„Je to kachna.“ Babiš odmítl, že by řízení kultury nabídl vdově po Kaplickém

Autor: ČTK - 
8. 11. 2017
17:14

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl informace, že nabízel funkci ministryně kultury filmové producentce a pražské zastupitelce za ANO Elišce Kaplicky Fuchsové. Informaci ve středu přinesl server Aktuálně.cz. Kaplicky médiím řekla, že zvažuje, zda nabídku přijme, ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě jí nemá v úmyslu nabídnout.

Žádné takové úmysly nemám. S Eliškou Kaplicky jsem nemluvil a ani jsem se s ní nepotkal, ani nepamatuji. Ta zpráva je úplná kachna,“ řekl Právu Babiš, který vede jednání o sestavení menšinové vlády ANO. Server uvedl, že Kaplicky se chce rozhodnout během pár dnů, zda Babišovu nabídku přijme. ČTK poté řekla: „Zeptejte se pana Babiše.

Eliška Kaplicky Fuchsová vystudovala FAMU v Praze. Veřejnost ji poznala jako partnerku světoznámého českého architekta Jana Kaplického. O Kaplického projektu Národní knihovny natočila dokument Oko nad Prahou. V komunálních volbách v roce 2014 byla zvolena do pražského zastupitelstva jako nestranička za hnutí ANO.

Video Eliška Kaplicky na výstavě Manola Blahnika: Na jeho boty jsem si vystála frontu! - Markéta Reinischová, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Oliver Price, Vincent Webb - THE SIZZLER
720p 360p

Dnes se však spekuluje i o dalším jméně. Babišovým kandidátem na pozici ministra průmyslu a obchodu je podle zdrojů ČTK Tomáš Hüner. Celou svou profesní kariéru se Hüner pohybuje v oblasti energetiky a průmyslu. Od roku 2006 do roku 2011 byl na ministerstvu náměstkem, působil například také v ČEZ. V současnosti pracuje ve společnosti Siemens Česká republika.

Babiš ani Hüner dnes nominaci nepotvrdili ani nevyvrátili. „Informaci zatím nemůžu komentovat,“ napsal v SMS Hüner. „Kandidátů na ministra průmyslu a obchodu je vícero. Konkrétní jména komentovat nebudu,“ uvedl Babiš. V úterý šéf ANO řekl, že sehnal kandidáta na ministra průmyslu do své připravované menšinové vlády. Sdělil, že je to nestraník, jméno ale odmítl prozradit.

Doporučujeme
cenda48 ( 10. listopadu 2017 11:03 )

Poslyš, titulkáři. Kdo nebo co je kachna. Jestli je to Kaplicky, tak s Burešem a koneckonců i s tebou souhlasím. Jestli je to ovšem zveřejněná informace, pak se nauč česky, nebo si svoje výtvory nech před otištěním zkontrolovat.

11karel11 ( 9. listopadu 2017 14:04 )

Novináři nemají o čem psát, tak vymýšlí ptákoviny. Nevěřte jim, jen tu čeří vodu.

poblion ( 9. listopadu 2017 10:13 )

Lidé myslete svou hlavou a neskačte na vše co někdo schválně vypustí do novin. Nedělejte ze sebe voly!

moiaza ( 8. listopadu 2017 21:22 )

Když může dělat ministra národní obrany komediant, proč by nemohl dělat ministra kultury Kaplický s dírou. Když komédie, tak komédie. Ať je sranda.

majojo ( 8. listopadu 2017 21:20 )

Člověk si říká, že tohle snad ani takovej zmetek, jako je Andrejko, udělat nmůže. Bohužel, zkušenosti minulých pár desetiletí ukazují, že klidně může.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa