Nechutné sci-fi i odporné horory: Festival otrlého diváka letos přinese i lásku

Nechutné sci-fi i odporné horory: Festival otrlého diváka letos přinese i lásku.
Autor: ČTK - 
16. 2. 2017
09:04

Témata jako dělnická třída proti mimozemšťanům, sexuální androidi či amatérské operace mozku čekají na fanoušky pokleslých filmových žánrů během 13. ročníku Festivalu otrlého diváka. Začne v pražském kině Aero v úterý 28. února a potrvá do 5. března. Divákům nabídne 17 celovečerních a pět krátkých snímků.

„To nejlepší v ozvěnách dorazí do brněnského Univerzitního kina Scala (10. března) a královéhradeckého Bia Central (17. března),“ doplnil Jakub Fürst z kina Aero.

„Kino se díky tematické výzdobě promění v bezpečný přístav pro všechny zamilované i pro ty, kteří svou lásku teprve hledají. Diváci se dočkají něžných a vřelých objetí, nápoje lásky na baru či otrlého šmajchlkabinetu přímo v prostorách kina,“ uvedl dramaturg Petr Šaroch. Různým podobám lásky, mnohdy těm nejkrajnějším, budou zasvěceny filmy May, Dovolenkáři a Sexworld. Festival vyvrcholí projekcí pro zamilované, v níž splyne poezie Williama Shakespeara s poetikou společnosti Troma ve filmu Tromeo a Julie.

Naopak snímkem, který kino Aero promění ve smetiště, bude Špína z ulice. Podle organizátorů jde o kabaret hnusu, černého humoru a sociálního pekla, který vypráví mimo jiné o tom, jak se staré laciné víno dostane mezi bezdomovce.

Dramaturgové upozorňují i na snímek tvůrce hororů Johna Carpentera. Pod názvem Jsou mezi námi pojednává o tom, že bohatí a mocní tohoto světa jsou ve skutečnosti mimozemšťané. Většinu ovládají pomocí hypnotických signálů a udržují ji ve stavu konformity díky všudypřítomným nápisům typu Poslouchej, Nakupuj a Spi.

I letos festival nabídne formát nazvaný Aero naslepo pro otrlé, kdy diváci do poslední chvíle netuší, co uvidí.

Program včetně trailerů je na adrese www.otrlydivak.cz.

Doporučujeme
Desterz ( 16. února 2017 16:34 )

Prý: "...na fanoušky pokleslých filmových žánrů". OMG. Asi je potřeba vyzdvihnout taková ryze umělecká díla jako třeba Texaský masakr, nebo SAW, co patrně běžela v kinech pro naše citové a kulturní obohacení... ne?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa