Jurečka v neprůstřelné vestě, Zaorálek v gotickém kostýmu. Jak tráví léto politici?

Autor: Jakub Veinlich - 
8. 8. 2017
05:00

Už za pár dní se rozjede naplno ostrá předvolební kampaň. Na voliče se pohrnou volební mítinky, plakáty a politici vyrazí do ulic. Někteří proto ladí poslední formu. Jedni na horách, další na vodě anebo na motorkách. Fotkami z dovolených se pak postupně chlubí na sociálních sítích. 

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyhlásil 14denní vládní prázdniny. Sám si sbalil kufry a vyrazil do Vysokých Tater.

„Dnes bylo ve Vysokých Tatrách tak krásné počasí, že jsem neodolal, abych nedal alespoň pár fotek na FB. Trasa Velické pleso, Poľský hrebeň a sedlo Prielom nabízí pěkné výhledy a taky slušné protažení těla:),“ napsal premiér na svůj facebookový účet na začátku srpna.

Zaorálek na vodě

To jeho stranický kolega a volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek vyrazil na vodu. Jel Sázavu. O víkendu se pak předvedl v gotickém kostýmu na husitských slavnostech v Tachově.  „Tuhle krásnou tradici tady drží už od roku 1987,“ pochlubil se Zaorálek.

Ministr zahraničích věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) vyrazil na vodu a na slavnostech v Tachově si oblékl gotický kostýmMinistr zahraničích věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) vyrazil na vodu a na slavnostech v Tachově si oblékl gotický kostým | reprofoto Facebook

Jurečka v Kábulu a na festivalu

Ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSŮ) na konci minulého týdne zvolil pracovní „adrenalinovou“ misi. Vyrazil totiž do Afghánistánu v Kábulu. S neprůstřelnou vestou, navštívil i místní farmu. Po příletu následoval například Andreje Babiše, nebo Tomia Okamuru a vyrazil na hudební festival. Vybral si Sázavafest, kde si rýpnul do svých politických konkurentů.

„Já si v duchu říkám, jestli například takový Andrej Babiš byl před 10 – 15 lety na nějakém festivalu a spal třeba pod stanem. Nebo Tomio Okamura. Nevím, nechci jim sahat do svědomí,“ nahrál na Facebook místopředseda KDU – ČSL Jurečka a doplnil, že na festivaly jezdí už od roku 2000, kdy si zahrál s kapelou na Mohelnickém dostavníku. Voliče pak vyzval, aby se nenechali otrávit politiky na festivalech. A také „abyste si dali dobré pivko, samozřejmě musím připomenout dobré regionální potraviny,“ doplnil Jurečka.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na návštěvě Kábulu oblékl neprůstřelnou vestuMinistr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na návštěvě Kábulu oblékl neprůstřelnou vestu | reprofoto Facebook

Hamáčkovi v Chorvatsku a vedro 41°C

Do Chorvatska se s rodinou - manželkou Kamilou a svými syny Lukášem a Matyášem - vydal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). „Teď jsem se vrátil z dovolené, strávil jsem 14 dní s rodinou v Chorvatsku, což je tradiční cíl českých dovolenkářů, takže nijak nevybočuji z českého průměru,“ řekl Blesk.cz s úsměvem.

Jih Evropy a Balkán však sužuje tlaková výše přezdívaná Lucifer, která žene teploty nad 40 °C. „Bylo to cítit, bylo tam tepleji, než jindy. Byli jsme i na výletě v Bosně ve městě Mostar, tam bylo 41 stupňů. Viděli jsme i lesní požáry. Když jsme byli také na výletě v Černé Hoře, viděli jsme v akci hasičské vrtulníky. Jih Evropy je sužován nejen vedry, ale i požáry, nicméně na naši dovolenou to zásadní vliv nemělo. Dalo se to zvládnout,“ dodal.

Kupka v týpí bez elektriky

Místopředseda ODS Martin Kupka zas hlásí návrat do civilizace. Předešlých deset dní byl s dětmi z líbeznického skautu nedaleko Ralska na táboře. „V týpí, bez elektřiny, pitné vody a bez signálu. Pro mě je to určitě jedno z nejkrásnějších míst naší země,“ pochlubil se Kupka a posteskl si, že chřástal letos nechřástal, jak bývalo jeho zvykem.

Místopředseda ODS Martin Kupka byl společně s rodinou na skautském tábořeMístopředseda ODS Martin Kupka byl společně s rodinou na skautském táboře | reprofoto Facebook

Babiš a Šlechtová na motorkách

Andrej Babiš a Karla Šlechtová (oba ANO) zas o víkendu nevynechali akci s tisíci návštěvníky a vyrazili na motorkovou Grand Prix v Brně. Ministryně pro místní rozvoj držela palce českému jezdci Karlu Abrahámovi. „Držel se skvěle, velká gratulace a poděkování za výkon!!“ pochlubila se fotografiemi Šlechtová.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se společně s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem zúčastnila brněnského motorkářského Grand PrixMinistryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se společně s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem zúčastnila brněnského motorkářského Grand Prix | reprofoto Facebook

Vládní prázdniny skončí 21. srpna, kdy se zase ministři a ministryně obléknou do obleků a kostýmků a sejdou se po „prázdninách“ v lavicích Strakovy akademii. O necelý týden dřív ale musejí všechny strany odevzdat na krajské úřadu (v Praze na magistrát) hotové kandidátní listiny. Volby pak budou 20. a 21. října. 

Urodilo se i v minulých letech. Připomeňte si Jiřího Dolejše ve slipech, Mariana Jurečku s rozbitým kombajnem nebo Karlu Šlechtovou mezi krávami:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Nezadat ( 8. srpna 2017 14:32 )

Ten šašek si tak věří ve svou oblibu ,že si pro jistotu navlékl neprůstřelnou vestu a druhý magor už skouší úbor na natahovací žebřík kam beze sporu patří.

tomik007 ( 8. srpna 2017 10:52 )

Dobra parta komiku

starypes ( 8. srpna 2017 06:59 )

A já myslel, že Jurečka byl na návštěvě u Merkelové.

sensadrak ( 8. srpna 2017 06:09 )

Ta fotka, jak Dolejš š.uká toho pejska, je stará.

Zobrazit celou diskusi
Další videa