Mexická chřipka: První případy hlásí Japonsko a Austrálie

Prasečí chřipka
Autor: ČTK,oj - 
9. 5. 2009
07:34

O prvních svých občanech nakažených novým typem chřipky v sobotu informovalo Japonsko a Austrálie. V Japonsku jsou tři nemocní muži, v Austrálii jedna žena.

První případ nákazy nesouvisející s pobytem občanů v zahraničí ohlásila také Brazílie. Celosvětově bylo na takzvanou mexickou chřipku diagnostikováno přes 3000 lidí ve 27 zemích, z toho 48 osob zemřelo.

V Japonsku se léčí jeden učitel a dva středoškoláci, kteří v pátek přicestovali do Tokia z USA, ale předtím pobývali na výměnném studentském programu od 24. dubna v kanadském Ontariu. Všichni tři byli hospitalizováni, do karantény bylo umístěno také několik pasažérů letadla, jímž trojice přicestovala.

Prvním potvrzeným případem onemocnění v Austrálii je žena z Nového Jižního Walesu. Onemocněla při cestě do zámoří, ale už se uzdravila.

Brazílie měla dosud čtyři nemocné a všichni se nakazili v cizině. Dnes poprvé byl z této jihoamerické země ohlášen případ, kdy se nemocný nakazil od jiné osoby na brazilském území.

Nejvíc nemocných, přes 1630, je v USA, i když se onemocnění původně šíří z Mexika. Tam je nakaženo podle dosavadních zpráv víc než 1300 osob, z nichž 45 zemřelo. USA mají dva případy úmrtí, Kanada jeden.

Mexiko až na jeden svůj stát na západě země se má v pondělí vrátit k normálnímu životu; budou znovu otevřeny základní školy, restaurace, stadiony a další místa, kde se shromažďuje větší počet lidí. Uzávěra těchto míst ale byla naopak nařízena ve státě Jalisco, v němž byla ohlášena tři úmrtí pravděpodobně na novou chřipku.

Doporučujeme
hani ( 9. května 2009 09:31 )

Proc rika ze to jsou chripka praset a z Mexika? Lide mit ji v sobe driv! A zemrou jenom ti kdo ma spatnu imunitu, slaby. Chripka jsou posadka genu, proto mit ruzne stammy. Jsou hispanka, ptaci, koceci a jine chripky. Geny jsou v jidle. Co jedli tak i nemocny. Vsechne zemi jist genetycke modifikovane jidlo, ktere odbira nasu imunitu. Genetycke jidlo lacine a pro chude. Lide zije ne pro stesti a pro nemoce. Musim byt nemocne a platit, platit, platit. Mit prace, penize a ne mit zdrave. Takovy binec-bizness. Lekari chteji zit taky. Ktera bude chripka zitra? Co doktori pripravi te i budeme mit a platit. Nic vic.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa