Týden co týden zveřejňují zoufalí nabouraní řidiči na sociálních sítích fotky s dotazy v duchu: »Neviděli jste někdo řidiče, který mi odřel auto a ujel? Nevíte, jestli tam a tam nejsou kamery, někdo mi urazil zrcátko?«

Šoférka, které se povedlo nabourat paní Janě auto, je tak možná jedna z tisícovky, která od nehody zbaběle neprchla, ale přiznala vinu. „Velmi nerozvážně jsem parkovala, moc, moc se omlouvám,“ stálo na listu za stěračem s připojeným kontaktem pro vyrovnání škody.

„Nikdo mi to nechce věřit. Překvapení. Slušní lidé stále existují,“ usmála se Nogawczyková, která je už s neuměle parkující řidičkou v kontaktu. Podle policejní mluvčí Kateřiny Kubzové se i policisté někdy setkají s případy, kdy lidé sami oznámí, že "ťukli"zaparkované auto.

Úprk je přestupek

„Důležité je připomenout, že řidič, který poškodí cizí vozidlo a z místa odjede, se dopouští přestupku,“ vysvětluje policejní mluvčí Kubzová. Při těchto dopravních nehodách policii ke zjištění viníka většinou pomáhají kamerové záznamy či svědci.

VIDEO: Kuriozně zaparkovat se podařilo před časem řidiči v Ostravě-Porubě.

Video
délka: 00:06.53
Video se připravuje ...

Kuriozně zaparkovat se podařilo řidiči v Ostravě-Porubě Ondřej Trojek

Fotogalerie
4 fotografie