Sobota 27. listopadu 2021
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo, sněžení 2°C

Pitbull Démon skončil po dvou operacích na vozíčku: Rodina prosí o pomoc s veterinární péčí!

Autor: rc - 
23. listopadu 2021
18:46

Jen co si ho přivedli jako štěňátko domů, stal se součástí rodiny. Ovšem když bylo Démonkovi, kříženci pitbulla a šarpeje, šest let, objevily se zdravotní komplikace, o kterých nikdo nic netušil. Zničehonic se šestiletý pejsek nemohl postavit na zadní nožičky. Majitelé Karin Jašíková a Dominik Buchta ho proto vzali na veterinu a začal kolotoč vyšetření. Na veterináře však rodina neměla dostatek financí, a tak se obrátila na širokou veřejnost, která pejskovi v nouzi neváhala pomoci. Ve sbírce se vybralo víc jak 40 tisíc Kč. Nicméně tím starosti majitelů neskončily a Démon, který skončil na vozíčku, nadále potřebuje nákladnou veterinární péči.

Kříženec pitbulla a šarpeje Démon byl šťastné štěňátko. Čtyřnohého kamaráda hledala zrovna rodina Karin Jašíkové a Dominika Buchty, kteří se ho s radostí ujali a naprosto si ho zamilovali.

Zničehonic ochrnul

„Démonek byl šťastný a veselý pejsek plný elánu a života. Byl bez zdravotních problémů a jakýchkoli náznaků toho, že by mohl nastat nějaký problém. Ani by nás nenapadlo, že jeden den půjdeme venčit a druhý den se už na zadní nohy nepostaví,“ uvedla rodina ve veřejné sbírce na Donio.cz, která probíhala letos v květnu s tím, že to byl obrovský šok. Milovaného psího parťáka vzali k veterináři, kde na ně nečekala dobrá zpráva. Démon dostal léky na bolest a proti zánětu. Nicméně stačilo pár hodin a jeho stav se zhoršil. Ocas i zadní nohy zcela ochrnuly. Démona proto vzali opět na veterinu. „Po menším vyšetření řekli, že se nejspíš jedná o plegii pánevních končetin se ztrátou hluboké citlivosti a je nutno tento problém řešit operativně,“ dodala rodina s tím, že museli obvolat různé kliniky, kde by Démonovi pomohli.

Drahá operace

Nicméně operace nebyla levná záležitost. Dozvěděli se, že cena za zákrok se pohybuje od 15 do 30 tisíc. Partneři, kteří vychovávají děti, takovou částku nemohli zaplatit. Společně se starají o dceru (3 měs.) a syna (4). Ovšem svému pejskovi chtěli za každou cenu pomoci a tak si peníze půjčili, kde se dalo. Pejsek tak podstoupil operaci na veterinární klinice ve Vyškově. „Pan doktor řekl, že nám nemůže zaručit, že Démon bude chodit na 100%, ale že kdyby to byl jeho pes, určitě operaci zkusí,“ řekla rodina s tím, že operace proběhla.

Vlna solidarity

Operací to však neskončilo a bylo nutné, aby s Démonem docházeli na rehabilitace a to třikrát týdně. Jedna rehabilitace stála 600 Kč. „Démonek je člen rodiny a milujeme ho, ale náš rozpočet není tak velký, abychom si tohle mohli dovolit, proto zkoušíme tuto cestu a doufáme, že se najdou lid se srdíčkem a pomohou k tomu, aby se zase sám na nožičky postavil,“ rozhodla se rodina požádat o pomoc širokou veřejnost ve veřejné sbírce. Solidarita lidí nebyla malá a zapojilo se a 121 dárců, kteří pejskovi poslali víc jak 43 tisíc Kč. „Sbírka skončila a z ní všechny peníze padly na dvě operace," uvedla Karin pro Blesk.cz s tím, že první operace se týkala vyhřezlé plotýnky. Dalším zárkokem byla operace břicha. „14 dní na to přestal úplně žrát, a tak mu otevřeli břicho,“ dodala Karin.

Procházky s vozíčkem

Několik měsíců po operaci se Démonkovi daří dobře, nicméně stále se nemůže postavit na zadní nožičky. Na procházky tak musí užívat speciální vozík. Jelikož rodina bydlí v domě bez výtahu v 2. patře, při každé procházce ho musí snášet a vynášet do schodů. Rodina se tak znova obrátila na širokou veřejnost. „Tohle je bohužel pořád a pořád o penězích. Péče o něj prostě stojí, co stojí, a tak bych ráda požádala, kdyby i tady se našli lidí, kteří by náš příběh zajímal a chtěli o tom vědět víc a případně jakkoli nás v tomhle boji podpořit,“ napsala Karin na skupinu Pitbull v nouzi.  

Pro Blesk.cz Karin uvedla, že pomoc lidí byla velkorysá, nicméně výdaje za veterinární péči zůstávají enormní. Nejedná se pouze o veterináře, kterého musí platit. Naštěstí veterina ve Vyškově Démonovi velice pomohla. „Ve Vyškově se o Démonka starali moc hezky. Párkrát tam museli i zůstat pár dní, ale neměla jsem nikdy strach, že by o něj nebylo postaráno. Od sestřiček až po pány doktory. Jsou všichni skvělí,“ uzavřela Karin a ocenila také profesionální přístup ze strany rehabilitačního personálu. 

VIDEO: Dojemný příběh Bobbieho, který urazil 4 000 km za svou rodinu   

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa