Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Policie na festivale Mácháč našla drogy u 40 lidí! Dva z nich pod vlivem i řídili

Autor: ČTK - 
20. srpna 2016
10:47

Celníci a policisté našli drogy u čtyř desítek účastníků tanečního festivalu, který se od pátku koná u Máchova jezera. Dva lidé podle nich řídili pod vlivem drog a dva drogy prodávali. Některé z nich čeká přestupkové řízení, další pokuta a někteří se budou zpovídat z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

„Čeští a němečtí celníci odhalili při kontrolách vozidel 16 případů držení drog,“ uvedla pro ČTK liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková. Mladík z Hodonína podle ní měl u sebe 112 gramů marihuany, další muž z Pardubic 24 kusů tablet extáze a 5,6 gramů marihuany, u devětatřicetiletého muže z Brněnska zajistili skoro 11 gramů marihuany. „V této souvislosti se všichni budou zodpovídat z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedla Baláková.

 

Dalších 13 lidí, které policisté kontrolovali, mělo u sebe takové množství drogy, které naplňuje skutkovou podstatu přestupku. U jednoho podle mluvčí zajistili policisté několik lysohlávek, u tří amfetamin a u devíti marihuanu.

Při distribuci drog přistihli policisté podle mluvčí dva muže, kteří se budou současně zodpovídat i z držení drog.

Policejní hlídky při silniční kontrole zjistily, že třiadvacetiletý cizinec a čtyřiadvacetiletá žena řídili pod vlivem drog. „U prvně jmenovaného byl orientační test pozitivní na amfetamin a kokain a u řidičky byl pozitivní na marihuanu. Oba odmítli bez udání závažného důvodu lékařské vyšetření, které by výsledky orientačního měření upřesnilo. Nyní je čeká správní řízení, ve kterém jim hrozí až padesátitisícová pokuta,“ doplnila mluvčí.

Festival Mácháč se koná od pátku do neděle a každoročně na něj přijíždí zhruba 10 000 diváků. Policie se zaměřuje při zvýšených kontrolách právě na držení drog či pití alkoholu a požívání drog před jízdou.

 

monza ( 20. srpna 2016 11:19 )

Z pár gramů "marjánky" se můžou poldové připo.sr.at, ale když si 18.letý kluk poveze přívěsný vozejk plný chlastu, je ticho po pěšině. Přitom je škodlivost chlastu oproti "trávě" nesrovnatelně větší.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud