Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Na Hrad přiletí čáp: Alex Mynářová je po ztrátě dcery znovu těhotná

Autor: všm - 
7. března 2019
10:02

Hrad může pomalu nakupovat dětskou výbavičku a kolébku. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář a jeho manželka Alex totiž čekají dalšího potomka. Společně už mají syna „Vráťu“, minulý rok se těšili také na dceru. Bývalá moderátorka ČT ale v pátém měsíci potratila. Informaci o těhotenství přinesl týdeník Sedmička, který patří mediálnímu magnátovi Jaromíru Soukupovi. Právě na jeho televizi Barrandov Alex již několik let vystupuje. Dobrá zpráva přitom přichází v době, kdy se na veřejnosti znovu přetřásá chybějící Mynářova prověrka, majetkové poměry i jeho problémy s dotacemi. 

Alex Mynářová loni v květnu přišla v pátém měsíci o dítě, o současném těhotenství tak nechce příliš hovořit, aby nic nezakřikla. „Ano, mám znovu naději,“ potvrdila stručně pro Sedmičku novinku. 

S kancléřem prezidenta Vratislavem Mynářem, kterého si vzala v roce 2015, mají už jednoho syna. Ten se rovněž nenarodil zcela bez komplikací - na svět přišel o měsíc dřív, než měl být termín, a to císařským řezem. Dnes jsou malému Vratislavovi necelé čtyři roky a dobře prospívá. „Každý den s ním je zábavný a zajímavý. Těžko se mi vyhodnocuje, co udělá nejzajímavějšího, nejzábavnějšího,“ okomentovala Alex, která nedávno potvrdila návrat na TV Barrandov, kde má moderovat zpravodajskou relaci. 

Do impéria Jaromíra Soukupa přešla v roce 2016, původně pracovala pro Českou televizi. Vycházející veřejnoprávní hvězda ale zhasla v roce 2013, kdy Blesk přinesl fotografie z Dubaje, kde trávila dovolenou s Mynářem. Začalo se tak mluvit o možném střetu zájmů a Mynářová se musela z pozice zpravodajské hlasatelky stáhnout. 

Prověrka, rybník i soudci

O kancléři prezidenta Miloše Zemana média skutečně referují často, a to především v souvislosti s řadou kontroverzí, které ho obestírají. Jednou z nejznámějších je jeho chybějící prověrka na nejvyšší stupeň přísně tajné, o které nedávno jednali i v Poslanecké sněmovně. Zástupci Starostů a nezávislých (STAN) a Pirátů totiž navrhovali, aby se povinnost dané prověrky zakotvila v zákoně. Vláda návrh nepodpořila.

Městský soud v Praze také musí znovu otevřít spor kvůli majetkovému přiznání kancléře za rok 2013. Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl kasační stížnosti organizace Právo ve veřejném zájmu. Za ni podala právnička Petra Bielinová v roce 2015 správní žalobu poté, co se u prezidentské kanceláře nedomohla požadovaných údajů na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Na Mynáře nedávno přišla i tři trestní oznámení, která se týkají možných zásahů do nezávislosti soudu. Podnět přišel od senátora Václava Lásky (SEN 21), od platformy Rekonstrukce státu a také od jednoho občana. Státní zástupce Jan Lelek postoupil vše policejní Národní centrále proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Problémy by Vratislav Mynář mohl mít i s úřady kvůli dotacím. Jeho firma totiž dostala na zasněžování sjezdovky v Nové Lhotě dva miliony, areál ale nikdy nezačal pořádně fungovat. Proč? Voda se měla brát z načerno vybudované nádrže v přísně chráněné zóně, plán tak zatrhlo vedení Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. O případu informoval iDnes.cz. S „černou nádrží“ nemá přitom kancléř potíže prvně, v Osvětimanech má už léta vybudovaný rybník bez potřebných povolení, jak odhalili Reportéři ČT. 

Video  Moderátorka Alex Mynářová (35) přišla o miminko. Čekala holčičku!  - Blesk TV
Video se připravuje ...

simplify ( 11. března 2019 19:38 )

Nechápu, jak může vlézt do postele s takovým odporným, vypelichaným, slizským dědkem...

lunatic ( 7. března 2019 20:30 )

Děkuji za pozdrav,ač nevím od koho;myslím si,že počet cca 7 miliard je předzvěstí nějakého,nejlépe konečného řešení

Lana Davis ( 7. března 2019 19:48 )

Unavený z neustálých pokusů o zhubnutí? Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > www.Takeslim.Com

lunatic ( 7. března 2019 18:26 )

Součástí prověrky bude třebas i to,jak k celém události vlastně mohlo dojít

Pollo ( 7. března 2019 16:39 )

To první dītě se fakt jmenuje Vratislav?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa