Šokující foto! Syn (7) teroristy drží uříznutou lidskou hlavu!

Autor: ČTK - 
11. srpna 2014
13:34

Stovky příspěvků denně přidávají na internet členové teroristického Islámského státu, kde se "chlubí" svými válečnými trofejemi. Fotka sedmiletého syna australského teroristy, který v ruce drží uříznutou hlavu „nepřítele“, vyděsila celý svět.

Brutální snímek se objevil na twitterovém účtu Khaleda Sharroufa, který si v minulosti odpykal vězeňský trest za plánování teroristických útoků v Austrálii a nyní se připojil k členům radikální organizace Islámský stát bojujícím v Sýrii.
Předseda australské vlády Tony Abbott prohlásil, že fotografie ukazuje, "jací barbaři" ozbrojenci Islámského státu jsou.

Na záběru je vidět asi sedmiletého chlapce v kšiltovce a modrém tričku, jak oběma rukama drží ve vzduchu useknutou hlavu. Snímek, který byl údajně pořízen v severosyrském městě Rakka, je opatřen hrdým titulkem "To je můj kluk", napsal deník The Australian.

Na další z fotografií je zachycen Sharrouf v maskáčích, jak pózuje zřejmě se svými syny, kteří v rukou třímají zbraně.

"Musíme si uvědomit, že Islámský stát... není jen teroristická skupina, je to teroristická armáda, která nechce vytvořit jen teroristickou enklávu, ale teroristický stát," řekl Abbott australskému rozhlasu. "To představuje mimořádný problém... nejen pro lidi na Blízkém východě, ale v celém světě," dodal.

Australan Sharrouf byl v roce 2009 vsazen na čtyři roky do vězení za to, že byl součástí teroristické buňky plánující útoky v Sydney a Melbourne. Po propuštění z cely měl zakázáno opustit zemi, podařilo se mu ale vycestovat na pas svého bratra a společně s rodinou odjet do Sýrie.

 V červenci na něj Austrálie vydala zatykač poté, co se na jeho předpokládaném twitterovém účtu objevily fotografie jiného Australana Mohameda Elomara s useknutými hlavami syrských vládních vojáků v rukou.

Panuje přesvědčení, že v zemích Blízkého východu bojuje po boku místních islamistů asi 150 až 160 Australanů. Minulý týden Austrálie oznámila návrh zákonů, které by měly omezit cestování občanů země do určitých států ve snaze zabránit australským extremistům odjet bojovat s islamistickými skupinami v Sýrii, Iráku a dalších zemích.

podlesni ( 22. srpna 2014 17:42 )

Nedovolit jim se usazovat v tzv normálních zemích. To už vědí jak v Británii, tak ve Francii, teď už i v Austrálii. Takže až příště budou mlátit hlavama o zem na koberečku před pražskou kachlíkárnou (ministerstvo vnitra), tak pozatýkat a nepustit ven, za šíření a podněcování k terorismu.

jana999 ( 12. srpna 2014 15:16 )

jediný kdo někomu řezal hlavy byli náckové, tak nekecej nesmysly

jana999 ( 12. srpna 2014 15:14 )

no a pak tu vyčítáte rusům, že jsou tvrdí na čečence, je to stejná pakáž, amíci jim dali politický azyl a oni se jim za to odmněnili bombami na maratoně v Bosstnu

camse ( 11. srpna 2014 22:48 )

kurzové sázení, velmi spolehlivé info http://cameso.webnode.cz/

zelena.karkulka ( 11. srpna 2014 21:31 )

Kdyby to tak četl ten tvůj zeť

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud