Na Mácháči s nožem v ruce křičel Alláhu akbar: Soud Alžířana poslal do vazby

S nožem v ruce vykřikoval Alláhu akbar: Agresivního Alžířana na Mácháči museli vyvést z diskotéky.
Autor: ČTK - 
22. 8. 2016
18:14

Soudce poslal do vazby pětadvacetiletého muže z Prahy obviněného z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. V kempu v Doksech ohrožoval lidi nožem a provolával Alláhu akbar (Bůh je velký). ČTK to sdělila regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Incident se stal při víkendovém tanečním festivalu na Máchově jezeře. Muž v sobotu kolem 9:30 obtěžoval hosty na jedné diskotéce v kempu Bílý kámen. Když ho pracovníci bezpečnostní agentury vykázali, s nožem v ruce vyhrožoval násilím nejprve jim a potom i ostatním návštěvníkům areálu. „Přitom provolával Alláhu akbar, což v kontextu s nedávnými útoky v Evropě vyvolávalo mezi lidmi velmi negativní emoce,“ uvedla Baláková.

Policisté agresivního muže zadrželi a umístili do policejní cely. „Jde o českého státního příslušníka, jehož otec je z Alžírska. V době zadržení měl v sobě 1,79 promile alkoholu a jeho orientační test na drogy byl pozitivní na amfetamin a opiáty,“ dodala Baláková. Vyšetřovatel pro zadrženého muže požadoval vazbu z obavy, že by mohl ve své trestné činnosti pokračovat.

Festival Mácháč se konal od pátku do neděle a každoročně na něj přijíždí zhruba 10 000 lidí. Letos policisté a čeští a němečtí celníci objevili drogy u několika desítek lidí a zadrželi několik distributorů. Většinou šlo o marihuanu a tablety extáze.

rockyshowman ( 17. února 2017 13:37 )

Nic se mu nestane, chlapec je čech. A Policie obviní, nádvladní pustí. Už aby byly volby. Pak by měl konečně nastat čas, kdy za zpěvu naší hymny poženeme parazity, příživníky a jinou verbež za hranice naší vlasti

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud