Základem je auto, které nabízí dostatek prostoru, abyste se v něm po sklopení zadních sedaček pohodlně natáhli. Třeba kombík. Sice budete muset omezit množství bagáže, ale oproti stanu půjde i bezpečně zamknout, a prakticky stále budete mít sbaleno pro případnou změnu lokality. Stačí jen pořídit několik vychytávek, které vám s přeměnou auta v pojízdný hotel pomůžou.

I v obyčejném kombíku můžete pohodlně spát a bydlet.
I v obyčejném kombíku můžete pohodlně spát a bydlet.
Autor: scom

Vytvořte postel

Přední sedačky posunout úplně dopředu, zadní sklopit. Pokud vznikne úplně rovná plocha, stačí jen natáhnout nafukovací karimatku nebo matraci a máte vystaráno. V řadě kombíků ale zůstane mezi kabinou a kufrem schod. Problém můžete vyřešit třeba použitím fasádního polystyrenu, který nařežete na potřebnou velikost a kufr vyrovnáte. Anebo pořídíte speciální automatrace na míru vozu.

Vždy větrejte

Se zavřenými dveřmi proměníte auto v parném létě v saunovou komoru, proto nechte pootevřená okénka. Vychytávkou jsou větrací háky či zarážky, které vám dovolí nechat víko kufru pootevřené, a přesto ho můžete i zamknout. Využijí ho také pejskaři, kteří nechávají zvíře v kufru.

Zatemněte kabinu

Bez zatemnění by vás ze sna probral první ranní paprsek slunce. Pořiďte si proto zatemnění skel. Třeba elektrostatickou fólii, která jde z oken v případě potřeby i snadno sundat, nebo protisluneční návleky, které se zavírají do dveří a mohou stínit, i když je okno otevřené.

 Přibalte koupelnu

Zatímco v kempech je hygienické zázemí samozřejmostí, v přírodě si musíte vystačit s tím, co si přivezete. Zkuste zapátrat v autopotřebách nebo na internetu. Sehnat se dá i přenosná sprcha, která pomocí autozásuvky ohřeje vodu a pumpuje ji do houbičky, kterou se umýváte. Nebo záchod, který připevníte na kolo vozu.

Nezapomeňte gril

Vzít si s sebou gril se vyplatí, i když míříte do kempu. Malé plynové cestovní grily nezaberou skoro žádné místo a budete mít jistotu teplého jídla.

Fotogalerie
4 fotografie