Pátek 14. května 2021
Svátek slaví Bonifác, zítra Žofie
Zataženo, déšť 14°C

„Utírají mu pusu a říkají Miloši.“ Generál Pavel útočí na tým Zemana, Ovčáček Hrad brání

Autor: kal - 
5. listopadu 2019
11:00

Do řádných prezidentských voleb v roce 2023 je v Česku ještě daleko, kampaň před nimi už se ale začíná rozbíhat naplno. Jedním z možných nástupců Miloše Zemana, který se do příštích voleb nezapojí, je i generál Petr Pavel. V obsáhlém rozhovoru pro Deník N, se kterým je spřízněný, na Zemanovo okolí zostra zaútočil, když popsal ze svého pohledu nedůstojné chování prezidentova okolí v Afghánistánu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro Blesk Zprávy kontroval s tím, že nedůstojná jsou slova Petra Pavla, ve kterém je prý koncentrovaná nenávist a vyjadřuje se jako „pavlačová drbna“.

„Lidé, kteří jsou dnes kolem prezidenta Zemana, doslova i v přeneseném slova smyslu prezidenta vodí. A při tom si dělají svůj byznys,“ ošil se zkušený voják, ale i bývalý komunista Pavel v rozhovoru pro Deník N. Zmínil přitom tradiční trojici: Vratislav Mynář (kancléř), Martin Nejedlý (ekonomický poradce s vazbami na Rusko) a Jiří Ovčáček (mluvčí).

„Jednou jsme byli s prezidentem v Afghánistánu. Čekali jsme společně v jedné místnosti. Najednou mluvčí Ovčáček a další z jeho týmu začali prezidentovi tykat, různě, dost nedůstojně ho opečovávat. Před vojáky. Okamžitě jsem své lidi požádal, aby počkali na chodbě,“ zamračil se Pavel s povzdechem: „Ať si tohle dělají v soukromí. Musejí si přece vůči prezidentovi zachovat úctu za každých okolností. A ne mu utírat pusu a říkat Miloši.“

Nakonec generál Pavel ještě politoval osobní strážce prezidenta. „Ochránce hlavy státu je náročná profese. Dnes jsou degradováni na ošetřovatelky s pistolí za pasem. To musí být pro ty kluky hrozně ponižující,“ zmínil.

Ovčáček: V Pavlovi je zášť a koncentrovaná nenávist

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček rozhovor nenechal bez povšimnutí a už v úterý ráno na svém facebooku vznesl dotaz: „Co je důstojnější? ‪Přísahat věrnost ČSSR, Varšavské smlouvě, KSČ, SSSR, souhlasit s okupací v roce 1968 a dnes si hrát na bojovníka s Ruskem. ‪Odmítnout okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, kritizovat režim KSČ, být za to terčem pomsty a ve stáří chodit o hůlce. ‪Co myslíte?“ Narážel tak na rozdílnou minulost „prostořekého“ generála i svého hradního pana.

Pro Blesk Zprávy pak Ovčáček přidal detailnější a adresnější reakci: „Nedůstojné je vyjadřování Petra Pavla. S tak koncentrovanou nenávistí, záští a farizejstvím se veřejnost velmi dlouho nesetkala. Místo, aby ocenil, že český prezident navštívil české vojáky v Afghánistánu, celou dobu je navzdory kritikům podporuje a chová k nim hlubokou úctu, vyjadřuje se Petr Pavel jako pavlačová drbna. S takovým přístupem ho budou mocně velebit někteří novináři, ale u českých voličů neuspěje.“

Video O závisti i úspěšném Česku. Podívejte se, co Zeman řekl 28. října na Hradě - abl

dobraduse ( 7. listopadu 2019 21:32 )

Asi jste soudruzi zapomněli, že vrchním velitelem ozbrojených sil je prezident republiky Miloš Zeman. A proto se jako velitel má chovat a ne dělat ostudu všude tam, kam ho přinesou. Co ostuda v Polsku a Srbsku, na Slovensku nebo v Afghánistánu. Chrápe, smrká nebo je úplně mimo.

ingmarie ( 7. listopadu 2019 19:46 )

Ondra N ( 7. listopadu 2019 11:22 )

Další kariéristický a bezcharakterní komouš, který se cpe do vysoké politické funkce. Dokonce té nejvyšší! Havlovo "nejsme jako oni" byla strašlivá chyba. Komouši se pak rozbujeli jako rakovina.

1912 ( 7. listopadu 2019 05:44 )

Tenhle Komunistický zmetek má mozek nyní plný americkÝCH protištvavých propagant co mu natloukli v NATO a jeho spoluprací s CIA a podporovaný Sorošem :Za ty krvavé dolary je schopen tato be..stie udělat vše

tomik007 ( 6. listopadu 2019 23:17 )

Rekl bych ze to jaksi smeruje z louze do blata...

Zobrazit celou diskusi
Další videa