„Ne, rozhodně ne. V případě, že bych prohrál, si budu číst knihy v houpacím křesle na Vysočině,“ řekl Zeman na otázku, zda by v politice zůstal.

Zeman již jednou odchod z politiky ohlásil, a to po neúspěšné kandidatuře na prezidenta v roce 2003. O další politické působení se Zeman pokoušel založením Strany práv občanů Zemanovci. V roce 2013 uspěl s kandidaturou v první přímé volbě prezidenta.

O prezidentskou funkci se uchází také bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš nebo podnikatel a textař Michal Horáček. Zatímco v minulých měsících byl Zeman považován za jasného favorita, jeho náskok postupně stahuje především Drahoš.

V poslední době se hojně diskutovalo o zdravotním stavu Zemana, který při cestách do Číny či Vietnamu působil unaveně. On sám spekulace o zhoršeném zdraví odmítl, svůj zdravotní stav označil po celou dobu v prezidentské funkci s výkyvy za totožný.

VIDEO: Prezident Miloš Zeman v minulých dnech navštívil Vietnam a Kazachstán. Poslechněte si, co na vietnamské konferenci říkal:

Video
délka: 01:40
720p 360p

Miloš Zeman promluvil o řadě témat, která hýbou společností. Blesk - Vera Renovica

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
16 fotografií