Nečasová se bojí o život kvůli kresbě na autobusu Pirátů. Advokáti: Pryč s tím

Autor: mah,ČTK - 
17. 8. 2017
20:55

Pirátská strana vyrazila do volební kampaně s vězeňským autobusem. Ten zdobí karikatury jejich protivníků, které poukazují na kauzy, se kterými jsou ostatní politici spojení. Mezi nimi je i karikatura Jany Nečasové (dříve Nagyové), která drží loutku svého manžela expremiéra Petra Nečase (ODS). To se ale nelíbí jejím advokátům. Karikatura by podle nich měla propagovat násilí proti bývalé šéfce kabinetu poslední vlády ODS. Advokáti po Pirátech požadují, aby karikaturu odstranili a Nečasové se omluvili, jinak hrozí právními kroky.

Nečasová je jedním z pěti cestujících vyobrazených na boku autobusu. Na karikatuře drží loutku v podobě expremiéra Nečase s odkazem na případ údajného zneužití vojenské rozvědky.

Kresby doprovází slogan „Pusťte nás na ně! Protože my jsme ti hlídací psi.“ Podle advokáta Adama Černého strana použila podobu jeho klientky protiprávně a zařazením předsedy Pirátů Ivana Bartoše s obuškem do kresby navíc propaguje fyzické násilí proti jeho klientce.

Policie a soudy se v souvislosti s Nečasovou zabývají několika případy, v žádné z kauz ale ještě nepadl pravomocný rozsudek. Černý kvůli tomu namítá, že počínání Pirátů zasahuje i do presumpce neviny a práva na spravedlivý proces. „Otázka, zda vyobrazení naplňuje znaky trestného činu, je na posouzení orgánů v trestním řízení, nicméně již v současné době je zřejmé, že vyobrazení obsahující podobu klientky jsou protizákonná a protiústavní,“ uvádí Černý.

Piráti mají na odstranění tři dny

Nečasová prostřednictvím zástupců namítá i to, že kresba může ohrozit její život, zdraví a vážnost a způsobit tím vážnou újmu. Advokát po politické straně žádá, aby přestala dále podobu Nečasové používat a současně se jí omluvila. Pokud k tomu do tří dnů nedojde, má Černý svolení vymáhat nápravu právní cestou, stojí v dopisu.

Piráti s autobusem chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil v pondělí volební manažer Štěpán Štrébl. Piráti do něj pomocí karikatur vedle Nečasové usadili šéfa ANO Andreje Babiše kvůli případu Čapího hnízda, premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) kvůli kauze OKD, předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska v souvislosti s povolováním hazardních her a bývalého hejtmana Davida Ratha s připomínkou jeho korupční kauzy.

VIDEO: Předseda Pirátů Ivan Bartoš proti politikům vystupoval už dříve.

Video Expředseda a mluvčí Pirátů Ivan Bartoš: Chovanec a Babiš nám plíživě kradou svobodu na internetu. - Blesk / Zuzana Štíchová
480p 360p 240p

Doporučujeme
jen-pro-mne ( 23. srpna 2017 15:06 )

zlodějka Nagyovka-Prasečasová konkubína z tradičně zlodějské pučistické mafie ODĚS, patří do kriminálu

rentierskej ( 18. srpna 2017 12:16 )

zdraví této konkubíny ohrozím rád; rád dělám dobré skutky!

opencard ( 18. srpna 2017 10:36 )

Když se k tomu nemají ti, co mají moc nás chránit před muslimským odpadem , tak se chraňte lidi dle svých možností! Jak uvidíte černou tlamu arabskou, seřezat ho co to pude. Je tolik možností jim znepříjemnit život... Znam dost lidi co to dělá a brání se! Samozřejmě o tom zde psát nebudu, ale je doba že každý sám za sebe! Kdyby ten muslimskej odpad postrilel někoho z vlády, politiky atd..... To by byl hukot! Ale takhle se to týká jen normálních lidí tak co... Na to vlády kašlou jen se falešně kření a kondolujou.

pepen. ( 18. srpna 2017 08:56 )

Za soudruha J.V.Stalina by všichni dávno viseli.

europa ( 18. srpna 2017 07:55 )

Fandím Pirátům. Mají 100% pravdu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa