Hledejte, výhodnější dodavatele určitě najdete

Přestože řada dodavatelů již svým zákazníkům zejména elektřinu zdražila, stále můžete najít výhodnějšího dodavatele, se kterým za energie významně ušetříte. „Například cenová strategie Bohemia Energy je, abychom zákazníkům nabídli vždy levnější cenu než jejich dominantní dodavatel,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Aktuálně tak můžete využít akce Garance měsíce zdarma, se kterou můžete získat měsíc energie zdarma, který odpovídá 1/12 neregulované části z vaší roční spotřeby elektřiny či plynu. A navíc smlouvu lze uzavřít bez nutnosti fixace.

To, do jaké míry se vám přechod vyplatí, tedy kolik ušetříte, můžete snadno a rychle spočítat prostřednictvím kalkulaček na internetu. Potřebovat k tomu budete poslední vyúčtování, ze kterého zjistíte všechny údaje potřebné pro porovnání. Pokud je nechcete studovat, stačí fakturu vyfotit mobilem a poslat vybrané společnosti. Ta už si vše zjistí sama a nabídku pošle.

Máte výhodného dodavatele energií?
Máte výhodného dodavatele energií?
Autor: BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

Zároveň se přesvědčte se, že vybraná firma je spolehlivá a stabilní. A také, že má dobrý zákaznický servis, nebo že přístup ke svému účtu budete mít online. To vám kromě peněz ušetří i spoustu času. 

Pozor na možný nedoplatek

Pokud jste se po výhodnějším dodavateli poohlédli již před topnou sezónou, váš domácí rozpočet to jistě ocení. Dejte jen pozor na možný vyšší nedoplatek, který se může objevit v prvním vyúčtování.

„Jestliže změna dodavatele proběhne v okamžiku, kdy jste na zálohách od posledního vyúčtování zaplatili více, než byla skutečná spotřeba, musíte počítat s tím, že zálohy od nového dodavatele nepokryjí zvýšenou zimní spotřebu do dalšího pravidelného vyúčtování,“ vysvětluje Libor Holub z Bohemia Energy a dodává: „Doporučujeme tedy případný přeplatek z posledního vyúčtování od původního dodavatele neutratit, ale schovat si ho na pokrytí zvýšené spotřeby v zimním období, která se projeví v dalším pravidelném vyúčtování. Předejdete tak nemilému překvapení a zbytečnému pocitu, že jste zřejmě neušetřili a naletěli.“

Změna není věda

Samotná změna není nijak složitý proces, dobrý dodavatel obstará vše za vás. „Stačí, když nám udělíte plnou moc. V Bohemia Energy vše ohlídáme a vyřídíme za vás,“ doplňuje Libor Holub. Nemusíte se ani obávat, že budete muset měnit elektroměr či plynoměr, nebo že zůstanete nějakou dobu bez elektřiny či plynu. I vyúčtování budete nadále dostávat ve stejném období, jako jste byli dosud zvyklí. Světlo vám bude svítit a plyn hořet dál úplně stejně, jen levněji.