Teroristé zveřejnili další hrozivé video: Vězeň opěvuje vrahy, kteří hrozí jeho popravou!

Autor: shp,ČTK - 
18. 9. 2014
17:20

Nejdříve přišly popravy, teď propaganda! Poté, co teroristé z Islámského státu popravili novináře Jamese Foleyho, Stevena Sotloffa a humanitárního pracovníka Davida Hainese, zveřejnili další video, ze kterého jde mráz po zádech. Vězněný britský žurnalista John Cantlie na něm slibuje, že světu vysvětlí, jak to s teroristy a informacemi ze západních médií skutečně je.

Cantlie má na videu na sobě oranžové oblečení podobně jako jiní rukojmí islamistů. Sedí u stolu v tmavé místnosti a přímo do kamery slibuje, že odhalí "pravdu" o radikální skupině, která na obsazených územích vyhlašuje chalífát.

„Zdravím, jsem John Cantlie, jsem někdejší novinář, který pracoval pro deníky jako The Sunday Times, The Sun a The Sunday Telegraph. „V listopadu 2012 jsem přišel do Sýrie, kde jsem byl zajat Islámským státem. Teď, skoro o dva roky později, se mnoho věcí změnilo, včetně expanze Islámského státu do větších oblastí jižní Sýrie a západního Iráku, popisuje zajatec své zatčení i úspěchy teroristů.

„Teď vím, co si myslíte. Myslíte si – Dělá to, protože je vězeň, má zbraň u hlavy a je k tomu donucen, že? Dobře, je to pravda. Jsem vězeň, to nemůžu popřít, ale potom, co jsem viděl, jak mě opustila vláda a můj osud leží v rukách Islámské státu, nemám co ztratit,“ pokračuje Cantlie.

Dále uvádí, že další lidi vláda nechala napospas osudu. Evropské vlády prý vyjednávají o propuštění svých rukojmích, ale USA a Británie se chovají jinak. Ptá se rovněž, proč se obě země chtějí hnát do další války. Videozáznam je podle něj prvním v řadě dalších, ve kterých bude vysvětlovat filozofii Islámského státu.

Doporučujeme
kapsa72 ( 24. září 2014 11:25 )

hodnota zivotu techto veznu,kteri jsou jineho vyznani, je pro islamisty veskera żadna.Pouzivaji je jen pro propagandu.Jak je możne ze veznove rikaji "dobrovolne" predem naucene teksty? Jednoduse. Dobre vedi ze odmitnou li (a par jich to zkusilo), budou vystaveni krutym fyzickym bolestem, ktere donutily by kazdeho z nas, rikat co oni chteji...

listure ( 24. září 2014 11:10 )

Drž zobák, nebo ti za chvíli na hlavu spadne humanitární americká střela. Zeměpis je pro většinu amíků španělská vesnice (Česko-Čečna), žádný rozdíl.

listure ( 24. září 2014 11:06 )

Rusové měli dost válek, aby ji nemuseli chtít, ale USA zatím neví, co je to válka na jejich území.

listure ( 24. září 2014 11:05 )

Také nepatří, je to matka USA...

beladona ( 20. září 2014 16:08 )

Je zajímavé, jak je vnímána GB. Jakoby nepatřila do Evropy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa