Festival tance v diktatuře: Kim Čong-un s úsměvem oslavoval babiččino výročí

Autor: dj - 
26. 12. 2017
15:46

Na Štědrý den v Pchjongjangu proběhl Festival tance u příležitosti stého výročí narození Kim Čong-suk, babičky současného vůdce Kim Čong-una. Severokorejci vyšli do zasněženého města a před památníkem zakladatele KLDR Kim Ir-sena a jeho syna Kim Čong-ila proběhl taneční festival a následně kladení věnců.

Šedavý Pchjongjang se přeměnil v pestrobarevné město plné hudby a smíchu u příležitosti jubilea diktátorovy babičky. I přes mrazivé počasí a sníh tisíce lidí zaplnily prostor před památníkem Mansudae se sochami vůdců a zakladatelů Severní Korey.

Kim Čong-suk byla ve 30. a 40. letech minulého století prominentní aktivistkou za nezávislost KLDR, působila rovněž v komunistické straně. Kim byla první manželkou Kim Ir-sena a matkou Kim Čong-ila. Její náhlou smrt 22. září 1949 obklopuje mnoho tajemství a konspirací. Někdo tvrdí, že zemřela i s dítětem během porodu. Jiní se domnívají, že byla zastřelená.

Kim Ir-sen, Kim Čong-il a Kim Čong-suk.Kim Ir-sen, Kim Čong-il a Kim Čong-suk. | 

Mezi Severokorejci je známá jako „Hrdinka protijaponské revoluce“ a její obraz je součástí všech propagandistických materiálů. Lidé jí u příležitosti jejího výročí vzdali hold tancem, k její bustě pokládali květinové věnce a její obrazy.

Doporučujeme
dlabanec ( 27. prosince 2017 08:24 )

strašný politické hovado,zločinec jak je možné že v politice jsou taková zvířata ale moc se nedivím stačí se podívat na Kalouska, čerta Fariho,Fialu,Bendu,Němcovou,Sobotku,Gazdíka,Farskýho atd a je vymalováno!!

surfer ( 27. prosince 2017 01:33 )

on totiž každej diktátor si myslel, že je nesmrtelnej, ta to bylo i s Napoleonem, Hitlerem, Stalinem, Fidelem Castrovicem a dneska se smaží už všichni v pekle. Divím, se, že to šikmooký prase tam ještě někdo nesejmul, nemusel by ani střílet, stačilo by sekyrkou do jeho prasečí palice. Proto on nejezdí nikam za hranice, protože živej by se už určitě nevrátil.

stalinovapravakoule ( 26. prosince 2017 20:50 )

Kim a nikdy jinak

tomik007 ( 26. prosince 2017 20:29 )

Ten KIM-CZONG zacina bejt horsi nez KI-KINA

nika70 ( 26. prosince 2017 20:25 )

Divím se, že už mu ten hnusnej ksicht někdo nerozstřílel

Zobrazit celou diskusi
Další videa