Prkna Atmosphere z produktové řady Hi-Tech vznikají tzv. procesem koextruze, při níž je každé prkno potaženo polymerem a je tak značně omezen příjem vlhkosti. Taková ochrana zaručuje dlouhou životnost a stálobarevnost. Prkna jsou díky své odolnosti vůči hnilobě, UV záření a mrazu ideální pro výstavbu teras a plotů. Terasy díky tomu nevyžadují žádné povrchové ošetřování, pouze pravidelné čištění.

Autor: Silvadec

Co je kompozitní dřevo?

Prkna Atmosphere jsou vyrobena z kompozitního dřeva. Toto dřevo se vyrábí z patentovaného materiálu Forexia, který je složen z dřevěné moučky smrku, borovice a kvalitního polymeru HDPE, který zaručuje delší trvanlivost prken. Ta jsou ve výsledku stoprocentně recyklovatelná a netoxická.

Autor: Silvadec

Výhody kompozitního dřeva

Zvolením prken Atmosphere neprohloupíte. Kompozitní dřevo je totiž nehořlavé, nešedne, nehnije a je odolné vůči termitům. Zároveň je levnější než klasické dřevěné podlahy a je mnohem jednodušší na instalaci. Spousta lidí ocení také velmi jednoduchou údržbu a především dokonalý vzhled.

Autor: Silvadec

Víte, že …

Francouzská společnost Silvadec byla založena jako vůbec první výrobce kompozitního dřeva v Evropě? Od počátku své existence plní společnost důsledně své závazky vůči životnímu prostředí. Dlouhodobě spolupracuje s agenturou pro environmentální energetické řízení ADEME a je držitelem PEFC certifikace. Dřevo pochází z trvale obhospodařovaných lesů.

Ukázky řady plotů a teras jsou k vidění v terasovém centru Profi Terasy v Horních Počernicích, na adrese Náchodská 74. Více info naleznete na webu https://cz.silvadec.com/