Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Zuzku (†22) srazil na přechodu řidič (50): Zásadní zlom ve vyšetřování!

Autor: rc, inf, mah - 
24. ledna 2023
10:07

Studentka Zuzka O. přecházela přechod poblíž svého domu ve Spišské Nové Vsi, když ji srazil padesátiletý řidič. Dvaadvacetiletá žena srážku s vozem nepřežila. Tragédii začala vyšetřovat policie, která nyní oznámila pokrok ve vyšetřování. Podle znaleckých posudků řidič nesledoval pořádně situaci na vozovce.

Krásná blondýnka měla život před sebou. Se svým snoubencem z Chorvatska plánovala svatbu a studovala na Akademii umění v Banské Bystrici. Vášnivá herečka, zpěvačka a recitátorka 18. září 2022 přecházela přes přechod jen pár metrů od domu, kde bydlela se svými blízkými.

Zničehonic se k přechodu přiřítilo auto značky Volvo, které řídil padesátiletý řidič. Ženu, která zrovna přecházela, auto srazilo a nehoda měla fatální následky. Zuzka svým zraněním podlehla. Místo veselky tak rodina pořádala smuteční obřad.

Padlo obvinění

Po nehodě policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a testy na přítomnost návykových látek v těle, které měly negativní výsledek. Policisté pro slovenský deník Plus Jeden Deň uvedli, že řidiče již obvinili. „Na základě výsledků vyšetřování a důkazů vyšetřovatel odboru kriminální policie Okresního ředitelství Policejního sboru ve Spišské Nové Vsi padesátiletého řidiče obvinil z přečinu usmrcení, za který mu v případě dokázání viny hrozí dva až pět roků za mřížemi,“ uvedla mluvčí košické krajské policie Lenka Ivanová.

„Co jsou to dva roky? Je to žalostně málo i vzhledem k tomu, kolik zlého má na svědomí kromě usmrcení mojí sestry Zuzky. Měl by sedět aspoň osm let a za volant už nikdy nesednout, protože je nebezpečný,“ reagovala na trest, který muži hrozí, Klára, sestra Zuzky.

Znalecké posudky

Podle výsledků znaleckých posudků řidič dostatečně nesledoval situaci na vozovce. „Na chodkyni reagoval opožděně navzdory tomu, že byla dostatečně viditelná a přecházela po řádně vyznačeném přechodu pro chodce,“ uzavřela policejní mluvčí.

Video  Slovenští policisté vyšetřují smrt ženy v Michalovcích.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

kdoasi ( 26. ledna 2023 07:43 )

Tak to je tedy zlomové zjištění a exemplární trest🙈 Gratuluji vyšetřovatelů, soudci a presstitům z Plesku za plnohodnotné informace👏

Jiří Zvěřina ( 25. ledna 2023 03:25 )

To je teda zlom... Doteď zřejmě přepokládali, že za to může ta sražená dívenka...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání