Teroristé zveřejnili další hrozivé video: Vězeň opěvuje vrahy, kteří hrozí jeho popravou!

Autor: shp, ČTK - 
18. 9. 2014
17:20

Nejdříve přišly popravy, teď propaganda! Poté, co teroristé z Islámského státu popravili novináře Jamese Foleyho, Stevena Sotloffa a humanitárního pracovníka Davida Hainese, zveřejnili další video, ze kterého jde mráz po zádech. Vězněný britský žurnalista John Cantlie na něm slibuje, že světu vysvětlí, jak to s teroristy a informacemi ze západních médií skutečně je.

Cantlie má na videu na sobě oranžové oblečení podobně jako jiní rukojmí islamistů. Sedí u stolu v tmavé místnosti a přímo do kamery slibuje, že odhalí "pravdu" o radikální skupině, která na obsazených územích vyhlašuje chalífát.

„Zdravím, jsem John Cantlie, jsem někdejší novinář, který pracoval pro deníky jako The Sunday Times, The Sun a The Sunday Telegraph. „V listopadu 2012 jsem přišel do Sýrie, kde jsem byl zajat Islámským státem. Teď, skoro o dva roky později, se mnoho věcí změnilo, včetně expanze Islámského státu do větších oblastí jižní Sýrie a západního Iráku, popisuje zajatec své zatčení i úspěchy teroristů.

„Teď vím, co si myslíte. Myslíte si – Dělá to, protože je vězeň, má zbraň u hlavy a je k tomu donucen, že? Dobře, je to pravda. Jsem vězeň, to nemůžu popřít, ale potom, co jsem viděl, jak mě opustila vláda a můj osud leží v rukách Islámské státu, nemám co ztratit,“ pokračuje Cantlie.

Dále uvádí, že další lidi vláda nechala napospas osudu. Evropské vlády prý vyjednávají o propuštění svých rukojmích, ale USA a Británie se chovají jinak. Ptá se rovněž, proč se obě země chtějí hnát do další války. Videozáznam je podle něj prvním v řadě dalších, ve kterých bude vysvětlovat filozofii Islámského státu.

Doporučujeme
kapsa72 ( 24. září 2014 11:25 )

hodnota zivotu techto veznu,kteri jsou jineho vyznani, je pro islamisty veskera żadna.Pouzivaji je jen pro propagandu.Jak je możne ze veznove rikaji "dobrovolne" predem naucene teksty? Jednoduse. Dobre vedi ze odmitnou li (a par jich to zkusilo), budou vystaveni krutym fyzickym bolestem, ktere donutily by kazdeho z nas, rikat co oni chteji...

beladona ( 20. září 2014 16:08 )

Je zajímavé, jak je vnímána GB. Jakoby nepatřila do Evropy.

alex0800 ( 19. září 2014 08:23 )

Popravy bez jediné kapky krve a navíc nahrané ve filmovém studiu.. Pokud porovnáte skutečné popravy, tak po prvním přejetí nožem po krku z obětí stříká krev. Ovšem tyto fake popravy se odehráli bez jediné kapky krve i po pěti přejetích po krčních tepnách!! Tedy buďto jim tu hlavu pižlali totálně tupými noži asi tak hodinu nebo jde skutečně o další součást propagandy k obhájení poslední velké války pro pokus o zachování krachujících USA, které bez zbrojení a vraždění se budou muset stát novou výrobnou světa po Číně, což se jim očividně nechce a tak radši povraždí pár desítek milionů lidí v Evropě, hlavně aby nemuseli platit za svou hloupost a konzumní nenažranost.. Řekněme NE takovým manipulacím mínění občanů a vydejme se cestou skutečného míru a nikoliv cestou falešného boje s "teroristy", které si USA platí aby mohla ničit suverénní státy a vraždit demokraticky volené představitele států (Kaddáfí, Mubarak a mnozí další). Bohatě stačí, že si tato totalitní diktatura skrze CIA zavraždila vlastního prezidenta JFK.. Stejně jako jejich loutkové vlády rozeseté po celém západním světě. . GOOGLE: "200 let terorismu USA" a pochopíte, kdo je světový terorista a vrah číslo JEDNA!! Prý svoboda a demokracie.. A ve skutečnosti? Nesvoboda a totalitní diktatura skrytá pod "rádoby volbami" stejně, jako to chodí u nás.. Lidem stačí jen dát pocit volby, i když všechny strany pracují pro stejný establishment, a pak to stačí jen korunovat pocitem falešného bezpečí za cenu osobních svobod a ovčané Vám i zatleskají.. Smutné, jak dokonale funguje dnešní propaganda. Myslím, že Dr. Goebbels by byl na mediokracii velmi hrdý..

zabibol ( 18. září 2014 19:01 )

Docela věřím tomuto.Ropné ruské společnosti a ruský vojenský průmysl chtějí válku. Je nutné řídit masu lidu, aby mohly dostat to co chtějí.Ropné společnosti Ruska a ruský vojenský průmysl řídí ruskou vládu a politiku, armádu a všechny ruské politické strany. Vlastní téměř každého. Mají moc dostat své lidi do vysokých pozic nebo je z nich svrhnout.Je důležíté si zapamatovat, že za úřadem prezidenta Putina stojí bezcitní muži, kteří jsou schopni udělat cokoliv, aby si udrželi, rozšířili svoji moc a dosáhnoli svých cílů. Historie Kremlu je historií loutek, které dělají to co se jim řekne.

tymitaky ( 18. září 2014 18:39 )

Začalo to už v roce 1954, kdy američané na popud United Fruit Company svrhli demokratický režim v Guatemale a tak to pokračuje do dnes.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa