15. srpen 2020
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

Fascinující foto: Do zahraničí nemusíte! Tyhle krásy světa najdete v Moravskoslezském kraji!

/
 • Že svět je tak blízko, potvrzují tyto unikátní fotografie.
  16. června 2020 ● 12:19

  Proč cestovat daleko, když na severní Moravě a ve Slezsku máme mnoho krásných, přímo světových, míst? Najdete zde zákoutí, která vás na chvíli přenesou do Francie, Anglie, Istanbulu... Většina z nich je s těmi světovými spjata nejenom podobou, ale i skrze nevšední příběhy. 

 • 1.

  Anglie s Johankou z Arku

  Zadívejte se na klidnou hladinu Slezské Harty a možná se na chvíli ocitnete v Jezerní oblasti, největším národním parku v Anglii. Krásná příroda, vyhaslé sopky v pozadí. S troškou fantazie v dálce uvidíte Johanku z Arku, jak cválá na koni k vodnímu hradu.

  Na Slezské Hartě se totiž natáčel velkofilm Luka Bessona Johanka z Arku. Svého času v okolí vyrostly kulisy středověkého města a Milla Jovovichová zde v roli francouzské hrdinky sváděla bitvy. Pro svou krásu a sportovní vyžití je Slezská Harta oblíbeným cílem výletníků. Okolí můžete poznat na kole, pěšky nebo z paluby lodi. V létě je přehrada ideálním místem pro plavání a vodní sporty.

  Slezská Harta a Jezerní oblast v Anglii
  Slezská Harta a Jezerní oblast v Anglii
  Autor: mamesvetovykraj.cz
  Video
  délka: 01:02.23

  Přehrada Slezská Harta při povodních 1997 zachránila Opavsko Jiří Krušina

 • 2.

  Hradčany ze železa

  Tak jako Hradčany patří k Praze, tak Dolní Vítkovice symbolizují Ostravu. Romantické sídlo českých králů versus industriální krása dolů a železáren. Dolní Vítkovice nejlépe prozkoumáte během komentované prohlídky za doprovodu bývalých zaměstnanců. Navštívit tu můžete interaktivní výstavy ve Velkém nebo Malém světě techniky, pěkné výhledy se vám otevřou z věže Bolt Tower. Ta se nad Dolními Vítkovicemi vypíná stejně krásně jako katedrála svatého Víta nad Prahou.

  Hradčany a Ostrava
  Hradčany a Ostrava
  Autor: mamesvetovykraj.cz
  Video
  délka: 00:47.51

  Záběry Dolních Vítkovic z dronu David Malík, Matěj Šrám

 • 3.

  Turecko pod Beskydy

  Kdyby do Štramberku, městečka v podhůří Beskyd, zavítal Turek, možná by měl na chvíli pocit, že je doma v Istanbulu. Dominanta Štramberku se totiž nápadně podobá Galatské věži v turecké metropoli. Na ochozu Galatské věže se dozvíte, že ten, kdo vás doprovází, se stane vaším manželem či vaší manželkou.

  Štramberští si však libují spíše v krvelačných pověstech. Slyšeli jste, jakou událost připomínají štramberské uši? Cukrovinka z perníkového těsta se po staletí peče ve tvaru lidských uší, které bojechtiví Tataři uřezávali štramberským nepřátelům a posílali svému chánovi jako doklad válečných úspěchů. Dobrou chuť!

  Štramberk a Galatská věž v Istanbulu.
  Štramberk a Galatská věž v Istanbulu.
  Autor: mamesvetovykraj.cz

 • 4.

  Holandsko ve Spálově

  Balerův mlýn drží zajímavé prvenství. Je to v Česku nejmenší větrný mlýn holandského typu.

  Větrný mlýn ve Spálově a v Holandsku.
  Větrný mlýn ve Spálově a v Holandsku.
  Autor: mamesvetovykraj.cz

 • 5.

  Francie ve Slezských Rudolticích

  Zámky ve Slezských Rudolticích a Versailles ve Franciii spojuje nejen podoba, ale i stejně výstřední příběhy. Více tipů, kam se vydat, najdete na www.mamesvetovykraj.cz

  Slezské Rudoltice a Versailles ve Francii
  Slezské Rudoltice a Versailles ve Francii
  Autor: mamesvetovykraj.cz
 • 6.

  Galerie

  Fotogalerie
  28 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy