Zeman má rakovinu, tvrdil radní. Výrok šetří policie, Bartíkovi hrozí 2 roky za pomluvu

Autor: ČTK - 
3. 2. 2018
08:14

Policisté vyšetřují tvrzení brněnského politika Svatopluka Bartíka (Žít Brno) o špatném zdraví prezidenta Miloše Zemana pro podezření z pomluvy. Sobotní Lidové noviny (LN) uvedly, že policisté zahájili úkony trestního řízení. Pokud kriminalisté své podezření doloží, radního městské části Brno-střed obviní.

Bartík loni v listopadu na svůj facebookový profil napsal, že Zeman má rakovinu a zbývá mu několik měsíců života. Před prezidentskými volbami, v nichž Zeman obhajoval mandát, podle něj měla veřejnost právo znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele. Hrad i Zemanův lékař jeho slova vzápětí odmítli. Na Bartíka podali právníci prezidentské kanceláře trestní oznámení a žalobu na ochranu osobnosti, v níž požadují omluvu a pět milionů korun.

Ve věci byly policejním orgánem zahájeny úkony trestního řízení, řekl serveru Lidovky.cz Ivo Hahn, náměstek Městského státního zastupitelství v Brně, kam se Hrad obrátil. Trestní řízení v praxi znamená, že policie vyhodnotila oznámení jako důvodné a radní je v tuto chvíli podezřelý z trestného činu. Pokud kriminalisté podezření doloží, Bartíka obviní. V krajním případě riskuje až dva roky vězení, i když reálně mu podle LN hrozí mírnější trest. K prokázané pomluvě obvykle soudy přistupují nanejvýš podmíněnými tresty, případně uložením obecně prospěšných prací a pokutou, uvedl list. Bartík se už nechce k případu vyjadřovat.

Video Zemanova kondice na jmenování soudců: Opíral se, kde to šlo a ani si se soudci nepřipil - Blesk Zprávy

Doporučujeme
salto ( 7. února 2018 08:05 )

Sluníčko Bártík nemá právo svobodného projevu? To si ten Zeman dovoluje moc, nebo jenom nějaký vosel si chtěl plivnout na prezidenta a teď se hlava diví co ta jeho huba mluví?

hejpockej ( 7. února 2018 06:06 )

kdo slysel Zemana mluvit, vi ze demenci netrpi, tomu to mysli lip, nez tobe. Nechapu proc tu pises takovy hovadiny, asi mas potrebu za kazdou cenu nekoho pospinit a hanobit. Preju ti abys ses v ty tvy chorobny nenavisti udusila.

hejpockej ( 7. února 2018 06:03 )

no a co, ze se opiral kde to slo... jasne tisickrat uvedli, ze ma neuropatii nohou, coz je u diabetiku bezne.... takze je jasne, ze ma problem/fyzicky handikep... ma narok na vozik... a proc ne? proc tisk vubec muze legalne diskriminovat a sikanovat invalidy? jak by k tomu prisli svetove uznavani vedci jako professor Stephen Hawking, ktery neovlada dokonce cele telo. Nebo presidenti- Franklin D. Roosevelt a Woodrow Wilson, oba skoncili v dobe svy vlady na vozicku. Nikdy jsem neslysel, ze by je media nebo kdokoliv hanobil a ponizoval kvuli tomu handikepu. Buuuu autorovi clanku

luder ( 6. února 2018 07:24 )

Nechtít u nás neuvěřitelně zlé a kruté lidi jako jsou muslimové, to si Miloš Zeman dovolil moc; to mu drahošovci kteří je tady chtějí, jen tak neodpustí!

carmin ( 6. února 2018 02:34 )

radní je za žít brno sudetoněmecký hitlerjugend oslavující sudetské nácky, globálfašismus, vítač islámských teroristů a hyena první úrovně ,havlofašistický dobytek zrůdná hyena dostane směšný trest jako všechny tyhle havlistické špíny už se vyšetřilo kdo zaplatit ukrajinskou svini za útok ne českého prezidenta? havlofašistické bestie platí agresivní prostitutky

Zobrazit celou diskusi
Další videa