Mobil spadl do suchého záchodu majitelce domku v Namanganské oblasti na východě Uzbekistánu. Žena s příslibem finanční odměny požádala dva sousedy, aby telefon vytáhli. Muži do žumpy vlezli, ale kvůli nedostatku kyslíku a jedovatým výparům ztratili vědomí. Žena přivolala místního lékaře, který se do jámy spustil za nimi. Stejně jako oba muži před ním se ale i on přiotrávil a omdlel. Sousedé zemřeli na místě, zdravotník v záchrance cestou do nemocnice.

Záchranáři se poté nechali slyšet, že nechápou, jak mohl lékař vlézt do jímky za muži ležícími v bezvědomí. „Lékař měl nejdříve ženě vysvětlit, že do záchodu se nesmí lézt, a poté zavolat záchranáře. Jako člověk s vysokoškolským vzděláním měl přece vědět, jak se má v podobné situaci zachovat,“ řekl webu Sputnik Uzbekistán představitel záchranné služby.

Ta po neštěstí ve vesnici a blízkém okolí uspořádala besedy, na nichž místním obyvatelům její pracovníci vysvětlili zásady bezpečného používání suchého záchodu. Obzvlášť dbali na to, aby lidé poučili své děti. Neštěstí nyní vyšetřuje prokuratura.

Fotogalerie
3 fotografie