„Zemřela kolegyně a krásná žena, prala se o život,“ truchlí Babišova těhotná hejtmanka

Autor: ČTK - 
4. listopadu 2019
20:11

Na jedné straně radost z nového života, který má přijít na svět. Na druhé velký zármutek kvůli smrti oblíbené kolegyně a pracovité náměstkyně. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) se emotivně loučí s Danielou Seifertovou (ANO), někdejší místostarostkou Chebu, která dnes zemřela po boji s těžkou nemocí.

Náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová (ANO) dnes po těžké nemoci zemřela. Na starosti měla kulturu a památkovou péči. O tom informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková. Seifertová před příchodem na kraj působila i na radnici v Chebu jako místostarostka.

„Do poslední chvíle, pokud jí to zdravotní stav umožnil, vykonávala svou funkci, ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi v oblasti kultury i se všemi aktéry společenské a kulturní sféry pomáhala rozvíjet kulturní dění a zlepšovat situaci v oblasti správy památek v regionu,“ uvedla mluvčí krajského úřadu.

Zdrcená Vildumetzová

„Jen těžko se dá vyjádřit slovy, jak moc nás zasáhla zpráva o tom, že nás dnes opustila naše Daniela Seifertová, náměstkyně pro oblast kultury a památkové péče. S obrovskou statečností se prala o život, snažila se do poslední chvíle pracovat naplno a překonat zákeřnou nemoc,“ napsala na facebooku hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, která je naopak v očekávání šťastné události. Kvůli miminku se chystá opustit svůj úřad.

Nyní však truchlí pro kolegyni z ANO Seifertovou. „Ve vedení města Chebu, i ve vedení kraje se stala významnou osobností, která pomáhala zlepšovat život chebských občanů, na krajské úrovni pak společně s řediteli muzeí a galerií, s organizátory kulturních akcí i s vlastníky památek rozvíjela kulturní dění i oblast památkové péče. V paměti nám zůstane jako silná a krásná žena, spolehlivá kolegyně a vzácný člověk. Přeji jejím nejbližším hodně síly v těchto těžkých chvílích,“ vzkázala Vildumetzová.

Na úřadě zřídili pietní místo

V poslední době se Seifertová například věnovala přípravám na programech připomínajících 30. výročí takzvané sametové revoluce. Ačkoli se zastupitelé Karlovarského kraje sejdou na mimořádném jednání už v pondělí 11. listopadu, podle informací ČTK se volba náhradníka náměstkyně hejtmanky odehraje z pietních důvodů nejdříve na prosincovém zasedání krajského zastupitelstva.

Krajský úřad Karlovarského kraje vyvěsí před budovou A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech černou vlajku a zřídil pietní místo ve vestibulu budovy A.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jardahl87 ( 5. listopadu 2019 20:54 )

Ladic-....: Je jí velká škoda,byla krásná a velice vzdělaný člověk !!
Čest její památce !!!

jardahl87 ( 5. listopadu 2019 20:52 )

Vagin-.... Ty jsi asi kámoš s ožralým Vencou Havlem a Vencou Klausem že ?????

jardahl87 ( 5. listopadu 2019 20:49 )

damas kosou: Ty jsi další vyklobanej de bil

jardahl87 ( 5. listopadu 2019 19:38 )

Damir55: Jdi si vylejt močku z vyklobaný palice hnoji !!!!

Damir55 ( 5. listopadu 2019 18:17 )

Prala se o koryto o prachy a o lobismus pro svý známý Karma dobře ji tak

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud