„Utírají mu pusu a říkají Miloši.“ Generál Pavel útočí na tým Zemana, Ovčáček Hrad brání

Autor: kal - 
5. listopadu 2019
11:00

Do řádných prezidentských voleb v roce 2023 je v Česku ještě daleko, kampaň před nimi už se ale začíná rozbíhat naplno. Jedním z možných nástupců Miloše Zemana, který se do příštích voleb nezapojí, je i generál Petr Pavel. V obsáhlém rozhovoru pro Deník N, se kterým je spřízněný, na Zemanovo okolí zostra zaútočil, když popsal ze svého pohledu nedůstojné chování prezidentova okolí v Afghánistánu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro Blesk Zprávy kontroval s tím, že nedůstojná jsou slova Petra Pavla, ve kterém je prý koncentrovaná nenávist a vyjadřuje se jako „pavlačová drbna“.

„Lidé, kteří jsou dnes kolem prezidenta Zemana, doslova i v přeneseném slova smyslu prezidenta vodí. A při tom si dělají svůj byznys,“ ošil se zkušený voják, ale i bývalý komunista Pavel v rozhovoru pro Deník N. Zmínil přitom tradiční trojici: Vratislav Mynář (kancléř), Martin Nejedlý (ekonomický poradce s vazbami na Rusko) a Jiří Ovčáček (mluvčí).

„Jednou jsme byli s prezidentem v Afghánistánu. Čekali jsme společně v jedné místnosti. Najednou mluvčí Ovčáček a další z jeho týmu začali prezidentovi tykat, různě, dost nedůstojně ho opečovávat. Před vojáky. Okamžitě jsem své lidi požádal, aby počkali na chodbě,“ zamračil se Pavel s povzdechem: „Ať si tohle dělají v soukromí. Musejí si přece vůči prezidentovi zachovat úctu za každých okolností. A ne mu utírat pusu a říkat Miloši.“

Nakonec generál Pavel ještě politoval osobní strážce prezidenta. „Ochránce hlavy státu je náročná profese. Dnes jsou degradováni na ošetřovatelky s pistolí za pasem. To musí být pro ty kluky hrozně ponižující,“ zmínil.

Ovčáček: V Pavlovi je zášť a koncentrovaná nenávist

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček rozhovor nenechal bez povšimnutí a už v úterý ráno na svém facebooku vznesl dotaz: „Co je důstojnější? ‪Přísahat věrnost ČSSR, Varšavské smlouvě, KSČ, SSSR, souhlasit s okupací v roce 1968 a dnes si hrát na bojovníka s Ruskem. ‪Odmítnout okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, kritizovat režim KSČ, být za to terčem pomsty a ve stáří chodit o hůlce. ‪Co myslíte?“ Narážel tak na rozdílnou minulost „prostořekého“ generála i svého hradního pana.

Pro Blesk Zprávy pak Ovčáček přidal detailnější a adresnější reakci: „Nedůstojné je vyjadřování Petra Pavla. S tak koncentrovanou nenávistí, záští a farizejstvím se veřejnost velmi dlouho nesetkala. Místo, aby ocenil, že český prezident navštívil české vojáky v Afghánistánu, celou dobu je navzdory kritikům podporuje a chová k nim hlubokou úctu, vyjadřuje se Petr Pavel jako pavlačová drbna. S takovým přístupem ho budou mocně velebit někteří novináři, ale u českých voličů neuspěje.“

Video  O závisti i úspěšném Česku. Podívejte se, co Zeman řekl 28. října na Hradě  - abl

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dobraduse ( 7. listopadu 2019 21:32 )

Asi jste soudruzi zapomněli, že vrchním velitelem ozbrojených sil je prezident republiky Miloš Zeman. A proto se jako velitel má chovat a ne dělat ostudu všude tam, kam ho přinesou. Co ostuda v Polsku a Srbsku, na Slovensku nebo v Afghánistánu. Chrápe, smrká nebo je úplně mimo.

ingmarie ( 7. listopadu 2019 19:46 )

Wolencak ( 7. listopadu 2019 18:29 )

Ty český novináři, já vím, že Tě to s-e-r-e, že jsi otce nepoznal?

Wolencak ( 7. listopadu 2019 18:18 )

77Fugasi, už se těším, jak jako Putin povede na rogalu jeřáby.

Wolencak ( 7. listopadu 2019 18:07 )

Inagmarie, my na ty kriply máme štěstí, Havla dokonce nosili do schodů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud