v plné sezoně opatřit asi za 300 korun za noc, apartmá jsou o něco dražší. U Černomorce jsou dva kempy – Gradina a Kraimorie s velmi dobrou vybaveností.
  Černomorec
 • 6.

  Další tipy na výlety

  Fotogalerie
  26 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy