Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Luxusní tryskáč zasáhly silné turbulence: Uvnitř zahynula slavná právnička, která řešila útoky z 11. září!

Luxusní tryskáč zasáhly silné turbulence: Na palubě zahynula slavná právnička!
Luxusní tryskáč zasáhly silné turbulence: Na palubě zahynula slavná právnička!  (Autor: ABC7/Linkedin)
Autor: rix - 
9. března 2023
11:01

Letadlo Bombardier Challenger 300 se v průběhu letu z amerického Keenu v New Hampshire do Leesburgu ve Virginii dostalo do vážných turbulencí. Jedna z pasažérek v letadle zahynula. Jak se ukázalo, šlo o prominentní pětapadesátiletou právničku Danu Hydeovou. Ta se mimo jiné zabývala vyšetřováním teroristických útoků v New Yorku z 11. září 2001. 

Hydeovou úřady identifikovaly poté, co tryskáč nouzově přistál na mezinárodním letišti Bradley nedaleko Hartfordu. Významná úřednice utrpěla závažná poranění během silných turbulencí za letu. Po převozu do nemocnice přišla krutá zpráva. Nebohá žena svým zraněním podlehla. 

Jak uvedl deník New York Post, Američanka byla známá především díky tomu, že se podílela na vyšetřování teroristických útoků v New Yorku z 11. září 2001. Vyšetřovatelé teď budou zkoumat, jak přesně k neštěstí došlo. 

„Je třeba zanalyzovat letové údaje, hlasový záznamník v kokpitu a nebo údaje o počasí,“ potvrdili experti. Předběžná zpráva o tragédii se očekává během několika týdnů.

Úmrtí v důsledku turbulencí jsou velmi vzácné, ale v loňském roce federální správce letectví varoval piloty letadel typu Bombardier, aby dbali zvýšené opatrnosti kvůli dříve provedeným změnám na letounu. Ty měly podle amerického deníku zapříčinit horší stabilitu stroje. 

Video  Turbulence na palubě způsobily značný nepořádek a pět cestujících se během nich zranilo.  - Twitter
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání