Forejtova válka s Mynářovou: Vytkl Alex bezohlednost a poroučení na Hradě

Autor: simao, ula - 
2. listopadu 2019
05:00

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt zkritizoval Alex Mynářovou za to, že během 28. října usedla do první řady během předávání státních vyznamenání. Alex mu následně odvětila, že za něj byla usazovaná kamsi dozadu a že Forejtovou parketou byla arogance a ponižování. To si bývalý Zemanův hradní muž nenechal líbit. Pro Blesk uvedl případy, kdy se přešlapů dle něj dopustila Mynářová.

„Když byl ředitelem protokolu Jindřich Forejt, usazoval mě ve Vladislavském sále, tuším, do 13. řady. Plně jsem to respektovala. Stejně tak teď respektuji nového ředitele protokolu (Vladimír Kruliš - pozn. red.), který ctí rovnost muže a ženy a usazuje mě vedle manžela,“ vzkázala Alex Mynářová přes sociální sítě Jindřichu Forejtovi po kritice za to, že seděla hned v první řadě během předávání státních vyznamenání.

Forejtovi pohledná Alex, bývalá moderátorka ČT, vzkázala osobně: „Jindro, něco jsme spolu zažili, a ty moc dobře víš, že co je mi na hony vzdálené, je právě arogance. Já jsem zůstala nohama na zemi. Arogance, ponižování podřízených a psychický nátlak je přeci tvá parketa.“

„Reakce paní Mynářové mě nepřekvapuje. V minulosti byla vždy "hlasitě rozrušená", když se někdo z hradních úředníků odvážil poukázat na to, že dělá nebo chce něco, co není standardní,“ uvedl nyní v reakci na reakci bývalý šéf hradního protokolu Forejt pro Blesk.

A daleko nešel ani pro příklady, kdy se dle něj na Hradě nedělo vše tak, jak by mělo. „Namátkou vzpomínám na konflikt, kdy jsem jí při zahraniční cestě, na které byla jako televizní reportérka, odmítl dát k dispozici služební vůz z prezidentské kolony,“ zareagoval Forejt na Mynářovou a dodal: „Nebo kdy zaparkovala svůj osobní vůz takřka uprostřed hradního nádvoří před katedrálou krátce předtím, než tudy měl procházet průvod k poctě Karla IV. Protože si s tím nedělala starosti a odešla pryč, musel se narychlo shánět někdo, kdo s vozem odjede. To jsou pouze dva příklady za mnohé jiné, které se staly. A v tom je rozdíl od jejích současných výroků na mou adresu.“

Forejt: Mynářová nikdy nebyla členkou mého týmu

Tím ale výčet "prohřešků" ženy kancléře Vratislava Mynáře (52) podle Forejta nekončí: „Paní Mynářová nikdy členkou mého pracovního týmu nebyla. Snažila se ho sice úkolovat, ale po nějaké době dobře znala mé stanovisko, že Odbor protokolu na Pražském hradě pracuje pro prezidenta republiky, ne pro manželku vedoucího úřadu. Pokud toto konstatování brala jako ponižování, nevím. Slyším to poprvé. Ale i v tom je vidět, jak málo pochopila prostředí, v němž se chce pohybovat.“

Video  O závisti i úspěšném Česku. Podívejte se, co Zeman řekl 28. října na Hradě.  - abl

Forejt si stojí za tím, že Mynářová neměla 28. října v první řadě po boku první dámy Ivany Zemanové, dcery prezidenta Kateřiny Zemanové a Vratislava Mynáře co dělat.

Mela o místa s nejlepším výhledem na ceremoniál tak pokračuje. „Pokud jde o usazení ve Vladislavském sále, úmyslně jsem věc konzultoval s kolegy z oboru, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Nikdo z nich by ji neusadil do první řady vedle nejvyšších ústavních činitelů. Je jen škoda, že ona sama necítí, že se to - slovy kolegy - „prostě nehodí..,“ uzavřel rázně Forejt.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jackpot ( 4. listopadu 2019 13:57 )

Měl zálusk na velvyslanectví ve Vatikánu. Livye miláček si dělal s lidmi na hradě co chtěl. Byl odporný.

jackpot ( 4. listopadu 2019 13:55 )

To ani náhodou. Forejt je obyčejný psychopat. Každý z něho měl strach. Šel přes mrtvoly.

junkiexl ( 3. listopadu 2019 00:35 )

Mozna lezi ona na nem.

junkiexl ( 3. listopadu 2019 00:32 )

Koukam, ze na Hrade uz vsichni preventivne zezloutli...

tomik007 ( 2. listopadu 2019 22:51 )

MUZE - ale potom dopadne takhle

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud