Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

Útočník bodal do cestujících na nádraží: Při útoku křičel „Alláhu akbar“, jeden mrtvý

Autor: ČTK, lm - 
10. května 2016
08:57

Děsivý útok na nádraží v Mnichově! Útočník (27) ve stanici Grafing pobodal nožem  několik lidí, jeden ze zraněných zemřel. Pachatel se po útoku pokusil o útěk, ale byl zadržen. Podle svědků křičel „Alláhu akbar“ (arabsky „Bůh je veliký“). Podle bavorského ministra vnitra zřejmě nešlo o islamistické násilí, ale o útok psychicky nemocného muže.

Útočník ozbrojený nožem pobodal dnes ráno na nádraží nedaleko Mnichova čtyři lidi, jedna z obětí na následky zranění zemřela. Podle svědků útočník křičel „Alláhu akbar“ a „vy nevěřící“. Policie muže zadržela a informovala, že jde o sedmadvacetiletého německého občana. Motiv činu zatím policisté neznají.

Útok se stal v obci Grafing asi 25 kilometrů jihovýchodně od Mnichova. Útočník, který na místo činu přišel bos, podle policie vstoupil do čekajícího příměstského vlaku, několikrát bodl do zad jednoho z cestujících a na nástupišti napadl další tři muže. Šestapadesátiletý muž pobodaný ve vlaku v nemocnici svému zranění podlehl. Další osoba byla zraněna vážně a dvě lehce.

 

Policisté útočníka zadrželi krátce po činu a ve spolupráci se státním zastupitelstvím ho vyslechli. Podle policie jde o 27letého německého občana. Místní média informovala, že se jedná o Paula H., který pochází ze středoněmecké spolkové země Hesensko. Nejde prý o migranta, který by v minulosti získal německý pas.

Podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna zatím nic nenasvědčuje tomu, že by útočník byl islamistickým radikálem. Muž měl podle něj zjevně psychické potíže i problémy s drogami. Politický motiv vyšetřovatelé dál prověřují. Pachatel totiž podle úřadů „při činu učinil prohlášení, z nichž lze usuzovat, že šlo o politický motiv“. K činu se zadržený již přiznal. Policie zatím oficiálně teroristickou povahu útoku nevyloučila.

Podle rozhlasové stanice Bayerischer Rundfunk útočník v minulosti neměl problémy se zákonem a policie ho ani nesledovala, jako to dělá u známých stoupenců radikálního islámu.

Policie uzavřela nádraží, kde se útok stal. Na čtyři hodiny byl přerušen i provoz linky příměstského vlaku do Mnichova; poté ho společnost Deutsche Bahn obnovila v omezeném rozsahu.

„Jsme absolutně pokojné hornobavorské maloměsto poblíž Mnichova,“ reagovala šokovaná starostka Grafingu Angelika Obermayerová. „Něco takového je naprosto nové a lidmi tady to hluboce otřáslo,“ dodala.

cotonice ( 21. srpna 2016 10:54 )

Muslim narozený v Německu - má německou národnost !!! Souhlasím plně s flesch2z- rakovina jménem Merkel !!! Tento týden přijede masírovat naše politiky - tak uvidíme ,kdo nás zradí !!!

flesch2z ( 10. května 2016 18:04 )

Celá Evropa díky muslimům onemocněla rakovinou zvaná alah merkel. To bude drahá a zdlouhavá léčba.

sonahradecka ( 10. května 2016 15:13 )

Na divokým západě, by už byl toudle dobou zahrabanej, ale, kdo chce kam, že? Humanita a láska s přátelstvím...ten Vašek musel bejt idiot...jinak bych to neviděla. Tam budou nějakýho vypatlanýho mozka, ještě léčit za peníze těch postižených...no allah akbar, ty vole

hejhej ( 10. května 2016 14:38 )

1pepan: Už nikdy do Londýna.

zidoniusek ( 10. května 2016 14:13 )

možná by ses měl zajet podívat do kteréhokoli většího Německého města,tam bys ty vyšinuté jedince viděl v akci!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa