Rozestavěný most se zřítil na ulici a zabil minimálně 19 lidí. Další jsou v nemocnici

Autor: ČTK - 
16. 5. 2018
06:37

Nejméně 19 lidí zabila dnes v Indii část konstrukce silničního mostu, který je teprve ve výstavbě. Mohutný železobetonový nosník se zřítil na frekventovanou ulici ve městě Varánasí a rozdrtil nejméně čtyři auta, motorku a autobus. S odvoláním na místní úřady o tom informovala média. V nemocnicích skončilo 12 zraněných lidí.

„Najednou se ozval rachot a během několika vteřin jsme viděli rozdrcená vozidla,“ řekl podle agentury AP jeden z očitých svědků. „Lidem trvalo aspoň minutu, než si uvědomili, co se vlastně stalo,“ dodal.

Většina obětí je ze zničených vozidel, řekl místní policejní důstojník. Přivolaní záchranáři vytáhli z trosek kromě mrtvých těl i tři živé lidi. Zatím se však záchranným týmům nepodařilo odstranit celou spadlou část mostu a panují obavy, že by počet obětí mohl ještě vzrůst. Indický list The Telegraph bez uvedení zdroje informace napsal, že zemřelo 25 lidí a 30 dalších se pohřešuje.

Premiér se modlí za zraněné

Úřady už přislíbily rodinám obětí vyplacení půl milionu rupií (158 tisíc korun) odškodného.

„Jsem velmi zarmoucen ztrátou životů kvůli pádu rozestavěného mostu ve Varánasí. Modlím se za zraněné, aby se brzy uzdravili,“ reagoval na tragédii v hinduistickém poutním městě premiér Naréndra Módí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
meverickx ( 16. května 2018 09:08 )

Ještě že Inženýři ,kteří k nám přichází z blízkého východu a z Afriky mají lepší školy a vzdělání

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa