Zatímco se exhejtman za ČSSD a obviněný poslanec David Rath musí už čtvrtý týden spokojit s vězeňskou stravou v litoměřické vazbě, v "jeho" hospodě Na Růžku podávali včera třeba povedený jelení guláš nebo těstoviny s kuřecím masem. Ptáte se, co má David Rath s podnikem společného? Je to jednoduché – dům, ve kterém sídlí, patří jeho rodině. A jeho bratr Michal (54) je v živnostenském rejstříku už osm let veden jako zástupce rodinné firmy Rathových – 4R, odpovědný za hostinskou činnost.

V restauraci je ve všední den po poledni prázdno a personál se nepředře. Jakmile ale přijde řeč na to, zda má Rath s podnikem něco společného, má servírka nakvap. „Nevím o tom,“ opakuje tak rychle a rozhodně, že jí lze těžko uvěřit, že neví nic víc.

Na to, že Rathovi v hospodě podnikali, si pamatují i někteří lidé v sousedství. A potvrdil to i otec exhejtmana, Ratmír Rath (81). „Manželka vedla v Roudnici restauraci, kde si jeden boháč objednával samé zabijačky a vydělala tak majlant. Začala to schovávat,“ řekl poté, co policie našla u jeho syna ukrytých 10 milionů. Jeho žena to potvrdit nemůže, před pár lety zemřela.

Protože hospoda Na Růžku je ale typická "lidovka", měl by se Ratmír Rath příště držet aspoň dalšího ze svých tvrzení – podle něj vydělal nalezené peníze on sám, když byl jako lékař ve službách katarského emíra. V Roudnici to na milionové kšefty vážně nevypadá.

Oběd u Ratha

Své oblíbené pečené koleno s hořčicí by si sice David Rath v roudnické restauraci Na Růžku dát nemohl, přesto je ale třeba místní kuchyni pochválit. Jelení guláš s houskovým knedlíkem byl správně kořeněný, knedlíky čerstvé, kuchař nezapomněl na zelenou cibulku. Špatný nebyl ani teplý těstovinový salát, i když kousky kuřete byly místy vysušené. Bramborová polévka i točená limonáda splňovaly to, co by od nich člověk v podobném podniku čekal. Porce poctivé, ceny lidové.

Fotogalerie
7 fotografií