I šestileté děti mají dostat školení o masturbaci. Rodiče rady o dotecích pohoršily

Děti se mají učit, jak se dotýkat vlastního těla. Rodiče zuří (ilustrační foto)
Autor: tva - 
22. 9. 2019
15:55

Děti ve věku okolo šesti let by se měly podle nového vzdělávacího programu učit o povaze a pravidlech masturbace. Jde o součást učebního plánu s názvem „All About Me“ (Vše o mně), který schválilo vedení hrabství Warwickshire v centrální Anglii. Někteří kritici ale tvrdí, že program svou údajnou nevhodností povede k předčasné „sexualizaci“ dětí. Informuje o tom web britského deníku Daily Mail.

Nový vzdělávací plán by se měl týkat celkem 241 základních škol na území celého hrabství. Šestileté a starší děti by se tak měly dozvědět informace o pravidlech „dotýkání svého těla a genitálií“. Někteří z rodičů ale namítají, že nový učební program All About Me zaměřený na téma vztahů a sexu, povede k sexualizaci jejich dětí.

Nová vzdělávací osnova by se přitom v příštím roce mohla rozšířit do dalších částí Spojeného království v rámci školní strategie týkající se výuky témat jako jsou sex a vztahy. Zejména konzervativci z řad ochránců rodiny a náboženských společností varují před tím, že by se kvůli školnímu manuálu mohly mezi děti rozšířit „nevhodné materiály se sexuální tematikou“.

„Vhodnější je to ve vaně nebo ve sprše“

V inkriminované pasáži kontroverzního dokumentu, který se svým obsahem masturbace přímo týká, je doslova napsáno: „spousta lidí má rádo, když se sami sebe dotýkají, protože jim to způsobuje příjemné pocity“. Dále je uvedeno, že se do toho řadí i „citlivé části těla“ a navzdory tomu, že by to někteří mohli označit za „hanebné“ nebo „nevhodné“, je to „úplně normální“ součást života.

Děti jsou zároveň poučeny o tom, že „není slušné se na těchto místech dotýkat mezi lidmi“ a je vhodnější se takovému chování oddávat v soukromí, „například ve vaně, ve sprše nebo v posteli“.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa