Loni celou naši rodinu na dovolené v Egyptě postihl akutní infekční průjem. Antibiotika nezabraly. Jak v takovém případě postupovat a co si sebou vzít na dovolenou? Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za rady!“ Jiřina S., Brno

Video
délka: 01:45
1080p 720p 360p

Jak fungují probiotika? Akacia

 Akutní průjem mám většinou už v prvních dnech pobytu, někdy výjimečně po návratu. Podle mého lékaře může být původcem i více různých mikroorganismů. Ve 25 % případů se původce vůbec nenajde. Nejvíce jsou z mých zkušeností ohroženi starší lidé a potom ještě malé děti. Průjem (3 a více řídkých až vodnatých stolic denně) bývá provázen křečemi v břiše. Podle toho vždycky poznám, že už je opravdu průjem a že to musím řešit léčbou. Někdy do toho i zvracím a vím, že lidé v mém okolí mají podobné zážitky. Postup u mě vždy představuje v první řadě dostatečný a včasný příjem tekutin. Voda a čaj jsou určitě nejlepší! A samozřejmě současně dieta - rýžové polévky, bramborové kaše, suchary, piškoty, banány i strouhaná jablka. Po pár dnech, kdy se příznaky zmírní, dietu obohatím o vývary z libových mas, kuřecí maso apod. Akutní průjem se zásadně neléčí antibiotiky! To mám ověřené léty praxe a prý je to velmi nebezpečné pro zdraví organismu. Vhodným přípravkem k léčbě akutního infekčního průjmu pro celou rodinu je střevní eubiotikum patřící do širší skupiny probiotik. Tenhle produkt se jmenuje Entenol a obsahuje speciální a patentované léčebné kvasinky Saccharomyces boulardii kmen CNCM I-745. Příznivě ovlivňuje celý průběh akutního průjmového onemocnění, zkracuje délku jeho trvání a brání jeho časnému návratu. Důležitá je prevence akutního průjmu: pít pouze balenou vodu, nejíst neomyté ovoce a tepelně nedostatečně zpracované pokrmy. Tím se dá infekci alespoň částečně zamezit. Tobolky se polykají celé a zapíjejí. Při podání kojencům a dětem do 3 let je třeba tobolky otevřít a jejich obsah smíchat s vodou, oblíbeným nápojem, pokrmem nebo s potravou v kojenecké lahvi, aby to bylo vstřebatelné.  Nejhorší je samozřejmě nedržet dietu, neodpočívat, nebo si dát nějaký alkoholický nápoj, tím se celá léčba protáhne a příznaky ještě zhorší. Držím Vám palce, Jiřino. Snad Vám moje zkušenosti budou užitečné!"

Lucie Krásová, Chomutov

Lék k vnitřnímu užití.  Výdej léčivého přípravku není vázaný na lékařský předpis. Tento léčivý přípravek není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. V případě výskytu nežádoucích účinků kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka. Před použitím přípravku si pozorně přečtěte příbalovou informaci.