Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Jurečka v neprůstřelné vestě, Zaorálek v gotickém kostýmu. Jak tráví léto politici?

Autor: Jakub Veinlich - 
8. srpna 2017
05:00

Už za pár dní se rozjede naplno ostrá předvolební kampaň. Na voliče se pohrnou volební mítinky, plakáty a politici vyrazí do ulic. Někteří proto ladí poslední formu. Jedni na horách, další na vodě anebo na motorkách. Fotkami z dovolených se pak postupně chlubí na sociálních sítích. 

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyhlásil 14denní vládní prázdniny. Sám si sbalil kufry a vyrazil do Vysokých Tater.

„Dnes bylo ve Vysokých Tatrách tak krásné počasí, že jsem neodolal, abych nedal alespoň pár fotek na FB. Trasa Velické pleso, Poľský hrebeň a sedlo Prielom nabízí pěkné výhledy a taky slušné protažení těla:),“ napsal premiér na svůj facebookový účet na začátku srpna.

Zaorálek na vodě

To jeho stranický kolega a volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek vyrazil na vodu. Jel Sázavu. O víkendu se pak předvedl v gotickém kostýmu na husitských slavnostech v Tachově.  „Tuhle krásnou tradici tady drží už od roku 1987,“ pochlubil se Zaorálek.

Ministr zahraničích věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) vyrazil na vodu a na slavnostech v Tachově si oblékl gotický kostýmMinistr zahraničích věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) vyrazil na vodu a na slavnostech v Tachově si oblékl gotický kostým | reprofoto Facebook

Jurečka v Kábulu a na festivalu

Ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSŮ) na konci minulého týdne zvolil pracovní „adrenalinovou“ misi. Vyrazil totiž do Afghánistánu v Kábulu. S neprůstřelnou vestou, navštívil i místní farmu. Po příletu následoval například Andreje Babiše, nebo Tomia Okamuru a vyrazil na hudební festival. Vybral si Sázavafest, kde si rýpnul do svých politických konkurentů.

„Já si v duchu říkám, jestli například takový Andrej Babiš byl před 10 – 15 lety na nějakém festivalu a spal třeba pod stanem. Nebo Tomio Okamura. Nevím, nechci jim sahat do svědomí,“ nahrál na Facebook místopředseda KDU – ČSL Jurečka a doplnil, že na festivaly jezdí už od roku 2000, kdy si zahrál s kapelou na Mohelnickém dostavníku. Voliče pak vyzval, aby se nenechali otrávit politiky na festivalech. A také „abyste si dali dobré pivko, samozřejmě musím připomenout dobré regionální potraviny,“ doplnil Jurečka.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na návštěvě Kábulu oblékl neprůstřelnou vestuMinistr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na návštěvě Kábulu oblékl neprůstřelnou vestu | reprofoto Facebook

Hamáčkovi v Chorvatsku a vedro 41°C

Do Chorvatska se s rodinou - manželkou Kamilou a svými syny Lukášem a Matyášem - vydal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). „Teď jsem se vrátil z dovolené, strávil jsem 14 dní s rodinou v Chorvatsku, což je tradiční cíl českých dovolenkářů, takže nijak nevybočuji z českého průměru,“ řekl Blesk.cz s úsměvem.

Jih Evropy a Balkán však sužuje tlaková výše přezdívaná Lucifer, která žene teploty nad 40 °C. „Bylo to cítit, bylo tam tepleji, než jindy. Byli jsme i na výletě v Bosně ve městě Mostar, tam bylo 41 stupňů. Viděli jsme i lesní požáry. Když jsme byli také na výletě v Černé Hoře, viděli jsme v akci hasičské vrtulníky. Jih Evropy je sužován nejen vedry, ale i požáry, nicméně na naši dovolenou to zásadní vliv nemělo. Dalo se to zvládnout,“ dodal.

Kupka v týpí bez elektriky

Místopředseda ODS Martin Kupka zas hlásí návrat do civilizace. Předešlých deset dní byl s dětmi z líbeznického skautu nedaleko Ralska na táboře. „V týpí, bez elektřiny, pitné vody a bez signálu. Pro mě je to určitě jedno z nejkrásnějších míst naší země,“ pochlubil se Kupka a posteskl si, že chřástal letos nechřástal, jak bývalo jeho zvykem.

Místopředseda ODS Martin Kupka byl společně s rodinou na skautském tábořeMístopředseda ODS Martin Kupka byl společně s rodinou na skautském táboře | reprofoto Facebook

Babiš a Šlechtová na motorkách

Andrej Babiš a Karla Šlechtová (oba ANO) zas o víkendu nevynechali akci s tisíci návštěvníky a vyrazili na motorkovou Grand Prix v Brně. Ministryně pro místní rozvoj držela palce českému jezdci Karlu Abrahámovi. „Držel se skvěle, velká gratulace a poděkování za výkon!!“ pochlubila se fotografiemi Šlechtová.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se společně s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem zúčastnila brněnského motorkářského Grand PrixMinistryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se společně s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem zúčastnila brněnského motorkářského Grand Prix | reprofoto Facebook

Vládní prázdniny skončí 21. srpna, kdy se zase ministři a ministryně obléknou do obleků a kostýmků a sejdou se po „prázdninách“ v lavicích Strakovy akademii. O necelý týden dřív ale musejí všechny strany odevzdat na krajské úřadu (v Praze na magistrát) hotové kandidátní listiny. Volby pak budou 20. a 21. října. 

Urodilo se i v minulých letech. Připomeňte si Jiřího Dolejše ve slipech, Mariana Jurečku s rozbitým kombajnem nebo Karlu Šlechtovou mezi krávami:

Nezadat ( 8. srpna 2017 14:32 )

Ten šašek si tak věří ve svou oblibu ,že si pro jistotu navlékl neprůstřelnou vestu a druhý magor už skouší úbor na natahovací žebřík kam beze sporu patří.

tomik007 ( 8. srpna 2017 10:52 )

Dobra parta komiku

starypes ( 8. srpna 2017 06:59 )

A já myslel, že Jurečka byl na návštěvě u Merkelové.

sensadrak ( 8. srpna 2017 06:09 )

Ta fotka, jak Dolejš š.uká toho pejska, je stará.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud