Další děsivé snímky z Izraele: Hamás zaútočil na školku

Autor: jel - 
19. října 2023
13:35

V sobotu 7. října zahájili palestinští teroristé z Hamásu mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Nyní se objevily mrazivé snímky ukazující zdevastovanou školku v kibucu Be'eri. Ke zničení došlo, když bylo místo zavřené, i tak je ale na fotografiích vidět podlaha pokrytá krví a rozstřílené plyšové hračky.

Informaci o zničené školce přinesl britský deník Daily Mail. Na snímcích je vidět krev rozmazaná na podlaze mezi dětskými židličkami i odhozené zásobníky ze zbraní mezi hračkami.

Není jasné, co přesně se ve školce stalo. V době útoku bylo místo zavřené, protože byl židovský svátek šabat. Nicméně rodiče podle webu mohli i tak volně využívat herní zařízení školky. 

Na snímcích je vidět velké množství krve na podlaze hned v několika místnostech i díry po kulkách v oknech i těsně nad dětskými koly. „Toto místo má mnoho strašných tajemství a my bohužel nacházíme další a další každý den,“ uvedl izraelský voják pro britské médium. 

Složitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou vyvrcholil v sobotu 7. října strašlivým útokem palestinského teroristického hnutí Hamás, které nejenom, že na Izrael vypálilo velké množství raket, ale také vtrhlo do měst, kde vraždilo nevinné a unášelo obyčejné lidi. Obrovské krveprolití se odehrálo na jihu Izraele poblíž kibucu Re'im, kde teroristé během svého útoku povraždili účastníky tanečního festivalu. Podle Izraele na místě zemřelo asi 250 lidí. Další byli uneseni.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
10:13
13. 12. 2023

Izraelské úřady včera uvedly, že provedly první inspekce nákladních vozů s humanitární pomocí pro Pásmo Gazy na přechodu Kerem Šalom. Informaci potvrdily agenturám AFP a Reuters také představitelé humanitárních organizací. Krok, který Izrael avizoval v předchozích dnech, má vést k navýšení objemu dodávek potravin, vody či léků pro toto palestinské území, které čelí izraelské blokádě.

Izraelský úřad pro civilní aktivity na palestinských územích COGAT včera oznámil, že na přechodu Kerem Šalom, který leží v jižní cípu Pásma Gazy, bylo za úterý zkontrolováno 80 nákladních vozů, které pak mohou odjet do Pásma Gazy z Egypta přes přechod Rafáh. Přímo tam se zkontrolovalo dalších 117 náklaďáků, dlouhodobě přechod Rafáh nestíhal. Ve středu kontroly na Kerem Šalomu pokračují.

09:15
13. 12. 2023

Izraelská armáda začala čerpat mořskou vodu do tunelového komplexu Hamásu v Gaze. Podle amerických představitelů chce izraelská armáda tímto způsobem zcela zničit podzemní infrastrukturu teroristů, uvádí The Wall Street Journal.

07:25
13. 12. 2023

Izrael oznámil, že při bojích v Gaze zemřelo dalších osm jeho vojáků, mezi nimi je i plukovník. Bilance padlých v pozemní operaci proti hnutí Hamás tím vzrostla na 113, informoval dnes server Times of Israel.

Video  Biden v Izraeli, video unesené, zásah nemocnice! A Neckářův koncert ohrožen?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

 

Andre Steyer ( 20. října 2023 13:42 )

Jirik-ta ( 20. října 2023 05:01 )

ani válka být nemusí - pětidemo jede naplno neustále.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:21 )

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:17 )

Nejhorší je že tihle primitivové si myslí že je možné nějaké etnikum rasu vyhladit, jenže to není možné - plodí to jen samé násilí, teror a je to pořád dokola. Válka pro svátou věc. Křižácké výpravy kdysi atd. V Rusku např. je Hamás zakázán. A Evropa je na tom jak? Možná ho i podporuje. Je to bordel.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:08 )

jako ukrajinci

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání