Velký přehled ke stávce učitelů: Tyto školy napříč Českem zůstanou zavřené

 • Autor: ČTK - 
  5. 11. 2019
  20:05

  Už ve středu 6. listopadu se bude v Česku konat školská stávka, během které zůstanou třídy úplně nebo částečně zavřené. Byť přesný počet zúčastněných škol stále není znám, mnoho vzdělávacích institucí již avizovalo, že stávku podpoří. Blesk Zprávy přinášejí hrubý přehled škol v jednotlivých krajích, které se akce zúčastní.

 • 1.Ústecký kraj

  Méně než polovina škol v Ústeckém kraji se zatím přihlásila ke středeční stávce, zjistila ČTK. Uzavřená zůstane například základní škola Bynov v Děčíně, kde se ke stávce připojí většina pedagogického sboru, řekl její ředitel Michal Slavík. V Ústí nad Labem se z několika desítek škol zapojí jen šest z nich, informovala novináře mluvčí města Romana Macová.

  „Nabídli jsme rodičům prostřednictvím webových stránek a zápisem do žákovských knížek, že bychom měli s kolegy, kteří nestávkují, dohled nad žáky 1. až 3. tříd a družiny,“ uvedl Slavík. Do stávky se podle něj zapojí 38 pedagogických pracovníků, čtyři se jí nezúčastní. V Děčíně se ke stávce kromě této základní školy přidá ještě ZŠ Komenského. Dalších devět škol stávkovat nebude.

  V Litvínově by se mělo několik desítek z učitelů stávkujících škol sejít v restauraci Loučky, kde budou připraveni odpovídat na dotazy novinářů.

  Rumburk na Děčínsku eviduje rovněž několik škol, které se ke stávce připojí. Ze 13 škol, a to i mateřských, se ke stávce zatím přihlásily dvě. „Základní škola U Nemocnice a Tyršova se do stávky zapojí,“ řekla dnes ČTK mluvčí města Dagmar Žáková.

  Most o stávce informoval na stránkách města. „V Mostě se k plánované stávce připojí 1. základní škola a 11. základní škola. Ostatní školy zvolí jinou formu podpory, školy uzavřeny však nebudou,“ uvedla na webu Petra Trojnová z mosteckého magistrátu.

 • 2.Liberecký kraj

  V Libereckém kraji se ke středeční stávce školských odborů vyhlášené kvůli platům připojí nějakou formou 32 škol z bezmála 500 mateřských, základních a středních, které v regionu jsou. Zcela uzavřených by mělo být 11 škol a šest výrazně upravuje režim dne, řekla v úterý Helena Svobodová za krajský školský odborový svaz pro Liberecký kraj.

  V Liberci budou z městských základních škol zcela uzavřené dvě, ZŠ Ještědská a ZŠ Orlí. „Stávkujeme především za kvalitnější školství pro vaše děti a důvodem stávky je neplnění slibů politiky,“ zdůvodňují učitelé ze ZŠ Ještědská s 670 žáky, proč se rozhodli tímto způsobem ke stávce připojit.

  Učit se nebudou v Liberci ani žáci v ZŠ Aloisina Výšina, ZŠ U soudu a ZŠ Kaplického, v těchto školách ale budou v provozu alespoň družiny. Na základní škole Na Výběžku začne výuka od třetí vyučovací hodiny.

  Stávku podporují i další školy v krajském městě, omezení výuky ale nechystají. „Zaměstnanci naší školy podporují požadavky školských odborů týkající se financování. Po vzájemné dohodě však k uzavření školy nepřistoupíme, neboť nechceme zákonné zástupce našich žáků stavět do situace, kdo se v tento den postará o jejich děti,“ uvedla například na svém webu liberecká ZŠ Husova.

  V sousedním Jablonci kvůli stávce zůstane ve středu zavřená ZŠ Liberecká s 660 žáky a mateřská škola Lovecká. V ZŠ Pivovarské bude uzavřený II. stupeň, na I. stupni bude výuka, dodala mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová. V České Lípě bude uzavřená ZŠ Sever. V Semilech podle starostky Leny Mlejnkové nebude žádná mateřská ani základní škola zavřená.

  Mluvčí kraje Filip Trdla uvedl, že ze středních škol zřizovaných krajem se kvůli stávce nebude učit ve dvou turnovských školách, uměleckoprůmyslové a na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole. Zavřená bude i uměleckoprůmyslová škola v Jablonci nad Nisou. Na dalších dvou středních školách bude výuka kvůli stávkujícím učitelům upravena, případně částečně omezena. Jde o gymnázia v České Lípě a Frýdlantu.

 • 3.Středočeský kraj

  K ohlášené středeční stávce kvůli platům pedagogů se i v úterý připojují další středočeské školy, přesný počet zatím není znám. Podle předsedkyně středočeských školských odborů Boženy Salákové zůstanou zavřené desítky zařízení. Celkem je v regionu kolem 1350 krajských, obecních a soukromých škol.

  Středočeský krajský úřad měl odpoledne informace o přerušení výuky ve 12 školách, celkem jich hejtmanství zřizuje 184. Na dotaz, zda budou stávkovat, mu do 14:30 odpovědělo 97, většina výuku zachová. „V 76 školách nebude provoz přerušen, v devíti bude částečný a zcela přerušen bude ve 12 školách,“ informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

  Například v Kutné Hoře budou stávkovat tři ze čtyř základních škol a zapojit se podle Salákové chtějí i střední školy. V Kolíně se ke stávce připojí čtyři ze sedmi základních škol. Zavřené zůstanou školy Bezručova, Lipanská, Prokopa Velikého a Ovčárecká.

  Kladno je zřizovatelem 16 základních škol, z nichž se podle mluvčí magistrátu Lucie Steinerové do stávky zapojí tři se 1042 žáky, tedy zhruba 14 procent z celkového počtu. V Mladé Boleslavi se ke stávce připojí šest z deseti základních škol zřizovaných městem. V Čelákovicích chce stávkovat Základní škola Kostelní, provoz přeruší i obě její detašovaná pracoviště. Většina pedagogů ze Základní a mateřské školy v Novém Strašecí na Rakovnicku se ke stávce též připojí, ale školka bude fungovat. 

  Video  Hádka o platy a zavřené školy? Dobšík popsal stávku učitelů  - Bohuslav Štěpánek, Lukáš Červený

  V Říčanech u Prahy se už v pondělí ke stávce přihlásila 1. základní škola na Masarykově náměstí. Mimo provoz bude také družina, obědy ve školní jídelně ale budou pro děti zajištěny.

  Stávkovat naopak nebudou školy v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi u Prahy, vyučování se tak ve středu uskuteční bez omezení. Ani v Lysé nad Labem na Nymbursku se nebude stávkovat. Normální provoz budou mít také základní školy v Berouně, ani v jedné z nich se učitelé k protestu nechystají.

  Příbram má sedm základních škol, zavřeno bude mít ZŠ Pod Svatou Horou a ZŠ 28. října zajistí program pro žáky 1. a 2. ročníků, ostatní děti budou mít volno. 

 • 4.Jihočeský kraj

  Ve více než sedmi desítkách jihočeských mateřských, základních a středních škol se ve středu nebude učit. Zúčastní se stávky kvůli navýšení mezd pracovníků ve školství. Většina škol však zachová normální režim.

  „Ten počet není konečný a je dost možné, že se ještě navýší. Přesné údaje o tom, kdo všechno stávkuje, budeme mít až ve středu dopoledne,“ řekla za jihočeské školské odbory Eva Soukalová.

  V kraji jsou tři stovky mateřských, dvě stovky základních a asi stovka středních škol. Například v Českých Budějovicích bude stávkovat pět mateřských a šest základních škol. „Požadavek odborů na zvýšení platů ve školství je legitimní, školství je v tomto směru dlouhodobě podfinancováno, ale nutno dodat, že vázne způsob vyhlášení stávky. Vše je moc narychlo a trošku se zapomnělo na rodiče, kterým nemá kdo hlídat děti, a mohou se tak dostat do poměrně složité situace,“ řekl náměstek českobudějovického primátora Viktor Vojtko.

 • 5.Kraj Vysočina

  Podle předsedy Českomoravského odborového svazu pracovníků školství na Vysočině Rudolfa Kočího se ke středeční stávce kvůli mzdám pedagogů v kraji zatím přihlásilo 810 lidí, asi desetina pedagogů v kraji. Je to pro něj zklamání. Zcela zavřených bude 14 škol, dalších 26 škol bude mít omezený provoz. Údaje jsou platné ke 13:30 a ještě se mohou měnit, řekl Kočí.

  Podle informací Kraje Vysočina, který zřizuje 35 středních škol, se ke stávce připojilo 13 z nich. Vyučovat se určitě nebude na havlíčkobrodské hotelové škole, jiné střední školy kvůli stávce většího počtu učitelů vyučování zkrátí.

  Nestávkovat se rozhodla základní škola T. G. Masaryka v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. „Jejich (odborářů) snažení podporujeme, ale školy kvůli tomu zavírat nebudeme. Kdyby to nebylo jen o těch financích, ale obecně o systému, tak bychom se určitě zapojili,“ řekla zástupkyně ředitele moravskobudějovické školy Dagmar Tichá.

  V krajské Jihlavě se ke stávce připojí tři základní školy stejně jako v Havlíčkově Brodě. V Pelhřimově a Třebíči bude stávkovat jedna škola. Ve Žďáru nad Sázavou žádná.

 • 6.Jihomoravský kraj

  Odborářům v Jihomoravském kraji se dosud přihlásilo 193 škol, které se zapojí do středeční stávky. Přihlásilo se také 317 škol, jež stávkovat nebudou. Čísla jsou ke 13:30, ještě porostou. V úterý to řekla předsedkyně jihomoravské krajské odborové rady Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Anděla Zbořilová. V Jihomoravském kraji je 490 základních škol a 675 školek.

  V Brně bude zavřených předběžně 18 základních a osm mateřských škol. Částečně zavřených bude deset základních škol a tři mateřské, uvedla v aktualizované tiskové zprávě Kateřina Gardoňová z tiskového střediska magistrátu. Počty se ale ještě budou upřesňovat. V Brně je 66 základních škol a 137 mateřských škol, které zřizuje město či městská část.

  Zavřená zůstane například Základní škola náměstí Svornosti v brněnských Žabovřeskách, také Novolíšeňská, Bosonožská, Svážná nebo Janouškova. Do stávky se nezapojí například Základní a mateřská škola ve Vedlejší ulici v brněnských Bohunicích. Nepřidá se ani největší základní škola v České republice co do počtu žáků, která je v Boskovicích na Blanensku.

  Ve Vyškově bude ve středu zavřená například základní škola v Nádražní ulici. „Máme celkem 78 zaměstnanců, z toho 75 to podepsalo. Z pedagogického sboru stávkují všichni. Nemáme ani jak zajistit obědy či družinu,“ řekl ředitel školy Pavel Pospíšil. Doplnil, že školu navštěvuje přes 700 žáků.

 • 7.Karlovarský kraj

  Zejména základní školy se v Karlovarském kraji zapojí do středeční stávky učitelů. Většina stávkujících škol se uzavře zcela, některé ale nabídnou například dohled nad dětmi, o které se dopoledne nemohou rodiče postarat.

  Podle krajského odboráře Františka Baláka odbory stále počítají až s šedesátiprocentní účastí. „Bohužel na některých školách učitelé narazili na vedení, které jim nedovolilo uzavřít celou školu. Někteří učitelé se tak ke stávce přihlásí sami,“ řekl Balák.

  V Karlových Varech nahlásily magistrátu stávku kvůli platům tři z deseti základních škol, které město zřizuje. Uzavřené budou školy v Krušnohorské ulici, v Truhlářské a Libušině ulici.

  V Chebu ze sedmi základních škol uzavře stávka šest škol. Jedna z nich nechá v provozu alespoň jídelnu. Z šesti mateřských škol bude stávkovat jedna, uvedla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

  V Sokolově se ke stávce připojí 6. základní škola úplným uzavřením a 8. základní škola, která ale nabídne rodičům žáků prvních a druhých tříd dohled nad dětmi do 15:00. Další školy v Sokolově se sice ke stávce nepřipojí aktivně, ale například na webových stránkách se k ní alespoň symbolicky přihlásily.

  V Ostrově budou ve středu stávkovat dvě ze tří základních škol, v Myslbekově a Májové ulici. V provozu budou všechny mateřské školy.

 • 8.Pardubický kraj

  V Pardubickém kraji se ve středu zapojí do stávky kvůli platům asi pět desítek škol zřizovaných obcí nebo krajem. Některé budou zavřené úplně, jiné jen omezí provoz, případně tam bude počet stávkujících malý a školu stávka neovlivní. ČTK to řekla předsedkyně krajských odborářů Hana Štusáková.

  Podle krajského serveru Klíč ke vzdělání obce v kraji zřizují 228 základních škol a 309 mateřských škol. Hejtmanství je zřizovatelem 60 středních škol. Stávkovat mohou i pedagogové z dětských domovů a základních speciálních škol, kraj má tedy celkem 73 školských zařízení.

  „Zatím máme nahlášeno, že 20 škol se zapojí, z toho sedm jich zavře, v osmi školách stávka provoz neomezí, ve třech školách omezí částečně. Další dvě školy si dávají čas na rozmyšlenou. Za sebe se domnívám, že platy ve školách nijak závratné nejsou,“ řekl ČTK krajský radní Bohumil Bernášek (ČSSD). Hovořil o školách zřizovaných krajem.

  Základní škola Habrmanova v České Třebové s 572 řáky na Orlickoústecku bude až na pár výjimek stávkovat celá. Učitelé rozhodnutí odborů podporují.

  Je také mnoho pedagogů, kteří se nepřipojí vůbec. Učitelé Středního odborného učiliště Rybitví stávkovat nebudou. Odbory vyhlásily stávku pozdě, řekla ředitelka Renata Petružálková. „Požadavky (odborového) svazu jsou oprávněné, ale sbor se jednohlasně usnesl, že nenarušíme výuku. Máme neplnoleté žáky, domov mládeže, kuchyň, musíme zajistit provoz,“ uvedla.

  V některých školách jsou zase stávkující v menšině. Na gymnáziu ve Svitavách bude stávkovat šest učitelů ze 60. „Osobně se domnívám, že ke stávce teď není razantní důvod. Rozhodnutí kolegů chod školy neovlivní,“ řekl ředitel Milan Báča.

 • 9.Olomoucký kraj

  Některé základní školy v Olomouckém kraji, které se připojily ke stávce kvůli navýšení mezd, nechají pro nejmenší děti otevřené družiny nebo i celou školu. Chtějí tak vyjít vstříc rodičům. Ke stávce se v kraji podle šéfky krajského odborového svazu Evy Hrdličkové dosud přihlásilo 142 škol, z toho zůstane zcela uzavřeno 52 škol. Ostatní školy omezují provoz, řekla v úterý Hrdličková. Podle informací krajského úřadu je v kraji 270 základních a 90 středních škol.

  Ke stávce se připojí třeba ZŠ Jana Amose Komenského v Přerově - Předmostí, zůstane ale otevřená, děti budou ovšem učitelé jen hlídat. Záležet bude na rodičích, zda děti do školy pošlou. Vyučování hravou formou čeká děti i na Základní škole Zeyerova v Olomouci, kde se ke stávce připojilo 45 procent učitelů. 

  Družina bude otevřená na Základní škole Boženy Němcové v Zábřehu na Šumpersku, kterou navštěvuje 620 dětí. Ředitel zajistil pro děti prvního až pátého ročníku takzvaný hlídací provoz od 07:00 do 15:30. Připravení pomoci rodičům budou ve středu také na Základní škole Žulová na Jesenicku, která bude zavřená. 

  Základní škola v Jeseníku ve středu sice provoz školy ve svých budovách Průchodní a Boženy Němcové uzavře, ve snaze pomoci rodičům ale dětem nabídne zájmovou činnost v budově Nábřežní a to od 06:30 do 13:00. 

 • 10.Plzeňský kraj

  V Plzeňském kraji bude ve středu stávkovat 22 škol a 481 učitelů a nepedagogických pracovníků. Dalších 60 pracovníků stávku podporuje. Tyto počty byly před 16:00, další školy a pracovníci se mohou hlásit do středečních 10:00, řekla předsedkyně školských odborů v Plzeňském kraji Věra Volfová.

  V Plzeňském kraji je zhruba 450 středních, základních a mateřských škol. V regionu tak určitě nepůjde o více než 50 procent škol, jak předpokládaly republikové školské odbory, ale zatím je to jen pět procent.

  „Ze 44 středních škol, které zřizuje kraj, se jich ke stávce připojí sedm, pět bude zcela uzavřeno,“ řekla mluvčí kraje Alena Marešová. Dvě zařízení potvrdila 85 pedagogů, kteří se připojí, ale škola se nezavře. Bez výuky budou Mikulášské gymnázium v Plzni, Střední odborná škola Stříbro, Gymnázium Tachov, SPŠ stavební Plzeň, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Plzeň. Neuzavřené budou Integrovaná střední škola živnostenská Plzeň VOŠ a SPŠ elektrotechnická Plzeň.

  Za základních škol budou stávkovat ZŠ Tachov v Kostelní ulici, ZŠ v Čapkově ulici v Klatovech, ZŠ Bor u Tachova, ZŠ Volduchy na Rokycansku, ZŠ a MŠ Klenčí na Domažlicku a ZŠ a SŠ v Oselcích, ZŠ Blovice a ZŠ a MŠ ve Městě Touškově, všechny na Plzeňsku. Ze školek bude zavřená ve Chříči na Plzeňsku a stávku podporují ZŠ a MŠ Dolní Lukavice u Plzně, 57. MŠ v Plzni, MŠ v Tachově v Pošumavské ulici.

 • 11.Zlínský kraj

  Z 99 školských organizací zřizovaných Zlínským krajem bude ve středu uzavřeno kvůli stávce učitelů zřejmě 14 škol. V dalších 19 školách se zapojí jen malá část učitelů, proto zde bude jen upravena výuka, v dalších třech školách se ještě jedná, řekl v úterý krajský radní Petr Gazdík (STAN).

  Ze 47 středních škol bude uzavřeno osm, například zlínské gymnázium Lesní čtvrť či gymnázia v Kroměříži a Valašském Meziříčí. V 19 středních školách se do stávky zapojila menší část pedagogů a vyučovat se tam bude. Zavřené budou také dvě speciální základní školy.

  Stávkovat bude také řada základních škol zřizovaných městy. Ve Zlíně se podle předběžných údajů do stávky zapojí ZŠ Emila Zátopka, ZŠ Slovenská a na ZŠ Komenského II bude stávkovat 80 procent učitelského sboru. V Uherském Hradišti budou zavřené tři základní školy, dvě z nich včetně družiny a jídelny. Ve dvou základních školách bude běžný provoz, v Základní škole UNESCO bude stávkovat část pedagogů.

  Ve Vsetíně budou zavřené dvě základní školy z pěti, které zřizuje město. Ve Valašském Meziříčí se do stávky učitelů z městem zřizovaných škol zapojí Základní škola Šafaříkova a Mateřská škola Podlesí, celý den budou zavřené. V Rožnově pod Radhoštěm nebude stávkovat žádná z pěti škol zřizovaných městem, ve stávce však budou pedagogové dvou krajských škol, ZŠ Rožnov pod Radhoštěm Tyršovo nábřeží, bývalé praktické školy, a Střední školy elektrotechniky, informatiky a řemesel. Slavičín na Zlínsku zřizuje čtyři základní školy, jedna z nich, Základní škola Malé Pole, vstoupí do stávky.

 • 12.Moravskoslezský kraj

  V Moravskoslezském kraji by se do středeční stávky kvůli platům učitelů mohlo zapojit minimálně 50 až 60 procent pedagogů. Největší ohlas zřejmě bude mít na Karvinsku. Ke stávce se přidají mateřské, základní i střední školy. Některé budou uzavřeny zcela, jiné budou fungovat v omezeném režimu a v provozu v nich zůstanou třeba školní kuchyně. V úterý to řekla předsedkyně moravskoslezských školských odborů Dagmar Bobková Regelová.

  Například v Bohumíně na Karvinsku stávku podporuje většina škol, převážná část z nich navíc zůstane i zavřená.

 • 13.Královéhradecký kraj

  V Královéhradeckém kraji podpoří středeční stávku učitelů různou formou přes 30 procent škol. Většina z nich zůstane v omezeném provozu, zjistila odpoledne ČTK od školských odborů a zástupců škol. Počty škol zapojené do stávky se mohou ještě změnit.

  Ze středních škol zřizovaných krajem by se ke stávce mělo připojit 16 zařízení, z nich deset uzavřením a šest omezením provozu. „Osmačtyřicet škol zřizovaných krajem se ke stávce nepřipojí,“ uvedla dnes ve 14:30 mluvčí kraje Sylvie Velčovská.

  Třeba v Gymnáziu Jaroslava Žáka v Jaroměři bude stávkovat 27 učitelů z třiceti. A například ve stotisícovém Hradci Králové oznámili radnici uzavření tři městské základní školy - ZŠ Štefánikova, ZŠ SNP a ZŠ Bezručova. Posledně jmenovaná zachová v provozu školní jídelnu. 

  Podle mluvčí náchodské radnice Niny Adlof se ke stávce v plném rozsahu připojí dvě základní školy, a to v Komenského ulici a na Plhově a také mateřská škola ve Vančurově ulici.

  V šestnáctitisícovém Jičíně mají být zcela uzavřeny ZŠ Poděbradova a ZŠ Husova, ostatní městské školy budou buď v běžném, nebo omezeném provozu. „Mateřské školy, ZUŠ J. B. Foerstera a K-Klub, středisko volného času, budou ve standardním provozu,“ uvedl mluvčí jičínské radnice Jan Jireš.

  Naopak stávkovat se nebude na žádné škole zřizované městem v devítitisícových Hořicích na Jičínsku. Podle radnice s odkazem na zástupce škol žádný z jejich zaměstnanců neoznámil záměr zapojit se do celostátní stávky.

 • 14.Praha

  V hlavním městě ve středu přes stávku učitelů zůstane většina škol otevřená. Některé budou fungovat v omezeném provozu nebo pro žáky zajistí náhradní program, jiné stávku podpoří symbolicky bez výrazné změny v rozvrhu. Zavřeny budou jen některé. V části pražských škol se ke stávce nepřipojí žádný pedagog, vyplynulo z ankety mezi pražskými radnicemi.

  Karlínské gymnázium bude zavřeno, ale škola nabídla rodičům od 08:30 do 12:00 dohled nad nezletilými žáky. V ZŠ Ružinovská v Praze 4 se stávka dotkne jen některých tříd a omezí se na první hodinu, zbytek dne bude pokračovat běžná výuka. Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky bude zůstane otevřena, ale stávku podporuje.

  V Praze 12 budou uzavřeny základní školy Zárubova a Rakovského, uvedla mluvčí radnice Olga Novotná. „Z devíti základních škol, zřizovaných městskou částí se stávky nezúčastní pět škol, konkrétně ZŠ Angel, ZŠ prof. Švejcara, ZŠ Písnická, ZŠ Smolkova a ZŠ T.G. Masaryka. Stávku jinou formou také podpoří pět ze 17 mateřských škol, doplnila.

  V Praze 5 podle mluvčí městské části Jitky Drmolové zůstane ve středu uzavřena mateřská škola Tréglova, dále zůstanou zavřené ZŠ a MŠ Barrandov včetně družiny a ZŠ Grafická.

  V šesté městské části zůstanou zavřené ZŠ Antonína Čermáka včetně družiny, dále ZŠ a MŠ Bílá, ZŠ Hanspaulka, ZŠ J. A. Komenského a MŠ Walfdorská zahájí stávku od 13:00.

  Naopak ke stávce se nepřipojí žádná škola zřizovaná Prahou 9. Ani v Praze 2 nezůstane žádná škola zavřená.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mikima2 ( 5. listopadu 2019 21:50 )

Snad učitelé pochopí, že tato stávka je politická akce načasovaná na 17.listopad proti Babišovi a jeho vládě ( hlavně proti hnutí ANO2011 a KSČM ).

dama_s_kosou ( 5. listopadu 2019 21:19 )


Ty musis byt asi uspesny a dobre placeny, co?

zada ( 5. listopadu 2019 20:46 )

U nás jsou rozumní, stávkovat nebudou. Dokonce dětem ve škole vysvětlili rozumně proč. Nejsou všichni stejní. Za to jim děkuji.

bobbo ( 5. listopadu 2019 20:36 )

Nic jim nepřidávat a ještě těm zmetkom ubrat,neví co roupama,nic nenaučí,pořád mají volno a ještě učí děcka stáv­kovat­!!!!!!­!!!!!!­!!!!!!­!!!!!!­!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud