1. Finanční úspora

Přestože instalace fotovoltaické elektrárny vyžaduje vstupní investici, dosáhnete časem postupného snížení výdajů za elektrickou energii. Celková investice do pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny se u společnosti PREměření pohybuje v rozmezí 32 000 až 44 000 korun bez DPH na 1 kWp instalovaného výkonu (kilowatt peak = kilowatt špičkového výkonu).  Fotovoltaické panely také nemusí být pouze zdrojem výroby elektrické energie, ale lze je používat i k vytápění či ohřevu vody. Čím více využití pro ně najdete, tím více ušetříte.

Autor: PRE

2. Energetická soběstačnost a ohleduplnost k životnímu prostředí

Díky fotovoltaice získá vaše domácnost částečnou energetickou soběstačnost. Solární panely také představují ohleduplné řešení k životnímu prostředí, neboť solární panely kromě slunečního svitu, nevyžadují žádné další palivo, které by znečišťovalo ovzduší či jinak zatěžovalo přírodu.

Nejčastějším důvodem, který naše klienty vede k instalaci solárních panelů, je úspora za energii. V poslední době však přibývají zájemci, pro něž je hlavní motivací ke zřízení fotovoltaické elektrárny právě skutečnost, že se jedná o trvale udržitelné řešení, které je šetrné k životnímu prostředí.

- Lukáš Smažík, specialista ze společnosti PREměření.

3. Dlouhá životnost a nízké náklady na údržbu

Pro solární panely je charakteristická dlouhá životnost, výrobci standardně garantují, že křemíkové články vydrží funkční několik desítek let. Fotovoltaika také představuje zdroj elektřiny, který neobsahuje žádné pohyblivé součásti, proto se jedná o technologii s nízkou poruchovostí. Díky neustálému vylepšování výrobních postupů se její poruchovost pohybuje na velice nízké úrovni. 

Autor: PRE

 4. Snadná a rychlá instalace

Fotovoltaická elektrárna nepředstavuje výrazný zásah do stavby, kam je instalována, celý proces probíhá překvapivě rychle a  „čistě“. Obavy, že vám úpravy související se solárními panely na nějakou dobu zkomplikují život a oberou vás o pohodlí, proto nejsou na místě.

5. Možnost získání dotace

O dotaci z vládního programu Nová zelená úsporám může zažádat každý, kdo se rozhodl dát solárům šanci. Výše státního příspěvku se pohybuje od 35 000 do 100 000 korun (od září 2017 150 000 korun) podle druhu a náročnosti budoucího fotovoltaického systému. Pokud si navíc vyberete správného dodavatele, vyřeší žádost o dotaci za vás, a tak vám ušetří mnoho práce i nervů.

Máte zájem vybudovat na střeše fotovoltaickou elektrárnu zvýšit tak soběstačnost vlastní domácnosti? Poptejte instalaci přes webový formulář společnosti PRE nebo na telefonu 733 143 143. Specialisté Pražské energetiky se vám v krátkém čase ozvou zpět.

Více informací o solárních systémech naleznete zde