Protesty „Proč? Proto!“ jsou zpět. Šárka chce před volbami varovat před Zemanem a Babišem

Autor: Zuzana Zelenková - 
17. 10. 2017
12:30

Organizátorka jarních demonstrací „Proč? Proto!“ Šárka Kružíková svolává další protestní akce. Jedna by měla začít v 18:00 v úterý na Hradčanském náměstí v Praze. Druhá s názvem „Vracení koblih“ proběhne v témže termínu v Hradci Králové. Hnutí podle svých slov nechce, aby ve světě Českou republiku znali jako místo, kde je premiérem „podvodník“ a prezidentem „Putinova figurka“.

Organizátoři protestů (tentokrát s názvem Pánové, končíme!) chtějí prý rozšířit povědomí o tom, že by lidé měli jít k volbám. U těch by se potom měli zaměřit na demokratické strany a hlavně by neměli zapomenout kroužkovat. Dále se prý chtějí distancovat od nedávných výroků Miloše Zemana o Krymu, který podle hnutí pomíjí, že na Ukrajině umírají lidé vinou ruských zbraní a velení.

Na pražskou akci je na sociální síti nahlášených více než 12 tisíc lidí. V Hradci to zatím vypadá asi na tisícovku. Reálná účast bude ovšem s velkou pravděpodobností výrazně nižší.

Doufáme ve 2 tisíce lidí

Šárka Kružíková (dříve Fialová), jedna z organizátorek demonstrace, doufá, že dorazí alespoň dvě tisícovky lidí. „Doufám, že by mohlo přijít přes dva tisíce lidí. Bude tam několik řečníků. Většinou z aktivistických kruhů, žádní vysloveně politici. Potom doufejme, že se výzva uchytí, chtěli bychom udělat hromadnou fotku. Se vzkazy, které se začaly šířit po internetu – Czech Republic is not Zeman,“ popsala pro Blesk.cz žena.

Akce má mít tedy dvě vyznění. „Jedno je proti Zemanovi, reakce na jeho výroky ohledně ruských sankcí, a druhé je předvolební. Poslední způsob, jak dostat mezi lidi veškeré relevantní informace o Babišovi, které by mohly zvrátit volební výsledek,“ dodala Kružíková s tím, že jde hlavně o informace, které poukazují na rozhodnutí Slovenského ústavního soudu o Babišově údajné spolupráci s StB.

Organizátoři mají prý strach z toho, že by se hnutí ANO mohlo v případě vítězství spojit s Okamurovým SPD. V neposlední řadě budou prý poukazovat na to, že trestní oznámení v kauze Čapí hnízdo stále běží.

Zeman: Jsou to kraválisti

Na dřívější květnové demonstrace dorazily tisíce lidí, na pódiu se střídali nejrůznější řečníci. Byla mezi nimi třeba Bára Štěpánová, Tomáš Klus nebo vnučka Ferdinanda Peroutky Tereza Kaslová. Protesty se odehrávaly v době vládní krize.

Prezident Miloš Zeman tenkrát demonstranty označil za kraválisty. Zažil prý už několik demonstrací, které mířily proti jeho osobě a všechny nakonec „vyšuměly“. „Stejně tak se nebude za měsíc nebo dva mluvit ani o těchto demonstracích,“ uvedl prezident. Protestující sice označil za „kraválisty“, doplnil ale, že na druhou stranu mají „svaté právo demonstrovat“.

A jak květnové demonstrace komentoval Andrej Babiš? V rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že: „Co se týká demonstrací, to jsou samozřejmě lidi, kteří klasicky demonstrují proti mně. Viděl jsem tam herečku, která je dlouhodobým podporovatelem ODS, a další. Počet lidí odpovídá počtu ‚lajků‘ na můj výrok ve Sněmovně. Takže asi tak.“

Doporučujeme
jen-pro-mne ( 18. října 2017 11:34 )

po volbách si ta debilka hodí mašli

zednik ( 18. října 2017 11:32 )

To víš, my jsme každý jedna 0. Ty jsi vyšší level, ty jsi 00. Dvounulou se značí i hajzly a tedy vše naprosto správně a v pořádku

zednik ( 18. října 2017 11:22 )

Slečna Šárka očekává u voleb voliče z ČR nebo z celého světa? Nebo na tom náměstí očekává davy zahraničních novinářů ? Že ten papír má ta blbka psaný anglicko-česky

-FBI- ( 18. října 2017 11:15 )

Hyenistický kapitalismus který nám tu zavedly zrůdy puče zla 1989, CENZURA ,TOTALITA, nulová práva zaměstnanců,jenže pánové to platí i pro vás rádoby celebrity havloidy ,jste pro podnikatele jen zdroj příjmů ,nástroje ,a když mu škodíte jste vyhozeni !Nikdy u nás nebyly demokratické volby protože každé volby jsou neustále ovlivnovány masmedii, TV, mainstreamem, a všechen mainstream má v rukou pravice, kapitalisti, zloději co korupcí vraždami, a podvody přišli k velkým majetkům a jejich zaměstnanci jsou novináři a kdyby psali pravdu o současném zrůdném zločineckém systému , okamžitě by byli vyhozeni ze zaměstnání .!!!!Žijeme v totalitě ČR, ČT- ČRO je od puče zlodějských bestií obsazena havloifašisty CIA , a je prolhanou propagandou USA , propagují islámské teroristy ... prý umírněná opozice (s kulomety, tanky ) Asada ,ČT propaguje terorismus ...oslavují Alkjdu Mašínů bestie které v době míru stříleli hasiče ,podřezávali krky bezbranným lidem stejně jako Alkajda USA ,takže čím dřív bude od havloidního dobytka vyčištěna ČT a ČR tím lépe., půjdu volit proti havlofašistickému zlu .Volim KSČM

krakonos500 ( 18. října 2017 10:23 )

A co nam k tomu ta hloupa pipina povi? http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Andrej-Babis-12367/clanek/Ja-jsem-se-jenom-zeptal-co-to-j e-to-memorandum-81412

Zobrazit celou diskusi
Další videa