Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Sportovní funkcionář Dědeček zabil na zastávce pět studentů: Snaží se dostat z vazby na svobodu!

Autor: rc - 
20. ledna 2023
16:35

Celé Slovensko začátkem října šokovala tragédie, která se odehrála v Bratislavě. Bývalý sportovní funkcionář Dušan Dědeček (60) v opilosti autem vletěl na autobusovou zastávku Zochová a zabil pět studentů. Nyní je šance, že se dostane na svobodu. Požádal totiž o propuštění z vazby!

Dědeček se údajně řítil až 130 km/h a v krvi měl víc než dvě promile alkoholu. V obrovské rychlosti vletěl autem na zastávku, kde zrovna čekali lidé na spoj. Většinou se jednalo o studenty, kteří čekali na autobus, který by je zavezl k univerzitním kolejím. Při nehodě zemřelo pět mladých studentů a další utrpěli zranění.

Video  Dušan Dědeček, který na zastávce v Bratislavě zabil pět lidí, poprvé promluvil o nehodě.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Soud tehdy poslal Dědečka do vazby, kde zůstal několik týdnů. Ovšem podle informací slovenského deníku Nový Čas nyní požádal o propuštění. V případu stále probíhají výslechy svědků a zpracovávají se znalecké posudky. Nicméně podle právníků má šanci na to, aby se dostal z vazby ven.

„Odvolací soud rozhodl o vazbě v říjnu nejednotně v poměru 2:1 v neprospěch obviněného. Pokud byl v mezičase vyhotoven znalecký posudek, který by naboural argumentaci soudu, mohl by tento vést k jiným úsudkům o osobě obviněného a pomyslné misky vah by se mohly velmi lehko naklonit na opačnou stranu,“ uvedl právník Juraj Bizoň pro výše zmíněný deník.

„V jeho prospěch by mohlo zapůsobit jedině to, pokud by soud rozhodující o propuštění z vazby zhodnotil aktuální stav tak, že víc u obviněného nepřetrvávají důvody vazby,“ uvedl advokát Róbert Bános.

„Důvodná obava, že obviněný bude pokračovat v trestné činnosti, musí vyplývat z konkrétních skutečností, avšak nevyžaduje se úplná jistota,“ uzavřel. O osudu Dědečka bude rozhodovat Okresní soud v Bratislavě I. v příštím týdnu.

fesak2 ( 22. ledna 2023 17:24 )

Zabil 5 lidí a bude na svobodě? Co to tam máte za soudnictví na Slovensku? Jeho fňuky by neměly nikoho zajímat. Zeptejte se rodičů těch mrtvých jestli ho mají propustit

j.p.toman ( 21. ledna 2023 08:08 )

Brečíš pozdě, opilče. Buď alespoň chlap a odseď si celý trest.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání