Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Syn vůdce Hamásu si užíval luxusu, zatímco obyvatelé Gazy hladověli: Za šperky utratil jmění!

Autor: rc, ČTK - 
9. prosince 2023
12:02

Velkého luxusu si měl užívat syn vůdce radikálního hnutí Hamás, zatímco obyvatelé Palestiny hladověli. Ismáíla Haníji Moaez měl utratit obrovské jmění za šperky. Dokazují to účtenky, jež objevily během pozemní operace izraelští vojáci. 

Boje mezi Izraelem a radikálním hnutím Hamás nadále pokračují. Hlavním cílem izraelské ofenzivy posledních dní je město Chán Júnis, kde se podle Izraelců ukrývá člen vedení Hamásu Jahjá Sinvár. Jeden z vůdců radikálního hnutí Ismáíl Haníja našel před válkou útočiště v Kataru, kde žije v luxusním podkrovním bytě.

Okázalého luxusu si údajně užíval i jeho syn Moaz, jenž měl podle mluvčího Izraelských obranných sil utratit obrovské jmění za šperky. Izraelská armáda během pozemní operace v Pásmu Gazy objevila několik účtenek. „Při invazi bylo zabaveno pět účtenek se jménem Moaz Ismaíl Haníja,“ uvedl Avijaa Andraei na sociální síti X s tím, že se jedná o syna šéfa Hamásu.

Zároveň na síti publikoval naskenovaných pět účtenek. Šperky byly nakoupeny mezi lety 2021 – 2022. Účtenky na sociální síti x publikovalo i izraelské ministerstvo zahraničí. „Účtenky odkryté během pozemní operace v Gaze ukazují, že Moaz Haniyeh v posledních letech utratil 25 000 dolarů (víc než 565 tisíc Kč, pozn. red.) za luxusní šperky,“ uvádí ministerstvo.

12:00
2. 1. 2024
!

Válku v Gaze vyvolal překvapivý útok Hamásu na Izrael 7. října, při kterém podle Izraele zahynulo 1 200 lidí.

Palestinské zdravotnické úřady v Gaze ovládané Hamásem dnes uvedly, že si izraelská operace v Pásmu Gazy vyžádala životy 22 185 Palestinců a dalších 57 035 při ní bylo zraněno. Jen za poslední den bylo podle téhož zdroje při izraelských úderech v Pásmu Gazy zabito 207 Palestinců a 338 jich bylo zraněno.

Izrael tvrdí, že válka v Pásmu Gazy, která podle Reuters proměnila velkou část území s 2,3 milionu obyvatel v trosky a způsobila tam humanitární katastrofu, bude trvat ještě řadu měsíců. Tel Aviv však naznačil novou fázi ofenzívy, když v pondělí jeden z izraelských představitelů uvedl, že armáda tento měsíc stáhne své síly uvnitř Gazy a přejde na několikaměsíční fázi lokálnějších „likvidačních“ operací.

Děkujeme Vám za pozornost u našeho kontinuálního onlinu k válce mezi Izraelem a Hamásem. Další dění na Blízkém východě můžete sledovat i v roce 2024 na Blesk.cz prostřednictvím dílčích článků. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového, doufejme, že poklidnějšího roku.

10:32
2. 1. 2024

Izraelská armáda oznámila, že v noci na dnešek podnikla vzdušné údery v Sýrii v reakci na útoky na severní Izrael. 

9:30
2. 1. 2024

Nad letištěm v severoiráckém Irbílu, kde působí američtí vojáci a jejich spojenci, byl sestřelen ozbrojený dron, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje. Zda si incident vyžádal škody nebo oběti na životech, není v tuto chvíli jasné.

Zobrazit celý online

Video  Dojemná setkání rodin s rukojmími: Plné náruče a potoky slz  - Izraelské ministerstvo zahraničí
Video se připravuje ...

bullshit ( 9. prosince 2023 16:50 )

Jinak naskenované účtenky jsou jedním měsíčním platem každého euro poslance...

bullshit ( 9. prosince 2023 16:48 )

Stačí být v ČR odborovým bossem se 150 000,-Kč měsíčně 😁

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání