Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Tajný zdroj z okolí Putina: Panika v Kremlu! Prezidentovi muži chtějí konec války?

Autor: rix - 
16. srpna 2022
10:00

Panika v Kremlu? Vysoce postavení úředníci okolo ruského prezidenta Vladimira Putina se údajně bojí o svou budoucnost a chtějí ukončit zbytečný konflikt na Ukrajině. Alespoň to tak tvrdí zdroj blízký Kremlu ve zprávě, kterou obdržely zpravodajské agentury. Ruské elity mají v souvislosti s vývojem konfliktu strach nejen o sebe, ale i své rodiny. 

Někteří představitelé Kremlu jsou údajně dále znepokojení boji poblíž Záporožské jaderné elektrárny. Může jít o velký risk z hlediska možné jaderné katastrofy, která by postihla i samotné Rusko. Podle uniklé zprávy je okruh Putinových lidí ochoten jednat. „Nálada kremelské elity je panická,“ uvedl podle deníku Mirror zdroj.

Samotný ruský prezident Vladimir Putin jakékoli snahy o jiné než válečné řešení potlačuje. Spoustu svých vysoce postavených úředníků, velitelů nebo špiónů už postavil mimo službu. Někteří dokonce zmizeli nebo záhadně onemocněli.

S pokračujícími boji, které pro Rusko nevypadají příznivě, sílí hlasy pro ukončení zbytečného konfliktu. A to i ze strany vysoce postavených Rusů. Bojí se o osudy svých rodin, které mají mnohdy útočiště na západě. 

„Často se stává, tak jako se to stalo v závěrečných fázích druhé světové války, že úředníci na straně, která se obává o svou budoucnost, podniknou kroky, aby si ji zajistili,“ uvedl jeden ze zdrojů blízký Kremlu. Zatím jsou prý ale příliš vystrašení na to, aby o sobě dali více vědět. „Vědí ale, že mimo dosah Putina existuje dobrý život,“ dodal zdroj. 

Rusům se v poslední době vojensky nedaří. Ukrajinské armádě se díky raketovému systému HIMARS, který jí poskytují Američané, zřejmě povedlo způsobit ruským silám vážné ztráty. Na sociálních sítích se v neděli začala šířit informace o zničení základny ruské žoldnéřské skupiny Wagnerovců, kteří bývají označováni jako Putinova soukromá armáda. Na sociálních sítích kromě toho kolují spekulace, že při útoku mohl být zabit i majitel skupiny Jevgenij Prigožin. 

8:07
Dnes

Policisté z Vysočiny podali návrh na vazbu pro pět lidí předaných do ČR z Ukrajiny. Podle ukrajinských médií se jedná o podezřelé z podvodů.

8:07
Dnes

Podle amerického Institutu pro studium války není jasné, jestli byl velitel ruské černomořské flotily Viktor Sokolov zabit. O jeho smrti informovala Ukrajina, následující den se však Sokolov ukázal prostřednictvím videohovoru na zasedání obranné rady.

„Institut pro studium války v tuto chvíli není připraven posoudit pravost těchto záběrů nebo stav Sokolova,“ uvedl institut.

7:34
Dnes

„Speciální vojenská operace na Ukrajině bude pokračovat minimálně do roku 2025," uvedl podle ruských státních médií tamní ministr obrany Šojgu. Důsledná realizace plánů jim prý pomůže dosánout stanovených cílů. Informoval o tom KyivPost.

Zobrazit celý online

Video  Rusy na Krymu vyděsily exploze: Utíkali z pláží pryč  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud