U Skripalové a jejího otce lékaři nevěřili, že přežijí. Nad trvalými následky visí otazník

Autor: ČTK, ivm - 
29. 5. 2018
12:09

Lékaři, kteří pečovali o někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji, nevědí, jaké bude mít otrava dopady na jejich dlouhodobý zdravotní stav. Personál nemocnice v Salisbury, kde se dvojice zotavovala, se podle BBC také obával, že by se sám mohl stát obětí nervové látky.

Skripalovi byli otráveni počátkem března v Salisbury. Podle Londýna je za otravu odpovědné Rusko, neboť byla použita toxická látka novičok. Moskva ale veškerou odpovědnost odmítá. Zatímco Skripalová otravu překonala rychleji a byla propuštěna již v dubnu, Skripal opustil nemocnici v polovině května.

Jaký bude mít otrava dlouhodobý dopad na zdravotní stav Skripalových, jasné podle zástupkyně nemocnice Christine Blanshardové není. „Upřímná odpověď je, že to nevíme,“ řekla v rozhovoru s BBC.

Skripalová před týdnem sdělila agentuře Reuters, že léčba byla bolestivá a deprimující. Prohlásila také, že měla štěstí, že přežila. Fakt, že Skripalovi přežili, je někdy označován za překvapující. Novičok je totiž považován za mimořádně toxickou látku. Několik vědců včetně ruských uvedlo, že kontakt s ní není možné přežít bez trvalých následků. Také nemocniční personál předpokládal, že oba otravě podlehnou.

„Všechno ukazovalo na to, že nepřežijí,“ uvedl Stephen Jukes, který se o Skripalovy staral na jednotce intenzivní péče. Dodal, že zdravotníci si nejprve mysleli, že dvojice je předávkována opiáty.

Video První rozhovor Julie Skripalové po otravě: Léčba byla pomalá, bolestivá - Reuters
1080p 720p 360p

 

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
fuchs ( 29. května 2018 15:24 )

Jsem zvědav,kdy se pravdoláskaři omluví prezidentu Zemanovi. Němci oficiálně uvedli,že měli Novičok v rukou od r.1996,co jim ho předal zběhlý ruský vědec. Jelikož nemohli z nějakého důvodu testovat jed sami,nechali to udělat ve Švédsku. Následně výsledky poskytli spojencům vč. Anglie.Zeman se pouze ztotožnil s informacemi Rusů,že jed tohoto typu byl testován ve Švédsku, Vel.Británii a v Česku, což si ověřil přes naše tajné služby. A našim rektálním alpinistům v čele se Stropnickým z toho praskají žilky v mozku, dokonce ho chtějí ukřížovat za vlastizradu.Jestli je vlastizrada to,že se prezident postaví za pravdu,tak to fakt nevím.......

illyria ( 29. května 2018 12:34 )

a co teda dělá cenzor, když nemaže názory? .-D opéká palačinky?

horalysa ( 29. května 2018 12:28 )

VinzenzoMakaluzo, bohužel, i de.bilní názor je názorem a i ten nejblbější názor cenzor nemaže.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa