ONLINE: Prezident Pavel se motorky vzdát nechce. A promluvil o povolební komunikaci s Babišem

Aktualizováno -
29. ledna 2023
20:22
Autor: ČTK, simao, for, vja, trm, Mii - 
28. ledna 2023
14:05

Je rozhodnuto, Petr Pavel vyhrál boj o Hrad! V nedělním rozhovoru na Nově promluvil o povolební komunikaci s Andrejem Babišem, návštěvě Zuzany Čaputové či o tom, že by se rád i jako prezident projel na motorce. „Pokud mohl prezident Klaus jezdit na lyžích po sjezdovkách, proč by nemohl prezident Pavel jezdit na motorce po silnicích,“ uvedl Pavel. „Václav Havel rád řídil auta a taky byl občas vidět za volantem,“ doplnil Pavel. Dění kolem přímé volby hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

Prezidentské volby 2023
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:31
16. 1. 2023

Oficiální twitterový účet Kanceláře prezidenta republiky sdílel video z dnešního otevření Korunní komory v Katedrále sv. Víta. „Prezident republiky Miloš Zeman, společně s ostatními držiteli klíčů, odemknul v pondělí dne 16. ledna 2023 Korunní komoru v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, odkud byly vyzvednuty České korunovační klenoty, které budou vystaveny v Katedrále,“ stojí v příspěvku.

19:10
16. 1. 2023

Podle poslance za hnutí ANO Patrika Nachera si česká společnost na twitteru protiřečí, když si stěžuje na plánovanou nepřítomnost Andreje Babiše na zítřejší schůzi Poslanecké sněmovny. „Babiš vystoupí na schůzi k vyslovení nedůvěry vládě -> skandál, zneužití pro prezidentskou kampaň. Babiš nevystoupí na schůzi k vyslovení nedůvěry vládě -> skandál, nechodí do práce,“ napsal.

19:01
16. 1. 2023

Ve čtvrtek Andrej Babiš vyrazí do Benešova na diskusi s občany, v pátek navštíví Liberec. V obou městech Babiše v 1. kole voleb porazil bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel. V Benešově ztratil šéf ANO před Pavlem 2,12 procenta hlasů, v Liberci bezmála procento.

18:41
16. 1. 2023

Petr Pavel se na twitteru pořádně pustil do svého soupeře Andreje Babiše a současného prezidenta Miloše Zemana. „Svět Zemana a Babiše šíří lži o zatahování naší země do války. Zneužívají váš strach a chtějí vás znechutit. Jde jim o posílení vlastního a ruského vlivu. Pojďme s nimi bojovat šířením pravdy,“ napsal a sdílel infografiku s důvody, „proč si proruský svět přeje za prezidenta Babiše“.

18:31
16. 1. 2023

Schůze Sněmovny k hlasování o nedůvěře se uskuteční deset dnů před druhým kolem prezidentské volby, do něhož postoupil jako jeden ze dvou favoritů předseda ANO Babiš. Bývalý premiér se na schůzi nechystá, sdělila dnes Schillerová ČTK. „My jsme se takto dohodli. Nechceme dát koaličním politikům příležitost říkat, že hlasování o nedůvěře Andrej Babiš zneužívá ve své prezidentské kampani,“ uvedla. Babišův mluvčí Vladimír Vořechovský později ČTK řekl, že předseda ANO do Sněmovny dorazí pouze na hlasování o nedůvěře.

Schůze Sněmovny: Opozice vyvolala hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, na snímku předseda ANO Andrej Babiš(1.9.2022)
18:16
16. 1. 2023

Končící prezident Miloš Zeman se dnes účastnil slavnostního vyzvednutí Českých korunovačních klenotů.  „Kaple sv. Václava, Katedrála sv. Víta, Pražský hrad. Sedm klíčníků slavnostně otevřelo Korunní komoru. České korunovační klenoty budou vystaveny 17.–21. ledna 2023 v Katedrále sv. Víta,“ informoval mluvčí Jiří Ovčáček. 

Slavnostního aktu se zúčastnili i premiér Petr Fiala (ODS), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), pražský arcibiskup Jan Graubner, pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a děkan Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze Václav Malý.

Vystavení korunovačních klenotů, (16.01.2023). Vystavení korunovačních klenotů, (16.01.2023).
18:00
16. 1. 2023
!

Souboj titánů v Blesku: Superdebata Pavel vs. Babiš ve čtvrtek 19. ledna od 9:30 na Blesk.cz!

K prvnímu ostrému měření sil mezi finalisty boje o Hrad 2023 Petrem Pavlem a Andrejem Babišem dojde již tento čtvrtek 19. ledna od 9:30 v předvolebním studiu Blesku v Praze-Holešovicích! Týmy obou kandidátů potvrdily svou účast. V hodinovém duelu vyzpovídá oba adepty na nového prezidenta České republiky moderátorka Vera Renovica. Nezapomeňte se dívat na živý přenos na Blesk.cz!

17:54
16. 1. 2023

Kandidát na prezidenta Petr Pavel má na svém transparentním účtu k dispozici přes 12,6 milionu korun, což je více než finanční limit výdajů na kampaň pro druhé kolo prezidentských voleb. Část peněz mu na účtu zbyla z prvního kola, dalších více než 11 milionů korun mu od sobotního rána do dnešních 17:00 poslali jeho příznivci a sponzoři.

17:34
16. 1. 2023

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) se zúčastní debaty v Blesku. Dorazí už ve čtvrtek! Během týdne navštíví v úterý Pražské jezulátko a výstavu korunovačních klenotů, do Sněmovny půjde jen na hlasování o nedůvěře, řekl ČTK mluvčí Vořechovský. Ve čtvrtek vyrazí do Benešova a v pátek do Liberce. 

17:01
16. 1. 2023

Profesorka Danuše Nerudová a generál Petr Pavel vystoupí zítra v 10:30 na společné tiskové konferenci. Informoval o tom na twitteru mluvčí Nerudové Filip Vích. 

16:43
16. 1. 2023

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) sdílel na twitteru video, kde se vyjadřuje k prvnímu kolu prezidentských voleb. „1 952 213 z vás mě volilo. Děkuju! Vážím si každého vašeho hlasu, ať už žijete ve městech, nebo na vesnicích,“ napsal k tomu.

„Dostávám spousty SMS, mailů a pozdravů,“ uvádí s tím, že mu píšou lidé se vzkazem, že „nikdy netušili, že jej budu volit“. A zamrzelo ho, že se lidé navážejí do jiných za to, že jej volili. „Praha a láska musí zvítězit nad vsí a nenávistí, že Praha zachraňuje tupý venkov. Prosím?“ rozčiluje se. 

16:19
16. 1. 2023

Podruhé v tomto volebním období se sejde Poslanecká sněmovna, aby z popudu opozice hlasovala o vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS). Schůzi svolanou na úterý vyvolalo opoziční hnutí ANO, které pro ni získalo podpisy 58 svých poslanců. Impulzem pro její vyvolání bylo rozhodnutí sněmovní většiny, která minulé úterý neumožnila zařadit na program schůze body, se kterými přišli poslanci ANO. Protože opozice nemá potřebných alespoň 101 hlasů, dá se očekávat, že Sněmovna nedůvěru vládě nevysloví. Předseda ANO Andrej Babiš, který je jedním z finalistů prezidentské volby, se schůze podle šéfky klubu ANO Aleny Schillerové nezúčastní. Na dotaz ČTK dnes zatím neodpověděl.

„My jsme se takto dohodli. Nechceme dát koaličním politikům příležitost říkat, že hlasování o nedůvěře Andrej Babiš zneužívá ve své prezidentské kampani,“ uvedla.

15:54
16. 1. 2023

Pavel Fischer osobně tento týden podpoří Petra Pavla na několika předvolebních akcích. Jejich týmy chystají třeba úpravu propagačních materiálů.

15:33
16. 1. 2023

Danuši Nerudové chyběla pokora, myslí si to Alžběta Králová z Institutu politického marketingu. Okomentovala její prohru v pořadu Epicentrum. Neměla také podle ní moc času propagovat svůj program a spíše se musela věnovat reakcím.

„Druhé pochybení je výstup v debatách. Není to úplně pochybení, ale nebyla silnou kandidátkou, ač se jí debaty povedly. Nebyla moc autentická a chyběla přirozenost,“ uvedla také expertka. 

Přidala i svůj tip na to, co ovlivní voliče. Budou to debaty, pokud do nich půjdou, dále mobilizace voličů a poslední jsou věci, které budou kolovat na sítích. 

Zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová v Epicentru Blesku. (16.1.2023)
15:17
16. 1. 2023

Podle expertky nyní tým Petra Pavla připravuje kandidáta na střety s Andrejem Babišem a nejspíše jej čeká pomyslné sundání rukavic. Řekla to Alžběta Králová z Institutu politického marketingu. 

U Andreje Babiše je pak podle odbornice velkým a strategickým krokem to, že jeho opoziční hnutí ANO požádalo o svolání mimořádné schůze kvůli vyslovení nedůvěry vládě. 

15:13
16. 1. 2023

„Viděli jsme, že se podpora rozdělila mezi dva favority. U Petra Pavla vidíme, že se bude snažit získat podporu voličů Danuše Nerudové, Pavla Fischera a Marka Hilšera. U Andreje Babiše to budou voliče Jaroslava Bašty, ale i Karla Diviše,“ poznamenala v pořadu Epicentrum Alžběta Králová z Institutu politického marketingu. Připomněla, že letošní volby měly rekordní účast. 

15:09
16. 1. 2023

Babiš už v sobotu začal tvrdě útočit na svého soupeře Pavla, a dokonce i stihl oblepit republiku kontroverzními billboardy. Podle zakladatelky Institutu politického marketingu Alžběty Králové by se podobné věci dít neměly a jsou daleko za hranou etiky politického marketingu, řekla to v pořadu Epicentrum. Uvedla také, že nás čeká ostrá kampaň. 

Kdo je připraven, není překvapen. Během těchto dvou týdnů se hraje o čas a musíte mít připravenou strategii pro druhé kolo. Určitě ji měla i Danuše Nerudová,“ uvedla také pro Blesk Zprávy. Přidává, že i inzertní plochy musí být zaplacené dopředu. Jako příklad toho, jak to vypadá, když volební tým na druhé kolo připravený není, vzpomněla přitom volbu v roce 2013 a kampaň Karla Schwarzenberga.

Co ale s touto plochou kandidát udělá ve chvíli, kdy se do druhého kola neprobojoval? „Mohou ji přeprodat dalším kandidátům nebo ji zkrátka nevyužít,“ odpovídá politická konzultantka.

Zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová v Epicentru Blesku. (16.1.2023) Zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová v Epicentru Blesku. (16.1.2023)
15:00
16. 1. 2023

Prezidentská kampaň by se měla vést slušně, kandidáti by se měli vyvarovat používání lží a urážek, protože je to nedůstojné výběru prezidenta. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS) poté, co před budovou Národního muzea uctil památku Jana Palacha. První kolo voleb podle něj ukázalo, že občané jsou si vědomi jejich významu, když přišli hlasovat ve velkém počtu.

Premiér Petr Fiala (ODS) během uctění památky Jana Palacha (16.1.2023) Premiér Petr Fiala (ODS) během uctění památky Jana Palacha (16.1.2023)
14:34
16. 1. 2023

Vysíláme: Expertka o mobilizaci voličů a ostré kampani. Kdo má větší šanci být prezident?

Česko vstoupilo do finále prezidentské volby. Týmy Petra Pavla a Andreje Babiše ladí taktiku před druhým kolem hlasování. Babiš už v sobotu začal tvrdě útočit na svého soupeře Pavla, a dokonce i stihl oblepit republiku kontroverzními billboardy. Kde a jak mohou mobilizovat oba kandidáti nové voliče? A kdo má větší šanci stát se novou hlavou státu? Nejen o tom budeme hovořit v dnešním Epicentru se zakladatelkou Institutu politického marketingu Alžbětou Královou, vysíláme v 15:00.

14:00
16. 1. 2023

Češi před druhým kolem přispívají kandidátům: Miliony pro Pavla, pro Babiše haléře a drsné vzkazy

Kandidát na prezidenta Petr Pavel má na svém transparentním účtu k dispozici již přes deset milionů korun, což je finanční limit výdajů na kampaň pro druhé kolo prezidentských voleb. Část peněz mu na účtu zbyla z prvního kola, dalších téměř osm milionů korun mu do dnešních 11:00 poslali jeho příznivci a sponzoři. Částku se Pavlovi podařilo vybrat zejména na drobných darech v řádu tisíců a desetitisíců korun. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Andreji Babišovi od soboty na účtu přibylo asi 15.000 korun od několika dárců. V prvním kole jeho tým všechny dary vrátil a kampaň zaplatil z peněz hnutí ANO.

Pavlovi poslali Češi přes 10 milionů za pár dní. Babiš dostává haléře s hanlivými vzkazy: Táhni na Slovensko, vzkazují
13:23
16. 1. 2023

Neúspěšný kandidát senátor Pavel Fischer vzkazuje voličům, aby i u druhého kola zamířili k volbám. „Ve druhém kole oba kandidáti začínají od nuly a rozhodnout může každý hlas,“ poznamenal na twitteru.

„Do druhého kola volby jsem vyjádřil svou jednoznačnou podporu Petru Pavlovi, o němž jsem přesvědčen, že bude vykonávat úřad prezidenta ku prospěchu naší země,“ dodal s tím, že se obává, že ze strany Andreje Babiše nás čekají nehorázná obvinění. 

12:47
16. 1. 2023

Českou republiku čeká před druhým kolem prezidentských voleb za necelé dva týdny ostrá kampaň, shodují se média v zahraničí. Tvrdí také, že volební souboj mezi generálem ve výslužbě Petrem Pavlem a bývalým premiérem Andrejem Babišem není zápasem o zachování demokracie v zemi.

O hrozícím „zápasu v bahně“ před druhým kolem píše německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung. „Babiš jako miliardář a lídr své strany ANO má v nadcházejících dvou týdnech veškeré možnosti pro razantnější kampaň,“ uvedl FAZ. Všímá si, že slovní výpady Babiše proti Pavlovi se hned po oznámení výsledků prvního kola začaly točit kolem generálova výcviku u vojenské rozvědky v 80. letech. Český expremiér přitom sám čelí obvinění ze spolupráce s komunistickou Státní bezpečností, připomíná list.

12:10
16. 1. 2023

Generál Petr Pavel uvedl, že se bude snažit vést nadále slušnou, ale tvrdou kampaň proti Andreji Babišovi. A svou kampaň už rozjel i na sociálních sítích. Rýpnul si i do prezidenta Miloše Zemana, který v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech mimo jiné uvedl, že bychom se měli zamyslet nad tím, proč není běžné, že je voják prezidentem. 

11:57
16. 1. 2023

Babiš naštval billboardy s válkou a vojáky Černochovou. Politolog: Kopíruje Zemana a Orbána

Billboardy s heslem „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat, ne voják“ se objevily v Česku, upozorňují Novinky.cz. Podle politologa Petra Sokola kopíruje Andrej Babiš Miloše Zemana s jeho billboardy ohledně migrantů a také Viktora Orbána. Ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) Babiš naštval. 

Ministryně Černochová kritizovala Babiše za billboardy, které vzkazují, že není voják a nezavleče ČR do války
11:29
16. 1. 2023

Kandidát na prezidenta Petr Pavel má na svém transparentním účtu k dispozici již přes deset milionů korun, což je finanční limit výdajů na kampaň pro druhé kolo prezidentských voleb. Část peněz mu na účtu zbyla z prvního kola, dalších téměř osm milionů korun mu do dnešních 11:00 poslali jeho příznivci a sponzoři. Částku se Pavlovi podařilo vybrat zejména na drobných darech v řádu tisíců a desetitisíců korun. Vyplývá to z jeho transparentního účtu.

Andreji Babišovi od soboty na účtu přibylo asi 15.000 korun od několika dárců. V prvním kole jeho tým všechny dary vrátil a kampaň zaplatil z peněz hnutí ANO.

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

panda82 ( 3. dubna 2023 10:08 )

Ale sousedi by byli rádi kdyby se vzdal, ten rachot není příjemný, ochranku bude vozit jak, Jinak na co je domýšlivý, na Pekárovou, že si udělala výlet na Tchajwan, nebo Nerudovou, která bude kecat do důchodu, samá kvalita spolupracovníků, už našli ty štěnice a tu špínu, kterou nechal prověřit,měl by informovat, nebo to jsou jeho chiméry nepodložené a jen pomluvy, no to snad né, ale dodud to tak vypadá, že se ňamrá jen v nepodstatných a na prezidenta ponižujících výrocích,hodnotil jsem ho na vyšší level, zatím nízká úroveň diplomacie

panda82 ( 3. dubna 2023 09:53 )

Jirik-ta ( 29. ledna 2023 19:58 )

Jirik-ta ( 29. ledna 2023 19:58 )

Jirik-ta ( 29. ledna 2023 19:57 )

bude potřeba hodně vakcíny.Pavel to vtělil do hesla Řád a klid. Bůh ochraňuj ameriku a celý svět.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa