Neděle 17. října 2021
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš
Polojasno 12°C

ONLINE: Za Zemanem přišla Ivana tentokrát bez Kate. A nové vyjádření mluvčí nemocnice

Aktualizováno -
17. října 2021
15:30
Autor: kal, vei, vr, simao, for, ČTK - 
10. října 2021
12:10

Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Prezident leží na ARO a mluvčí ÚVN Jitka Zinke v pondělí uvedla, že jeho stav je stabilizovaný. V neděli mluvčí potvrdila, že Zeman je stále na oddělení, kam ho přivezli. V neděli přišla za svým mužem první dáma Ivana, tentokrát ale bez dcery Kateřiny. Hradní tým schytává pak další porci kritiky, jak o stavu prezidenta a jeho způsobilosti k výkonu funkce jen mlží. Hospitalizaci a další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

  • Miloš Zeman se vrátil do ÚVN po necelých dvou týdnech, předtím ho propustili 22. září. Důvodem předchozí hospitalizace byla podle lékařů i Hradu jeho dehydratace i celkové vyčerpání, dostával infuze. Nicméně po návratu se začaly objevovat informace o tom, že Zeman trpí cirhózou jater.
  • Do nemocnice dorazila v neděli i první dáma Ivana Zemanová a dcera Kateřina. Ty v podvečer odjely. Blesk při příjezdu prezidenta pořídil videozáznam, na kterém prezident vypadá velmi špatně, nicméně s ohledem na rodinu a jeho soukromí jsme se ho rozhodli nezveřejnit. Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře prezident při převozu usnul.
  • Policie prověří, jestli někdo nefalšoval Zemanův podpis na dokumentu, kterým svolal jednání Sněmovny. Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) míní, že Zeman není v dobrých rukou. Nenarážel na nemocnici, ale na hradní kancelář a spolupracovníky Zemana. To rozlítilo hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Kancléř Mynář pak uvedl, že na počátku příštího týdne chce vystoupit a vyvrátit lži, které se šíří.
  • Prezident je nadále schopen výkonu funkce, uvedl ve čtvrtek Radek Vondráček (ANO), který ho navštívil. Kancléř Mynář ho však vzal do nemocnice bez vědomí ošetřujícího lékaře. V návaznosti na to ÚVN povolala policii, ta k hlavě státu nepustí nikoho bez souhlasu lékařů. 
  • Podle Hradu je prezident v posledních dvou týdnech nemocen, na doporučení Zavorala zrušil i účast v debatě CNN Prima News. Prezident nakonec vůbec poprvé nevolil ve volební místnosti, ale v pátek za ním přijela komise přímo do zámku v Lánech. Hrad k tomu zveřejnil tři fotografie.

Video Zeman v nemocnici: Ivana Zemanová a prezidentova dcera Kateřina opouští ÚVN - Aktu.cz

Hospitalizace prezidenta Zemana
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Andrej Babiš Andrej Babiš Jiří Ovčáček Jiří Ovčáček Miloš Vystrčil Miloš Vystrčil Miloš Zeman Miloš Zeman Petr Fiala Petr Fiala Policie ČR Policie ČR Poslanecká sněmovna Poslanecká sněmovna Senát ČR Senát ČR ÚVN ÚVN
Zobrazit nové zprávy
16:29
17. 10. 2021

V ostré hradní kritice pokračuje i lékařka a exministryně Džamila Stehlíková, která byla hostem podcastu Blesku. "Hradní puč. Car Zeman je mimo, vládne Rasputin (Mynář). Do puče se zapojili: Babiš (rozmlouval s carem v bezvědomí), Vondráček (svolal místo něj parlament) a dokonce i carevna, která to podepsala místo chotě. Zeman má hrubý třes rukou, nemůže psát, neudrží ani příbor, jí lžící," napsala na twitteru.

15:31
17. 10. 2021

Lidé kolem Zemana fatálně selhávají, naopak ÚVN je mercedes mezi českými nemocnicemi, uvedl dnes v Partii Alexandr Vondra (ODS). Podívejte se na jeho slova:

Video Vondra: Lidé kolem Zemana fatálně selhávají. ÚVN je mercedes mezi českými nemocnicemi - Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
video
15:25
17. 10. 2021

Ani v neděli nezapomněla na svého nemocného manžela Miloše Zemana první dáma Ivana Zemanová. Tentokrát přišla do Ústřední vojenské nemocnice bez dcery Kateřiny, kolem 15. hodiny areál nemocnice opustila.

Prezidenta Miloše Zemana navštívila první dáma Ivana s doprovodem (17. 10. 2021) Prezidenta Miloše Zemana navštívila první dáma Ivana s doprovodem (17. 10. 2021) Prezidenta Miloše Zemana navštívila první dáma Ivana s doprovodem (17. 10. 2021) Prezidenta Miloše Zemana navštívila první dáma Ivana s doprovodem (17. 10. 2021) Prezidenta Miloše Zemana navštívila první dáma Ivana s doprovodem (17. 10. 2021)
14:40
17. 10. 2021

"Prezident je vážně nemocný, to je zajisté znepokojující a smutná zpráva. Není to ovšem nic neobvyklého, děje se to i v jiných zemích. Ale jistě se okolo toho neodehrává takové divadlo jako u nás,"

uvedl o víkendu na facebooku čestný předseda TOP 09 a Zemanův rival z první prezidentské volby Karel Schwarzenberg. "Z Hradu není možné vypáčit zprávu, jak vážný jeho stav je, ani jaká je jeho prognóza, a odvolávají se na lékařské tajemství. Hlava státu ovšem není obyčejný občan a my máme na základní informace o stavu prezidenta a jeho schopnosti vykonávat svůj úřad právo," míní kníže.

"Snad se někdy naučíme civilizovanému zacházení s nemocnými a otevřenému přístupu k politikům, na jejichž zdraví závisí také osud republiky. To, co se odehrává nyní, a je mi líto, že to musím takto napsat, je pro srandu králíkům. Opravdu to neodpovídá demokratickým pravidlům a řádu," dodal.

13:38
17. 10. 2021

"Myslím, že po těch letech si zasloužíme nejenom premiéra, za kterého se nemusíme stydět, ale i prezidenta," uvedl na twitteru europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

13:02
17. 10. 2021

„Jsme občané a máme toho dost! Přijďte v neděli na 12 hodinu do areálu Ústřední vojenské nemocnice na procházku, dát si vinnou klobásu nebo meruňkovou buchtu.“ Tak zněla pozvánka na nedělní protest. „Ani ban nás nezastaví! Stará událost zmizela, přesto se ale chystáme na procházku k nemocnici,“ napsal její organizátor Vojtěch Pšenák.

Z demonstrace, která se měla konat v areálu ÚVN, ale nakonec sešlo. Na místo přišlo asi 10 lidí, po 15 minutách setkání ukončili. Organizátoři chtěli poukázat na mlčení nemocnice a nevhodné jednání Kanceláře prezidenta republiky, která je na informace o zdravotním stavu prezidenta Zemana velmi skoupá.

"Sešli jsme se tady kvůli tomu, že chceme upozornit na to, že prezident republiky, který je ve špatném zdravotním stavu, je obklopen nedůvěryhodnými lidmi, kteří jeho stavu zneužívají ke svým pochybným cílům. Máme na mysli hlavně kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého. Není moc ústavních možností, jak situaci řešit, proto jsme zvolili tuto poklidnou formu protestu," řekl jeden z účastníků.

Nízká účast mohla být podle něj způsobena tím, že facebook v noci smazal nejprve událost a poté i celou skupinu. "Bylo v ní asi 2000 lidí. Ale tím, že nás tady bylo málo, mohla mít akce aspoň klidnější průběh. Nechtěli jsme rušit pacienty. Panu prezidentovi rozhodně nepřejeme nic špatného. Chceme, aby se brzy uzdravil a mohl vykonávat svou funkci," dodal.

13:00
17. 10. 2021

„Do 8. listopadu nejsou potřeba aktivní kroky pana prezidenta, do té doby je prostor nechat mu klid,“ uvedl předseda ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala v nedělní debatě v České televizi.

12:39
17. 10. 2021

"Asi by bylo dobré tu situaci zklidnit. Pan prezident je nemocný, je určitě vážně nemocný, jinak by nebyl tak dlouho v nemocnici. Je potřeba brát v potaz, že je to na prvním místě člověk, že je tam rodina," uvedl v Partii expředseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Chápe, že politici, kteří uspěli ve volbách, jsou nervózní, aby prezident dostál povinnostem a aby se mohla rychle ustavit vláda. "Myslím si, že žádné akutní nebezpečí nehrozí, protože Sněmovna je svolaná a i kdyby nebyla svolaná, tak se musí sejít nejpozději 8. listopadu. Problém nastane, pokud by prezident nekonal po 8. listopadu," upozornil Štěch.

Miloš Vystrčil (ODS) a Milan Štěch (ČSSD) v Partii na Primě (17.10.2021)
12:33
17. 10. 2021

"Když se dozvím, že bez vědomí ošetřujícího lékaře je ošetřován a to za doprovodu vedoucího kanceláře, tak si myslím, že to není citlivý přístup k panu prezidentovi," uvedl v Partii na Primě Miloš Vystrčil (ODS).

"Já jsem přesvědčený, že některé věci, kdyby je mohl mít pan prezident pod kontrolou, tak by je nedělal,"  podotkl šéf Senátu. "Mám tam pochybosti o tom, jestli všechny ty věci, které dneska KPR o panu prezidentovi říká, nebo jak informuje, jestli on o tom ví. Já k němu můžu mít tisíce výhrad, ale zdá se mi, že tohle není jeho styl a takhle on by se nechoval (...) Může to být tak, že o tom neví. Vy se to nedozvíte. Jak, kdy ležíte na JIPce? Je to můj pocit. Já to nemám nijak podloženo, ale takhle z toho vycházím. Já pana prezidenta znám a v poslední době jsme spolu úplně nevycházeli, ale nemyslím si, že by vystupoval před veřejností tím způsobem, jak to dnes prezentuje KPR," pokračuje Vystrčil.

Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Partii na Primě (17.10.2021) Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Partii na Primě (17.10.2021)
12:18
17. 10. 2021

"Je velmi unavený, jakákoli činnost ho zmáhá. Většinu dne proto spí,” řekl Seznam Zprávám zdroj ze Zemanova blízkého okolí.

„Světlé chvilky střídají chvíle zmatenosti. Kdy se mu pletou třeba lidé,“ uvedl zdroj. „Když kupříkladu u něj byl Viktor Orbán, oslovoval ho Andreji a začal na něj mluvit rusky,“ dodává.

12:05
17. 10. 2021

Situace kolem Zemana v nemocnici a prázdného Hradu vyvolává nejen spekulace o schopnosti prezidenta vykonávat svůj úřad, na internetu se objevují i během neděle různé vtípky. 

12:02
17. 10. 2021

"Děkuji politikům, kteří citlivě přistupují k panu prezidentovi. Děkuji novinářům, kteří nebaží po senzaci. Omlouvám se, že neodpovídám na dotazy, ale ticho považuji za správné. Děkuji občanům, stále píšete tak krásné vzkazy. P.S. Modlete se dál za pana prezidenta, prosím," uvedl na twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

11:55
17. 10. 2021
!

„Pan prezident je nadále hospitalizován na KARIM,“ uvedla v neděli pro Blesk mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke. KARIM  je Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. LF UK a ÚVN.

11:41
17. 10. 2021

Senát: Hysterická reakce na Zemana, či nikoli?

Senát je strážce Ústavy a ústavnosti, Miloš Vystrčil postupuje "velmi nehystericky, velmi v klidu a velmi racionálně", uvedl europoslanec Vondra (ODS). "Pokud je tady vážné podezření, že je tady nějaká kamarila okolo pana prezidenta, která jedná ve vlastním zájmu, dokonce i proti ústavním principům této země, tak Senát, od čeho ho máme? Přesně od tohohle, aby se o takové situace zajímal. A nikterak to nehrotí," odmít Vondra Havlíčkovu kritiku v Partii.

"Problém není v tom, že Senát řekne, že se mu něco nelíbí a že je nespokojen s nějakým vyjádřením. To je v pořádku, na to má samozřejmě právo. Mně vadí to, že člověk, který je týden v nemocnici, už automaticky je naznačováno to, že je schopen, nebo není schopen. Že se nepočká nějaká nezbytně nutná doba. A já bych to možná chápal v situaci, kdyby zde tikaly hodiny, kdyby se něco nestíhalo, kdyby se mělo vyjednávat a pověřovat. Ale toto tady nenastává," dodal Havlíček.

Fiala (SPD) míní, že vyjádření Vystrčila trochu hysterické bylo. "Pořád bojují s antizemanem a teď je potřeba mu ještě naložit," zaútočil na senátory Fiala. Do 8. listopadu nic nehrozí a Zeman má čas se uzdravit. "Hysterické tiskové konference jsou příliš předčasné," dodal. Pirát Jiránek naopak rozumí tomu, že senátoři chtějí mít vyjasněnou situaci, "co by, kdyby". "Samozřejmě předpokládá se, že se pan prezident rátí kolem toho osmého, všechno proběhne v pořádku. To je dobře. Na druhou stranu je třeba chápat Senát, který potřebuje zajistit, abysme to najednou osmého neřešili překvapeně: a co teď?" dodal Pirát s tím, že některá slova jsou emočně vypjatější, než by si situace zasloužila.

11:35
17. 10. 2021

"Naprosto souhlasím, že pan prezident není v dobrých rukou v této situaci," uvedl europoslanec Vondra (ODS) v Partii. K ÚVN má absolutní důvěru, profesor Zavoral je mimořádně kvalifikovaný i lidsky kompetentní a moudrý člověk. "Mám jenom to nejlepší mínění o ÚVN, to je mercedes mezi českými nemocnicemi a nepochybně mám důvěru k nim. Já tady nemumím hodnotit, jestli je (Zeman) způsobilý, nebo nezpůsobilý. Musíme se to dozvědět," dodal s tím, že Zeman má "určitou ambici dohnat Václava Havla a Václava Klause deseti lety, ale zároveň prostě musí prezident z Ústavy konat, ta doba přichází a nelze to odkládat".

"Já musím vystoupit proti tomu, jakým způsobem dnes Senát vystupuje. Je to nevhodné, je to irelevantní a je to i velmi nefér. Pan prezident je nemocný, to se může stát komukoliv. V tuto chvíli něco hrotit ve smyslu diskuze, jestli je či není schopen? Přece se nic nezdržuje, my máme několik dní po volbách, nic se nezpožďuje ani o jeden, jediný den," kontroval ve studiu Havlíček (ANO). "I když je nemocný a nemá to jednoduché, je schopen té základní, běžné komunikace," dodal Havlíček s tím, že Senát zneužívá toho, že je Zeman nemocný. "Mějme k němu takt. I k jeho rodině," apeloval vicepremiér.

Alexandr Vondra (ODS) v Partii na CNN Prima News (17.10.2021)
11:27
17. 10. 2021

"Já bych vyzval pana mluvčího Hradu: méně žalmů, více informací," uvedl Martin Jiránek (Piráti). K Vondráčkovi podotkl: "Myslím, že to nezvládl, i tu komunikaci kolem toho nezvládl dobře. Jestli tam byly nějaké podezřelé věci, tak já opravdu úplně nechci tady soudit v televizi."

Vondra míní, že Vondráček nebude předsedou nově zvolené Sněmovny, kde je jiná většina. "On není a nebude její součástí," podotkl. "To provedení té návštěvy bylo samozřejmě vysoce neprofesionální," uvedl Vondra s tím, že se Vondráčk musí s kritikou smířit, ale nyní je třeba řešit důležitější věci, aby měla země co nejdřív legitimní vládu.

Karel Havlíček (ANO), Alexander Vondra (ODS), Radim Fiala (SPD) a Martin Jiránek (Piráti) v Partii na CNN Prima News (17.10.2021)
11:25
17. 10. 2021

"Jsem přesvědčen, že KPR může být komunikativnější, může jasněji informovat samozřejmě v intencích, co jí zdravotní stav, nemocnice a pacient dovolí. To jsem přesvědčen, že mohlo předejít mnoha věcem, o kterých se spekulovalo. Na druhou stranu cítím jakousi hysterii, kdy vůbec není nutná, ze strany různých politiků, kteří říkají, že by měl pan Vondráček odstoupit, kdo ví, jak to s panem prezidentem je a jestli aktivovat paragraf 66, nebo neaktivovat," uvedl v Partii na Primě Radim Fiala (SPD).

"Je nutné vidět, že i KPR má omezené možnosti. Souhlasím s tím, že měli informovat častěji, jasněji, měli být komunkativnější," dodal. Fiala i Havlíček přáli Zemanovi, aby se uzdravil.

"Já panu Vondráčkovi věřím, to, že ho tam doprovázel policista, to bude asi pravda, že si ho převzal pan kancléř, to bude asi taky pravda (...) Jenom se vyvolávají spekulace pořád na téma antizeman. Já si myslím, že to není vůbec podstatné, dejme panu prezidentovi čas," podotkl Fiala.

11:15
17. 10. 2021

"Já se domnívám, že tam to podcenili úplně všichni, tu návštěvu. Jedna věc je, že pan prezident si pozve třetího nejvyššího ústavního činitele v rámci toho aktu, že to chce podepsat. Tam pan Vondráček samozřejmě přijít musí. Nedovedu si představit, že by se toto odmítlo. Na druhou stranu za každým takovýmhle činitelem je tým lidí, který připravuje ty návštěvy. Já když jsem měl možnost se potkat s panem prezidentem, tak to nebylo tak, že by mi zavolal. A to máme spolu velmi dobrý vztah. Moji lidé připravovali každý detail návštěvy - nejenom kdy to je, kdo tam bude, o čem se bude jednat, ale i parametry toho jednání ve smyslu toho, že byl covid, roušky atd. A teď je to ještě komplikovanější, protože je to navíc v nemocnici. Tzn. musí se do toho vzít třetí aktér - ta nemocnice. A mělo se to skutečně připravit velmi pečlivě," uvedl vicepremiér Havlíček (ANO) k návštěvě šéfa Sněmovny Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana.

"Pan Vondráček se omluvil za to, že on, respektive jeho tým, nepřipravil tu návštěvu tak, jak měla být, to znamená to je třeba vidět. Přiznal chybu, která tam byla. Druhá věc, které věřím absolutně, je to, že se skutečně potkali a že ten podpis tak, jak tam proběhl, tak tam skutečně byl. O tom nemám nejmenší pochybnosti," dodal Havlíček.

Karel Havlíček (ANO) v Partii na CNN Prima News (17.10.2021)
11:11
17. 10. 2021

"Musíme vědět, zda je schopen pro tuto chvíli, pro toto období vykonávat svůj úřad, protože jaksi jinak to musíme zařídit podle Ústavy jinak," uvedl europoslanec Vondra (ODS) v Partii.

"Velký rozdíl je mezi panem prezidentem, který je nemocný, a mezi těmi lidmi, kterými je dneska obklopen. Myslím si, že každý, kdo to sleduje, má pocit, že hrajou nějakou svou vlastní hru, a to si myslím, že je naprosto špatně," dodal.

"Je třeba si uvědomit, že každý může informovat o stavu pacienta, i když je to prezident, na základě toho, co mu ten pacient umožní, pokud to není pacient, tak případně jeho rodina. Druhá věc je ta, jakým způsobem o tom komunikuje v rámci možností ta nemocnice, tady si myslím, že sehrála velmi důležitou a správnou úlohu ÚVN. Myslím si, že nesmírně pozitivní. A správné bylo vystoupení jejího pana ředitele, kdy řekl, že znají diagnózu, že stav je stabilizovaný, potom co jsme si nebyli úplně jisti, jak to vypadá. A současně řekl, na jakém je oddělení. To do značné míry také vypovídalo o stavu, jaký je," podotkl vicepremiér Havlíček (ANO).

S ohledem na to, co nechce pacient v dané chvíli, bylo maximum možného. KPR může komunikovat tak, jaké dostane parametry od pacienta. "Možná se daly dělat některé věci lépe, možná rychleji, ale zřejmě i oni to nemají úplně jednoduché v tomto," zastal se Havlíček Zemanových hradních spolupracovníků.

Karel Havlíček (ANO), Alexander Vondra (ODS), Radim Fiala (SPD) a Martin Jiránek (Piráti) v Partii na CNN Prima News (17.10.2021)
11:04
17. 10. 2021

V Partii na CNN Prima News usedli v neděli Karel Havlíček (ANO), europoslanec Alexander Vondra (ODS, Martin Jiránek (Piráti) a Radim Fiala (SPD).

"Ta věc má tři roviny, jedna je lidská, druhá je politická a třetí je ústavní. A pak je tu prezident Miloš Zeman a pak jsou tu ti lidé kolem něj, kteří, myslím, fatálně selhávají v této věci," uvedl Vondra. "Všichni přejeme panu prezidentovi, aby se co nejrychleji uzdravil, samozřejmě, že některé věci podléhají lékařskému tajemství. To je normální. Veřejnost má ale právo na to vědět alespoň základní věci, jak na tom prezident je. Není to poprvé, já si pamatuji, dělal jsem s Václavem Havlem a také měl zejména v tom druhém funkčním období značné zdravotní potíže a veřejnost vždycky informována byla," podotkl.

Alexander Vondra (ODS) v Partii na CNN Prima News (17.10.2021) Karel Havlíček (ANO) a Alexander Vondra (ODS) v Partii na CNN Prima News (17.10.2021)
9:45
17. 10. 2021

Požehnanou neděli přeje na twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 

8:17
17. 10. 2021

Jelikož má být letos dekorován dvojnásobný počet vyznamenaných, musí se hradní protokol pořádně otáčet. „Všichni letošní laureáti na udělení/propůjčení státního vyznamenání byli osloveni, rozhodnutí již pan prezident podepsal,“ uvedl pro Blesk protokolář Vladimír Kruliš. „Vzhledem k termínu pro rozeslání pozvánek očekávám rozhodnutí pana prezidenta o podobě a formátu příští týden,“ dodal ještě.

Hradní prokololář Vladimír Kruliš s šéfem ochranky čekají na příjezd Miloše Zemana s manželkou Ivanou, kteří volili do Senátu (2. 10. 2020)
7:52
17. 10. 2021

Zatímco se Jindřichu Forejtovi jeví premiér Andrej Babiš (ANO) jako logická volba, on sám zatím možnost být hlavním aktérem večera ve Vladislavském sále odmítá. „Nikdo mě neoslovil a určitě bych v případě oslovení takový návrh neakceptoval. Jsou to návrhy pana prezidenta a jeho kompetence,“ uvedl v SMS pro Blesk premiér.

Andrej Babiš (ANO) v pořadu Čau lidi (10.10.2021)
7:37
17. 10. 2021

„Pana prezidenta může zastoupit kdokoliv, koho určí. To nemusí být ani zaměstnanec kanceláře,“ uvedl pro Blesk bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt (43).

Podle informací Blesku z okolí Hradu zaznívá, že by bylo logické, aby státní vyznamenání předával premiér. Už z toho titulu, že spolupodepisuje jména, která chce prezident ocenit za přínos vlasti. K tomu se kloní i Forejt. „Na každém rozhodnutí je kromě podpisu prezidenta také kontrasignace premiéra. To znamená, že z ústavních činitelů má svůj vztah k té proceduře předseda vlády,“ vysvětloval.

7:30
17. 10. 2021

Vítejte zpět u online zpravodajství o hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana a všem, co s ní souvisí. Jedna taková událost se rychle blíží.

Je to sláva jako žádná jiná. Pražský hrad se 28. října zahalí do slavnostního hávu, naleští se metály a předají se státní vyznamenání. Jenže letos by mohl pro chatrné zdraví chybět důležitý aktér – prezident Miloš Zeman (77). Kdo by ho mohl zastoupit? Vlastně kdokoliv, třeba premiér Andrej Babiš (67, ANO).

Jak to vybude v roce 2021 s předávání metálů? Zleva Andrej Babiš (ANO), Jindřich Forejt a Miloš Zeman

Array

stemlk ( 17. října 2021 17:09 )

Qmurko-kwido, máš to zase samou chybu

erislelka ( 17. října 2021 16:08 )

Parta kolem prezidenta dobrá nikdy nebyla. Mynář povolal Vondráčka aby zkusil v nemocnici vydolovat podpis z nemocného člověka
Proto chybělo vytištěné datum, vymámili z něho podpis falešnou cestou. Kdyby neuspěli tak tak to zkoušeli jindy. Datum by bylo podle úspěšného ulovení podpisu. Ulovili klikyhák.

frantacizek ( 17. října 2021 15:59 )

nevím, jestli se to dá nazvat za způsobilost k výkonu úřadu, pokud by panovník najednou začal mluvit do zdi. Je to zkrátka další dovednost Miloše, o kterou moc jako národ nestojíme. Už stačí ten vuzek, teď ještě aby na shromáždění k uctění obětí komunismu začal zpívat internacionálu, nebo v rámci uctění obětí Hollocaustu začal hajlovat, což se může klidně stát, jestli má nějakou tu detoxikaci mozku v důsledku té jaterní nemoci. to mě jako občana, přiznám se, zneklidňuje nebo to už by tam byl lepší Josef Kokta, ten je aspoň v klidu..

erislelka ( 17. října 2021 15:52 )

On nám snad odchází
‚Je velmi unavený, jakákoli činnost ho zmáhá. Většinu dne proto spí,” řekl Seznam Zprávám o momentálním fyzickém rozpoložení vážně nemocného prezidenta zdroj z jeho blízkého okolí.
Zdroj je se situací kolem prezidenta velmi dobře obeznámen. Redakci popsal, že prezident leží v krajní kóji jednotky intenzivní péče, vedle sídlí jeho ochranka a v dalších částech pak běžní pacienti Ústřední vojenské nemocnice.

Dianthos ( 17. října 2021 15:11 )

P.S. - Martin Nejedlý je prezidentovým poradcem od roku 2014!
Nebo-li oba pánové s ním spolupracují prakticky od počátku jeho úřadu a voliči při druhé volbě pana Zemana prezidentem republiky, s nimi evidentně neměli problém.
Na rozdíl od neúspěšných kandidátů na prezidenta a po moci lačnícím senátorovi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa