Brit Thomas Hayward (25) se vracel se svou přítelkyní Megan Nisbet (25) z romantického pobytu v Praze domů. Jakmile se letadlo vzneslo do vzduchu, pro cestující odstartoval nepříjemný dvouhodinový let.

Dvě Britky, které seděly u jednoho z nouzových východů letadla, se začaly v průběhu letu projevovat nezdvořile a hlučně. „Ony byly opravdu hlasité a vedly podivné rozhovory z plných plic. Odmítaly být zticha, když k tomu byly vyzvány,“ řekl Thomas. Sklíčenost dalších cestujících ženám prý jen přidávala na zábavě.

Domluva letušek nepomohla

„Bylo asi 21 hodin, všichni v letadle seděli tiše, ale začínali být čím dál tím víc naštvaní,“ dodal Hayward. I přes výzvy letušky, která je také upozornila na to, že kvůli jejich hlučnosti možná nebude letadlo moct ani přistát, se ženy nezklidnily. Britky celou dobu mluvily o tom, že si myslely, že jim někdo z cestujících ukradl cigarety z tašky. V jednu chvíli dokonce řvaly i Alláhu akbar.

Při přistávání letadla obě ženy stály, aniž by si zapnuly bezpečnostní pásy. Na letišti v londýnském Stansted už na ně čekala policejní eskorta. Zatímco 150 cestujících si oddychlo, ženy vyvázly jen s upomínkou, protože se nedopustily žádného trestného činu.

Celý incident odkýval i mluvčí společnosti EasyJet: „EasyJet může potvrdit, že let EZY3068 z Prahy do Londýna dne 14. února se setkal s policejním zásahem, který byl uskutečněn v důsledku špatného chování cestujících na palubě. I když takové lety jsou vzácné, musíme je brát velmi vážně.“